MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Wskazówki użytkowników (https://musicproducers.pl/forum-wskazowki-uzytkownikow)
+---- Dział: Spis DAWów (https://musicproducers.pl/forum-spis-dawow)
+---- Wątek: FL STUDIO FL Studio (/temat-fl-studio-fl-studio)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: FL Studio - Yes I Am - 10.06.2012

Nie wiem tylko czy w każdej wersji ale w tej co ja korzystałem za małolata to było wszystko nawet eq:D


RE: FL Studio - 9lives - 10.06.2012

U mnie nie było nic... mogłem tylko układac gotowe klocki na playliscie :(


RE: FL Studio - Yes I Am - 10.06.2012

To też, ale ja pamiętam, że były różne wersje: jakieś dance eJay, techno eJay...


RE: FL Studio - Revnotes - 11.06.2012

eJay Techno pamiętam, kumpel kupił na Allegro i przytargał to do mnie, tak się zaczęło poszukiwanie kolejnych DAWów, aż w końcu trafiłem na FL Studio.


RE: FL Studio - Yes I Am - 11.06.2012

sprawdziłem płytke mam techno eJay'a ale nie będę instalował :D... ale nawet na stronce producenta wszystko masz podane i w nowszych wersjach jest większe pole manewru


RE: FL Studio - ldsix - 27.11.2012

Na eJayu też "skomponowałem" kilka piosenek (bo inaczej ich nazwać nie można - z perspektywy czasu jak je słucham), lecz to od FL zaczęła się moja chęć zrobienia czegoś z niczego.


RE: FL Studio - Johnny - 30.11.2012

nie chcę wywoływać żadnej wojenki, ale chyba większość osób które miały do czynienia z innymi pierwszoligowymi DAWami przyzna że mixer w FLS jest poroniony. a już domyślne wysyłanie wszystkiego na master, zmiast na swój kanał to w ogóle jakiś kosmos... próbowałem się kiedyś do tego przekonać ale jest to dla mnie (i ogólny workflow) nie do przyjęcia.
ale duzy plus FLSa to rozsądnie wycenione licencje, używanie pirata to <nie napiszę bo i tak forum ocenzuruje>.

ps: limit kanałów i sendow na mixerze nadal obowiązuje?


RE: FL Studio - piral - 30.11.2012

Tak. W FL'u jest nadal ograniczona liczba kanałów. Zirytowało mnie to mocno, gdy skończyły mi się wolne inserty. :/ I faktycznie domyślne wysyłanie na master jest beznadziejnie. Wiadomo, że dla perkusji fajnie zrobić submix na osobnym kanale, a nie od razu wrzucać na master.


RE: FL Studio - sowa - 30.11.2012

(30.11.2012, 0:42)Tehnik napisał(a): nie chcę wywoływać żadnej wojenki, ale chyba większość osób które miały do czynienia z innymi pierwszoligowymi DAWami przyzna że mixer w FLS jest poroniony. a już domyślne wysyłanie wszystkiego na master, zmiast na swój kanał to w ogóle jakiś kosmos... próbowałem się kiedyś do tego przekonać ale jest to dla mnie (i ogólny workflow) nie do przyjęcia.
ale duzy plus FLSa to rozsądnie wycenione licencje, używanie pirata to <nie napiszę bo i tak forum ocenzuruje>.

ps: limit kanałów i sendow na mixerze nadal obowiązuje?

podpisuje się pod tym.... mixer to największa bolączka tego DAWa jednak ma inne zalety które do niego przekonują... workflow w DAWie jest świetny :)


RE: FL Studio - Michau1995 - 3.12.2012

(30.11.2012, 13:52)sowa napisał(a):
(30.11.2012, 0:42)Tehnik napisał(a): nie chcę wywoływać żadnej wojenki, ale chyba większość osób które miały do czynienia z innymi pierwszoligowymi DAWami przyzna że mixer w FLS jest poroniony. a już domyślne wysyłanie wszystkiego na master, zmiast na swój kanał to w ogóle jakiś kosmos... próbowałem się kiedyś do tego przekonać ale jest to dla mnie (i ogólny workflow) nie do przyjęcia.
ale duzy plus FLSa to rozsądnie wycenione licencje, używanie pirata to <nie napiszę bo i tak forum ocenzuruje>.

ps: limit kanałów i sendow na mixerze nadal obowiązuje?

