MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Konkurs! Wygraj FL Studio! - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Aktualności (https://musicproducers.pl/forum-aktualnosci)
+--- Wątek: Konkurs! Wygraj FL Studio! (/temat-konkurs-wygraj-fl-studio)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - Herman - 18.11.2013

15 GRUDZIEŃ, jest napisane ;)


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - Area Sound 51 - 18.11.2013

Mam jeszcze pytanko w jaki sposób można głosować na dany utwór? i najważniejsze czy pod uwagę brany będzie miks? Bo wydaje mi się, że w tym konkursie chodzi o to żeby z 3xOsc wycisnąć wszystkie soki i zrobić dobrą nutę a miks to drugorzędna sprawa... Poprawcie mnie jeżeli się mylę. Pozdro


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - Herman - 18.11.2013

Cytat:Administracja i moderacja nie bierze udziału w konkursie - ekipa forum wybiera za to zwycięski utwór.



RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - K - 18.11.2013

Pod uwagę będzie brana całość wykonania - aranżacja i miks.


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - Revnotes - 18.11.2013

Od czegoś trzeba zacząć - stopę już mam ;P

Ostatnio znajomy wjechał mi na ambicję, rzadko kiedy startuję w konkursach, więc tym razem wezmę się do pracy.


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - sz jak szfeter - 19.11.2013

Czy melodie i harmonia bedzie oceniana? Jezeli ktos opanowal teorie muzyki do perfekcji bedzie mial ogromna przewage bo swietny kawalek moze zrobic nawet na samych sinusoidach :P

Kolejne pytanie: Czy można korzystac z wlasnych przebiegow ladowanych do 3xOsc? Czy tylko te standardowe Sine, Saw, Triangle, Pulse, Square i Noise?

Czy dzwieki nagrane i zapisane jako .wav mozna DOWOLNIE zmieniac i modulowac?

I jeszcze jedno: czy mozna korzystac z vocodexa z wbudowanymi synthami jako carrier'y?

PS, sorry za potencjalne bledy ortograficzne i brak polskich znakow diakrytycznych.


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - Area Sound 51 - 19.11.2013

Ja również zgłaszam swoją kandydaturę;P Kawałek jest dosyć cichy ale nic więcej nie dałem rady zrobić żeby był głośniejszy, miks jest jaki jest sami oceńcie bo jestem w tym początkujący. Od razu mówię, że wszystkie dzwięki wykręciłem sam nie korzystałem z żadnych presetów ani innych ułatwień. Postanowiłem to wrzucić już teraz bo nie ma sensu czekać na ostatnią chwilę. Nie mam szczęścia w konkursach i wiem, że są ode mnie dużo lepsi producenci ,także nie mam za dużych szans ale spróbować zawsze można:) Pozdro




RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - sowa - 19.11.2013

(19.11.2013, 9:08)sz jak szfeter napisał(a): Czy melodie i harmonia bedzie oceniana? Jezeli ktos opanowal teorie muzyki do perfekcji bedzie mial ogromna przewage bo swietny kawalek moze zrobic nawet na samych sinusoidach :P

Kolejne pytanie: Czy można korzystac z wlasnych przebiegow ladowanych do 3xOsc? Czy tylko te standardowe Sine, Saw, Triangle, Pulse, Square i Noise?

Czy dzwieki nagrane i zapisane jako .wav mozna DOWOLNIE zmieniac i modulowac?

I jeszcze jedno: czy mozna korzystac z vocodexa z wbudowanymi synthami jako carrier'y?

PS, sorry za potencjalne bledy ortograficzne i brak polskich znakow diakrytycznych.


Odpowiedź brzmi.. TAK. :)


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - sz jak szfeter - 20.11.2013

Ok to ja biorę udział. Niepokoi mnie jednak przyzwolenie do korzystania z własnych przebiegów w 3xOsc, ponieważ można do niego załadować gotowe sample, jak na przykład werble z samplepacków i przy niewielkiej pracy można w ten sposób oszukiwać.


