MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Equali - Inception (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Equali - Inception (Original Mix) (/temat-trance-equali-inception-original-mix)



Equali - Inception (Original Mix) - Equali - 13.11.2013

Witam wszystkich po długiej przerwie :) Mój nowy kawałek który mam nadzieję wam się spodoba, oczywiście mile widziane wszystkie sugestie co ewentualnie poprawić. Zapraszam do komentowania. Pozdrawiam ;)




RE: Equali - Inception (Original Mix) - Revo - 14.11.2013

Kick wydaje mi się, że jest trochę zbyt przytłumiony. Jakbyś wyciął w nim wszystkie wysokie częstotliwości, takie mam odczucie.
Bardzo przyjemna linia melodyjna, przypadła mi do gustu :)

2:12 nie pasuje mi tutaj ten fx, break po 3 minucie średni, mogłeś wykonać je lepiej na moje :)

Ogółem koncepcja ciekawa


RE: Equali - Inception (Original Mix) - cinekkk1 - 14.11.2013

Faktycznie do kicka przydałoby się dolayerować jakiś high kick i close hat, żebyu kick nabrał tego ''klicku''. Fajnie wyszedł mid bass, brzmi tak nowocześnie. Melodycznie dosyć fajnie. Break też daje radę, ładna barwa pianina w nim jest. Ogólnie kawałek jest solidnie wykonany, co prawda nie zachwycił mnie on bardzo, ale też nie zniechęcił :)


RE: Equali - Inception (Original Mix) - Jack Vornst - 14.11.2013

Kick ma aż za dużo bassu, albo po prostu nie gra dobrze z bassline.

Podobają mi się plucki w tle, są niesamowicie klimatyczne ;)

Generalnie już mogę stwierdzić że koncepcja jest super, melodie, pady itp. Breakdown mnie porwał :)

Główna partia jak najbardziej w porządku, ale lead jakby nie miał powera. Ale oczywiście i tak dobrze gra ;)

Jeżeli chodzi o ogół, to nie spodobały mi się sample, hatsy i clap jakby za ciche, a o kicku już mówiłem. ;) Ocena: 9/10 ;)


RE: Equali - Inception (Original Mix) - Area Sound 51 - 14.11.2013

Kawałek dobry ale od 4:44 jest nudnawo ciągle gra to samo przez dobre 2 min i nic się nie zmienia ja bym to zmienił:) a tak ogólnie to spoko motyw prosty ale fajny:) miks chyba też w porządku ale na ten temat nie mam za dużo do powiedzenia:)
Pozdrawiam


RE: Equali - Inception (Original Mix) - Equali - 15.11.2013

Dzięki Panowie za wszystkie rady i oceny, fajnie że wam się podoba, dodałem opcję download więc możecie śmiało nutkę ściągnąć ;). Jednak dam sobie spokój z poprawkami, a wasze spostrzeżenia uwzględnię w następnych produkcjach. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :)


RE: Equali - Inception (Original Mix) - defol - 18.11.2013

Melodia jest ok, ale w w tym gatunku przy tracku na ponad 6 minut to kluczem do sukcesu (oprócz pomysłu na song/melodię, którą słychać, że masz) jest właśnie mix i automatyzacja tak aby utrzymać tego słuchacza.

Trudna sprawa, wiem co mówię :D Pozdro i powodzenia w kolejnych produkcjach.


RE: Equali - Inception (Original Mix) - Abaddon - 21.11.2013

Ogólnie nie zaglądałem na dział Trance wcześniej i widzę (a raczej słyszę), że robiłem błąd. Klimat bardzo mi się spodobał, na 3:30 o mały włos nie dostałem dreszczy, a uzyskać ten magiczny efekt nie jest łatwo. Jedyne co można poprawić to brzmienie perkusji chociaż ja jakoś nie widzę większych błędów. Ale może to dlatego, że nie siedzę na codzień w tym gatunku. Dobra robota.


RE: Equali - Inception (Original Mix) - sowa - 21.11.2013

Cieszy mnie fakt, że coraz lepsze utwory pojawiają się w tym dziale. Znaczy, że poziom userów się podnosi. :) Utwór ma swoje mankamenty np. ciut monotonnie momentami, ale ogólnie da się posłuchać :)


RE: Equali - Inception (Original Mix) - Equali - 21.11.2013

Dzięki chłopaki za dobre słowa :) To motywuje do działania ;) Pozdrawiam!