podpisuje się pod tym.... mixer to największa bolączka tego DAWa jednak ma inne zalety które do niego przekonują... workflow w DAWie jest świetny :)

ja takze sie podpisuje i dodam tylko ze co jakis czas natrafiam na opinie ze co jak co ale fl tragicznie sobie radzi z wieksza iloscia urzadzen midi. sprobuj podlaczyc dwie klawy sterujace jakis kontroler, mpd, syntezator na zlaczu usb cokolwiek to to co wyrabia frutek wola o pomste do nieba. dodaja pierdoly tanczace maskotki fl chany itd a nie zadbaja o podstawowe wazne elementy dawu. podczas gdy np ableton ogarnia all bez klopotow i smiga bezproblemowo


RE: FL Studio - Devors - 15.01.2013

Moim zdaniem, najlepszy DAW jaki powstał :)


RE: FL Studio - FL FAN - 16.01.2013

(15.01.2013, 21:09)Devors napisał(a): Moim zdaniem, najlepszy DAW jaki powstał

Dlaczego tak uważasz ?

Co odróżnia go od innych i co jest topową zaletą oprogramowania firmy Image-Line według Ciebie ?


RE: FL Studio - Askero - 20.01.2013

e tam Ableton i Fl studio sa do siebie zblizone, prawda jest taka ze wiecej zalezy od czlowieka ktory tworzy muzyke niz od programu :P


RE: FL Studio - 7Days - 20.01.2013

Gdy poświęcić mu trochę czasu, większość rzeczy da radę ładnie sobie ułożyć. Do przypisywania kanału w mikserze danemu instrumentowi służy skrót Ctrl+L. Moim zdaniem jest świetny do zabawy brzmieniami dzięki funkcji drag&drop i łatwemu zamienianiu kolejności efektów w mikserze. No i piano roll przebija wszystkie inne.


RE: FL Studio - Redu666 - 24.01.2013

(16.01.2013, 21:18)FL FAN napisał(a):
(15.01.2013, 21:09)Devors napisał(a): Moim zdaniem, najlepszy DAW jaki powstał

Dlaczego tak uważasz ?

Co odróżnia go od innych i co jest topową zaletą oprogramowania firmy Image-Line według Ciebie ?

To ja moze powiem jakie jest moje zdanie na temat zae bo wady juz byly przedstawione tak jak np. 99insertow mixera co w typowej produkcji powinni wystarczac chociaz moze nie kazdemu.

Wiec przedewszystkim dla mnie pianoRoll i jego wygoda to moc. Trackerow nie lubie(ReNoise), w Cubase zawsze mialem jakies problemy i wygoda nie byla taka. w Reason niby bylo ok ale jednak tez nie bo ta praca w RAcku tez nie pasowala.

No i moja ulubiona rzecz czyi Automatyka. peak Controler,Automatyka w playliscie i w Eventach no i Formula kontroler do sumowania odejmowania i innych operacji na wartosciach parametrow.

Jezei ktos kreci naprawde konkretne bassy czy udziwniane rzeczy na wieu filtrach to jest to super opcja.

Sequencer ... Ukladanie perkusji w FLu to bajka. zwlszaszcza jak tworzymy Dnb czy hiphop i mamy sporo sampelkow. w Cubase nie znalazlem prostego i ciekawego rozwiazania.

i na koniec Król Króli. 3xOSC na ktorym krece wiekszosc brzmien :)


RE: FL Studio - Megot - 28.01.2013

Na początku nie przekonałem się do FL'a. Zresztą to był mój pierwszy DAW, więc o tworzeniu muzyki tu nie można mówić. Ale po kilku miesiącach klikania trochę poznałem ten program, okazał się bardzo łatwy. Intuicyjny, a piano roll to mistrzostwo. Nie mogę go zbyt obiektywnie ocenić, bo nie używałem innych DAW'ów, ale na prawdę bardzo fajny i łatwy program.


RE: FL Studio - Grisha - 29.01.2013

Po wysłuchaniu kawałka Billain-Batbots. moge tylko stwierdzic, że program ma spory potencjał, który trzeba umiejętnie wykorzystac :)


RE: FL Studio - Astral Plane - 30.01.2013

FL to kombajn, można na nim robić w cholerę rozbudowane kawałki, ale to wszystko zależy od talentu, nie softa


RE: FL Studio - AndreVegas - 1.02.2013

Można zrobic,jednak fl zjada bardzo dużo cpu i ramu ,najwiecej z dawow chyba,choc jest bardzo intuicyjny


RE: FL Studio - Grisha - 1.02.2013

bo ja wiem. Cubase też zżera sporo procka, jak i ramu...