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - sowa - 20.11.2013

(20.11.2013, 19:22)sz jak szfeter napisał(a): Ok to ja biorę udział. Niepokoi mnie jednak przyzwolenie do korzystania z własnych przebiegów w 3xOsc, ponieważ można do niego załadować gotowe sample, jak na przykład werble z samplepacków i przy niewielkiej pracy można w ten sposób oszukiwać.


Hmmmm.... jakby nie patrzeć.... jest to funkcja dostępna w tej wtyczce wiec skoro jest i ktoś potrafi to wykorzystać... to czemu miałby tego nie robić?


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - maqsim - 20.11.2013

(20.11.2013, 20:00)sowa napisał(a): Hmmmm.... jakby nie patrzeć.... jest to funkcja dostępna w tej wtyczce wiec skoro jest i ktoś potrafi to wykorzystać... to czemu miałby tego nie robić?

A no dlatego, że w takim razie cały ten konkurs traci cel i sens tak naprawdę bo albo do utworu wykorzystujemy 3xOSC jedynie do syntezy i każdy wkłada maksimum siebie w utwór jak i zabawe z tym syntezatorkiem no albo służy on nam jedynie tak naprawdę za zwykły PLAYER, w który ładujemy sample. Jest to po prostu nie fer względem tych, którzy będą mieć masę wkładu w utwór poprzez synteze na 3xOSC a inni odpalą sobie Massive'a czy Sylentha, zgrają próbkę i są poza konkurencją.
Mija sie to celem jak mówie bo może sie zdarzyć tak, że ten konkurs wygra ktoś kto nie przekręcił ani razu gałką w 3xOSC, wiec po co wtedy ograniczenie co do niego skoro na jedno tutaj wychodzi?

Logiczne, że ktoś kto skorzysta z gotowej perkusji załóżmy już jest 50 kroków czasowo jak i przede wszystkim JAKOŚCIOWO przed tym kto wysyntezuje to na narzuconym sofcie.

Dla mnie wrzucanie próbek w 3xOSC i wbicie nutek na piano rollu nie jest niczym kreatywnym ani tym bardziej TRUDNYM DO WYKORZYSTANIA jak wspomniałeś wiec przemyślcie to sobie jeszcze póki nie jest za późno :)

To ma być konkurs na kreatywność pod względem artystycznym, a nie pod względem jak SPRYTNIE OBEJŚĆ ZASADY.

Ogólnie rzecz biorąc w konkursie udział wezme.


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - Revnotes - 20.11.2013

Bardzo mądrze napisane, w sumie przez myśl mi nie przeszło, że ktoś będzie próbki importował, niemiło się rozczarowałem...


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - sowa - 20.11.2013

(20.11.2013, 21:06)maqsim napisał(a):
(20.11.2013, 20:00)sowa napisał(a): Hmmmm.... jakby nie patrzeć.... jest to funkcja dostępna w tej wtyczce wiec skoro jest i ktoś potrafi to wykorzystać... to czemu miałby tego nie robić?

A no dlatego, że w takim razie cały ten konkurs traci cel i sens tak naprawdę bo albo do utworu wykorzystujemy 3xOSC jedynie do syntezy i każdy wkłada maksimum siebie w utwór jak i zabawe z tym syntezatorkiem no albo służy on nam jedynie tak naprawdę za zwykły PLAYER, w który ładujemy sample. Jest to po prostu nie fer względem tych, którzy będą mieć masę wkładu w utwór poprzez synteze na 3xOSC a inni odpalą sobie Massive'a czy Sylentha, zgrają próbkę i są poza konkurencją.
Mija sie to celem jak mówie bo może sie zdarzyć tak, że ten konkurs wygra ktoś kto nie przekręcił ani razu gałką w 3xOSC, wiec po co wtedy ograniczenie co do niego skoro na jedno tutaj wychodzi?

Logiczne, że ktoś kto skorzysta z gotowej perkusji załóżmy już jest 50 kroków czasowo jak i przede wszystkim JAKOŚCIOWO przed tym kto wysyntezuje to na narzuconym sofcie.

