MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
She's Waiting (Remix Contest) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: She's Waiting (Remix Contest) (/temat-she-s-waiting-remix-contest)

Strony: 1 2 3


RE: She's Waiting (Remix Contest) - Revnotes - 6.08.2014

W dowolności siła, śmiało.


RE: She's Waiting (Remix Contest) - Castiel - 6.08.2014

Mi się coś takiego wykręcić do poprawienia na pewno break jak i samo intro ale jest wersja wstępna :)



RE: She's Waiting (Remix Contest) - Revnotes - 7.08.2014

Nieźle namieszałeś. Wydaje mi się, że na ironię Twoja wersja zyskała by na pozbyciu się wokalu, albo może na jakimś eksperymentalnym pocięciu, co by pasiło do całości.

PS: Uwinąłeś się, jestem pod wrażeniem. U mnie to trwa i trwa i nigdy nie mogę niczego skończyć.


RE: She's Waiting (Remix Contest) - headlike - 8.08.2014

Siemka! Wrzucam tu preview mojego remixu, żebyście wiedzieli czego się po mnie spodziewać. ;)
ENJOY! ;)


#edit - coś mi się wydaje, że kick zakopałem za głęboko... ;)


RE: She's Waiting (Remix Contest) - Revnotes - 8.08.2014

Deadline dopiero za około dwa tygodnie, więc czasu na doszlifowanie masz całą masę. Wykorzystaj go najlepiej jak potrafisz, kto wie co jeszcze uda Ci się z tego wyciągnąć :). Bardzo ważną rzeczą jest, aby wokal był dobrze zsynchronizowany z beatem. Jeżeli akcenty nie będą się dobrze zgrywały z tempem i tonacją,a wszystko zacznie żyć swoim życiem :(, to żaden świetnie wykonany miks i wymyślny sound design nie pomoże.

Trzymam za Ciebie kciuki.


RE: She's Waiting (Remix Contest) - piral - 8.08.2014

Postaram się coś ogarnąć, chociażby dla fun'u podczas braku większej weny :D


RE: She's Waiting (Remix Contest) - T-Sted - 8.08.2014

Może i ja spróbuję. Choć znając mój słomiany zapał to na 90% nie zdążę z terminem albo w ogóle nie skończę. W sumie to już zacząłem, w ponad 4 godziny zrobiłem minutowe demko. Jest dobrze xD


RE: She's Waiting (Remix Contest) - headlike - 11.08.2014

Cześć! Nie mogłem się powstrzymać od wrzucenie tu drugiego i ostatniego previewa. No cóż... przynajmniej jest lepiej niż w pierwszym (tak sądzę )... ;) Więc zapraszam Was na 5 minutową balladę... ENJOY! xD




RE: She's Waiting (Remix Contest) - Castiel - 11.08.2014

Wersja bez wokalu.

Poprawiłem kilka rzeczy jeszcze

oto mój już oficjalny remix :)



RE: She's Waiting (Remix Contest) - Quantum Spark - 11.08.2014

Traczek w moim stylu zmontowany dla zabawy na pałę w 2h.

She's Waiting - Not Your Daisy House Remix:



RE: She's Waiting (Remix Contest) - Revnotes - 11.08.2014

Niestety label stracił umowę z kanałami sprzedaży, więc z E.P. możemy się pożegnać, ale mam nadzieję, że dobrze się bawiliście remixując, bo chyba to jest w tym wszystkim najważniejsze. Bardzo się cieszę, że się znalazło kilka osób, to ciekawe doświadczenie również dla mnie.

headlike jest nico lepiej, najważniejsze że się rozwijasz i będę trzymał za Ciebie kciuki. Słychać, że tworzysz od niedawna, dlatego sprzedam Ci pewien patent, przynajmniej u mnie się sprawdza (tak wiem wciąż jeszcze się muszę sporo nauczyć). Otóż zapinasz na sumę korektor, może być Fruity Parametric EQ 2 skoro posiadasz FL Studio, wtyczkę, a raczej jedną z tych kolorowych "kulek" ustawiasz w trybie band pass, pozostałe "kuleczki" możesz wygasić, co by Ci nie przeszkadzały. Zbocza mają być dosyć strome, tak żeby łapać tylko wąską część pasma, ostatecznie ma to wyglądać jak dzwon. Odsłuchujesz cały miks i powoli przesuwasz kulkę po osi X, po prostu przemiatasz pasmo i słuchasz. Powinieneś usłyszeć, że w pewnych częstotliwościach instrumenty znoszą się wzajemnie i niewiele słychać, to oznacza, że okupują tą samą częstotliwość. W takiej sytuacji jeden z nich podcinasz w tym miejscu wąziutkim filtrem, a drugi możesz delikatnie podbić. Miks złapie powietrza i poszczególne instrumenty będą się lepiej wybijać.

