MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Konkurs! Wygraj FL Studio! - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Aktualności (https://musicproducers.pl/forum-aktualnosci)
+--- Wątek: Konkurs! Wygraj FL Studio! (/temat-konkurs-wygraj-fl-studio)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Konkurs! Wygraj FL Studio! - K - 16.11.2013

[Obrazek: kwfs.png]

Jeżeli na bieżąco śledzicie wszystkie informacje, ostatnio mogliście zauważyć temat o wsparciu od Image-Line oraz informację o nadchodzącym konkursie. Oto i on. Do wygrania (jakżeby inaczej, gdy fundatorem jest IL) cyfrowa wersja FL Studio Producer Edition lub dla posiadaczy FL'a - 199$ do wydania w sklepie internetowym producenta.

Na czym polega konkurs?

Będzie to kolejna, III edycja konkursu polegającego na stworzeniu utworu w całości wykonanego za pomocą syntezatora 3xOSC oraz efektorów FL Studio (gatunek dowolny). Gotowe utwory wrzucajcie na SoundCloud lub Zippyshare i publikujcie w tym temacie wstawiając go do swojego posta za pomocą odtwarzacza. Dla uwierzytelnienia, że z niczego więcej nie korzystaliście - projekt w formacie FLP (do ściągnięcia z dowolnego hosta) wysyłajcie do mnie w prywatnej wiadomości. Nie tu, aby nikt na nikim się nie wzorował i nie wykorzystywał do stworzenia swojego utworu. Projekt zwycięzcy zostanie opublikowany po zakończeniu konkursu, który trwać będzie do 15 grudnia włącznie. Administracja i moderacja nie bierze udziału w konkursie - ekipa forum wybiera za to zwycięski utwór. Jedna osoba może zgłosić maksymalnie jeden utwór.

Pamiętajcie, nie korzystamy z żadnych sampli lub innych wtyczek! Do tworzenia dźwięków możecie wykorzystać jedynie 3xOSC! Tak - również do stworzenia stopy oraz werbla. Efektory na kanałach również tylko od Image-Line, zawierające się w domyślnie w FL Studio! Komentować i zadawać pytania możecie poniżej.

Uwaga! 3xOSC może być użyty tylko w celu syntezy. Używanie go jako playera jest zabronione.


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - Castiel - 16.11.2013

No i bardzo fajna inicjatywa od strony imagine line :) Podoba mi się takie coś choć sam udziału w tym nie wezmę :P


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - RaNi/Works - 16.11.2013

od jutra biorę się do roboty xd


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - Adamzzz - 16.11.2013

xD Dla mnie bomba! Też spróbuję coś sklecić majself! Loool ale zabawa. Powodzonka wszystkim uczestniczącym
nagrodem mam jush w kiesheni hje hje hje...


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - krzysk124i - 16.11.2013

można zadziałać w ten sposób, że po wykreceniu jakiegoś dźwięku(stopy czy werbla) zgrałbym go do .wav? W projekcie zostawiłbym kanał 3xosc(dla wiarygodności) ale wyłączony.


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - Wappa - 16.11.2013

też mnie to zastanawia bo w taki sposób idzie o wiele 'ładniejszy' laczek, czy werbel wykręcić, bo potem możesz już sampel modulować dowolnie, a nie całą wtyczkę. Chociaż da się bez renderowania bo ja już perke mam, ale żadnego pomysłu na resztę chwilowo :)


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - K - 16.11.2013

(16.11.2013, 21:14)krzysk124i napisał(a): można zadziałać w ten sposób, że po wykreceniu jakiegoś dźwięku(stopy czy werbla) zgrałbym go do .wav? W projekcie zostawiłbym kanał 3xosc(dla wiarygodności) ale wyłączony.

Tak, ale wtedy proszę o zgrywanie projektu do zip.


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - ProCkers - 17.11.2013

Szykuje się dobra zabawa :D


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - Daltonerz - 17.11.2013

Chyba znów nadszedł czas na hardstyle w 3xOsc :D Mam nadzieję, że wykręcę lepszego niz poprzednio ^^. Teraz mam więcej niż trzy dni na stworzenie tracka xD


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - Loco - 17.11.2013

Zaraz czyli jak nie mam FLS to mogę wykorzystać wersje demo?


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - K - 17.11.2013

Zastanów się jak chcesz zapisać projekt.


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - Loco - 17.11.2013

A jeszcze jedno, bo w LMMS jest klon 3xosc, liczyłoby się xD ?


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - K - 17.11.2013

Sam sobie odpowiedz na to pytanie.


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - Matikte - 17.11.2013

No właśnie, rozumiem, że jak ktoś wygra konkurs i będzie chciał FL Studio to CBŚ w tym samym dniu wpadnie uczcić zwycięstwo? :D


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - Devv - 17.11.2013

A w piracie mozna ? xD Zrobili by mały wyjątek, bo i tak w demo wersji nic się zapisać nie da... ps: można używać Edisona ?


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - Loco - 17.11.2013

Czy jest jakaś dolna granica trwania utworu? Czy musi mieć te np, 2:30/3 min ?


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - K - 17.11.2013

Po pierwsze: ktoś kto wygra FL'a wcale nie musi go brać dla siebie (czysto teoretycznie).
Po drugie: wykonany utwór wcale nie musi być robiony na nielegalnym oprogramowaniu (teoretycznie może być robiony u znajomego, który ma oryginał).
Po trzecie: Scott z IL, z którym pisałem nie miał zastrzeżeń co do konkursu, bo ten i tak wychodzi z naszej inicjatywy. Od IL są tylko nagrody, a w rodzaju wyzwania mieliśmy zupełną dowolność. Mogliśmy nawet przyznać nagrodę za darmo lub wylosować, ale razem z ekipą forum stwierdziliśmy, że jednak najlepiej będzie aby użytkownicy jakoś się wykazali.
Po czwarte: konkurs sam w sobie jest czytelny na tyle, aby wiedzieć, że odnosi się też do posiadaczy wersji niezakupionej. Wiemy jak to jest u nas w Polsce i wiemy, że to nie zachód gdzie zarobki pozwalają na zakup DAW'a i brak zmartwień o to, co w tym miesiącu (i czy w ogóle) zjemy. Nie będę się na tym więcej rozwodził.

Co do trwania utworu: przyjmijmy, że powinien trwać min. 2 minuty i 30 sekund.

PS. Nie chcę w tym temacie widzieć osób, które zaczynają spamować na temat piractwa. :)


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - Loco - 17.11.2013

No więc to moje zgłoszenie (tak wiem że szybko ale jak się nie ma możliwości otworzenia zapisanego projektu to się chce zrobić na raz).



RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - Area Sound 51 - 17.11.2013

Fajna sprawa z tym konkursem ja również zgłoszę swoją kandydaturę w odpowiednim czasie:) przydałby mi się legalny DAW:P


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - anonim - 18.11.2013

zacna inicjatywa, do kiedy jest termin?