Dla mnie wrzucanie próbek w 3xOSC i wbicie nutek na piano rollu nie jest niczym kreatywnym ani tym bardziej TRUDNYM DO WYKORZYSTANIA jak wspomniałeś wiec przemyślcie to sobie jeszcze póki nie jest za późno :)

To ma być konkurs na kreatywność pod względem artystycznym, a nie pod względem jak SPRYTNIE OBEJŚĆ ZASADY.

Ogólnie rzecz biorąc w konkursie udział wezme.

W sumie dobra uwaga... no to niech zostanie sama synteza. Zostanie dodane o tym info :)


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - BioComp - 21.11.2013

Witam, popieram wpis maqsim i zabieram się do pracy :)


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - sz jak szfeter - 21.11.2013

Hej Le Elnantero, niepotrzebnie się rozczarowałeś bo nikt niczego nie importuje, ja też nie. I tak na koniec wysyłamy projekty więc wszystko będzie można sprawdzić.


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - maqsim - 21.11.2013

(21.11.2013, 9:26)sz jak szfeter napisał(a): Hej Le Elnantero, niepotrzebnie się rozczarowałeś bo nikt niczego nie importuje, ja też nie. I tak na koniec wysyłamy projekty więc wszystko będzie można sprawdzić.

Teraz jest już jasność co wolno a co jest zabronione :)

Gdyby nie było o tym wzmianki no to zapewne korzystanie z własnych przebiegów popsuło by całą zabawę jak i konkurs,a przecież nie o to chodzi. Dla każdego z nas będzie to dobra i pożyteczna lekcja muzyki! :)


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - Daltonerz - 21.11.2013

No jak dla mnie to było jasne i nie trzeba tutaj żadnych dodatkowych paragrafów ^^.

Jeśli nie można korzystać z gotowych, niewysyntezowanych przez 3xOsc sampli, to nie można ich wrzucić do 3xOsc, bo nie były stworzone w tym programie. Po prostu można wykorzystać tylko (i aż :P) 3xOsc/Efektory IL.
Wszystko zostało zawarte w tutaj:

(16.11.2013, 19:34)Kay napisał(a): Pamiętajcie, nie korzystamy z żadnych sampli czy innych wtyczek! Do tworzenia dźwięków możecie wykorzystać jedynie 3xOSC!
Tak - również do stworzenia stopy czy werbla :)
Efektory na kanałach również tylko od Image-Line, zawierające się w domyślnie w FL Studio!

Używanie wygenerowanej przez 3xOsc próbki i synteza z jej wykorzystaniem nie jest i nie powinna być zabroniona ;).


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - BioComp - 21.11.2013

(21.11.2013, 15:16)Daltonerz napisał(a): Używanie wygenerowanej przez 3xOsc próbki i synteza z jej wykorzystaniem nie jest i nie powinna być zabroniona ;).
A jak do tego później dojść, czy wygenerowana próbka jest faktycznie wygenerowana w 3xOSC? :>


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - RaNi/Works - 21.11.2013

We no nie kombinujcie już tak kombinatory wy jedne xd po prostu macie użyć tylko i jedynie 3xosc do wszystkiego xd
a co do wyrenderowanych próbek Kay się już wypowiedział na ten temat prawda? ;)


RE: Konkurs! Wygraj FL Studio! - maqsim - 21.11.2013

(21.11.2013, 22:54)BioComp napisał(a): A jak do tego później dojść, czy wygenerowana próbka jest faktycznie wygenerowana w 3xOSC? :>

Jeśli coś sobie wykręcisz na 3xOSC to możesz to zgrać do WAVE'a pod warunkiem, że zostawisz oryginalny ślad czyli w tym wypadku 3xOSC właśnie. Wiadome, że na WAVE'ie jest lepiej modulować np. chcąc uzyskać dość solidną perkusje.

Zgrywasz ślad i wyłączasz wtyczke, ale jednak ona musi być dostępna do wglądu z pierwotnym śladem :)