Castiel nieźle popłynąłeś, podoba mi się ta ciemna strona mocy. Bardzo soczyste, zwracające uwagę brzmienie. Zazdroszczę sound designu. Moim zdaniem skoro już poleciałeś z taką stylistyką można było jeszcze mocniej pobawić się efektami. Słuchając chciałem być stale zadziwiany, ponieważ zrezygnowałeś z melodii na rzecz właśnie takich eksperymentalnych brzmień. Na prawdę jest nieźle.

Quantum Spark po prostu zgwałciłeś i pociąłeś ścieżki, które udostępniłem. Zrobiłeś to całkiem z głową, choć nie mogłem się na 100% w tym odnaleźć. Może zabrzmiałoby to Ciekawiej gdybyś nie molestował prawie dwie minuty tego samego loopa wokalu. W pewnym momencie mi się zwyczajnie przejadł. Ewentualnie moim zdaniem zabrzmiałby Ciekawiej mocniej zmodyfikowany, np. od czasu do czasu jakaś wrzutka z vocoderem, może jakieś automatyzacje delaya.

Stiopa możesz śmiało wrzucić swój, chłopak przebił oryginał bez dwóch zdań.



RE: She's Waiting (Remix Contest) - T-Sted - 12.08.2014

Szkoda, że nic z tego nie wyszło. Do momentu do którego poprzedniego posta nie napisałeś miałem coś takiego:



Ale w sumie zadowolony jestem, trochę podniosłem skilla xD
Może nawet uda się to skończyć.


RE: She's Waiting (Remix Contest) - Stiopa - 12.08.2014

To jest świetne, tylko tym wokalem zepsułeś wszystko. Ogólnie wałek na poziomie, mix i w ogóle, ale wokal.... ;)
POzdro


RE: She's Waiting (Remix Contest) - Tomi - 12.08.2014

(12.08.2014, 7:06)T-Sted napisał(a): Szkoda, że nic z tego nie wyszło. Do momentu do którego poprzedniego posta nie napisałeś miałem coś takiego:



Ale w sumie zadowolony jestem, trochę podniosłem skilla xD
Może nawet uda się to skończyć.

Dobrze to gra, tylko ten masakryczny wokal powoduje ból ucha, i jak piszę Sowa, bez obrazy, tego nie da się słuchać.


RE: She's Waiting (Remix Contest) - T-Sted - 12.08.2014

(12.08.2014, 8:41)_Tom_ napisał(a): Dobrze to gra, tylko ten masakryczny wokal powoduje ból ucha

Ehh, myślałem że chociaż trochę pasuje xD. W takim razie albo go potnę na jakieś vocal chopy (tak żeby nie raziło), albo będę zmuszony sporo zmienić w aranżacji (wersja bez wokalu). Chyba że nie skończę, to wtedy problem rozwiąże się sam :D


RE: She's Waiting (Remix Contest) - Tomi - 12.08.2014

(12.08.2014, 10:18)T-Sted napisał(a):
(12.08.2014, 8:41)_Tom_ napisał(a): Dobrze to gra, tylko ten masakryczny wokal powoduje ból ucha

Ehh, myślałem że chociaż trochę pasuje xD. W takim razie albo go potnę na jakieś vocal chopy (tak żeby nie raziło), albo będę zmuszony sporo zmienić w aranżacji (wersja bez wokalu). Chyba że nie skończę, to wtedy problem rozwiąże się sam :D

A nawet bez, mi takie wokale podpadają, jak już kiedyś pisałem, do szybkiego HU


RE: She's Waiting (Remix Contest) - headlike - 12.08.2014

Własnie skończyłem mój remix i standardowo wrzucam go tutaj... Ale zanim to zrobię mam kilka pytań...

Wiem, że konkurs odwołany, więc się zastanawiam co mam zrobić z tym remixem... Wrzucić tutaj i do działu "Wasze produkcje" - to pewne, ale może też podesłać do jakiejś wytwórni, czy raczej tak nie wolno? Ja niewiem...

ENJOY! xD



PS. Właśnie mam 2 (powtarzam: dwóch xD) followersów na SC! FUCK YEAH! xD

PSS. Dzięki Elnanter za tą radę z tym EQ. Spróbowałem tego i słychać, że miks jest bardziej przejrzysty. ;)


RE: She's Waiting (Remix Contest) - Revnotes - 12.08.2014

Nie chcę być nieuprzejmy, ale nie wierzę, że znajdzie się wydawca na ten remix, po prostu pod kątem technicznym musisz się jeszcze wiele nauczyć nim będziesz gotowy na masowe releasey. Jeśli znajdziesz zainteresowany label masz moje błogosławieństwo :)


RE: She's Waiting (Remix Contest) - Tomi - 12.08.2014

Zobaczysz za kilka lat jak to sobie odtworzysz, to usłyszysz, co my tu słyszeliśmy w sierpniu 2014 :D


RE: She's Waiting (Remix Contest) - Thomas - 14.08.2014

Podobnie jak Hermana ujęła mnie melodia, więc postanowiłem, że też coś stworze. Wczesny teaser ode mnie.