MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Wskazówki użytkowników (https://musicproducers.pl/forum-wskazowki-uzytkownikow)
+---- Dział: Spis DAWów (https://musicproducers.pl/forum-spis-dawow)
+---- Wątek: FL STUDIO FL Studio (/temat-fl-studio-fl-studio)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: FL Studio - Chris Project - 2.02.2013

Trzeba mieć też dobry sprzęt żeby pociągnął duży projekt FL.
Mój laptop wysiada już przy konkretnych projektach.


RE: FL Studio - PŁOMAS90 - 3.02.2013

Fl bardzo dobry programik sam się w nim bawię, z tego co wiem to Arctic Moon również tworzy swoje upliftingowe brzmienia w Fl studio


RE: FL Studio - Squirrel wax - 3.02.2013

sometimes things get complicated


RE: FL Studio - dtrxx - 4.02.2013

FL potrafi troche pożreć sporo procka, tymbardziej gdy się wszystkie dźwięki jakie się ma w tracku samemu wykręca, dlatego ja projekt rozbijam tak jakby na dwa osobne. W jednym wykrecam dźwięki i renderuje każdy do wave'a, a w drugim projekcie składam wszystko w całość. W ten sposób jakoś wyrabiam na starym jednordzeniowym AMD Sempronie 1,8GHz :D


RE: FL Studio - Shizzlematic - 4.02.2013

Ostatnio znajomy namawiał mnie do abletona i chyba się skuszę. Jak dla mnie FL jest bardzo ramożerny, a innych dawów nie miałem przyjemności testować :P Może akurat się coś poprawi.
Co do FL'a.. zawsze będę mieć do niego sentyment :D Dosyć przejrzysty i "łatwy" w obsłudze :P Nie mam porównania więc nie mogę wypowiedzieć się więcej :D


RE: FL Studio - Filips90 - 17.02.2013

Ja tez tworze....dance i trance :)


RE: FL Studio - ceres - 14.03.2013

Ummet Ozcan tworzy w fl studio a przesiadł się z logic pro wiec fl studio nie jest taką zabawką jak inni sądzą sam jestem zdania tego ze to profesjonalne oprogramowanie w którym można wiele zrobić. Poza tym za nie długo fl studio 11 jak i również wraz z tą wersją ma być 64 bitowa wersja i skończy się problem z ram i procesorem i jego nadmiernym zużywaniem.


RE: FL Studio - WhatsUpToy - 15.03.2013

FL Studio nie jest niestety standardem jeżeli chodzi o studia nagraniowe, w których to dominuje przeważnie PT lub Cubase. Jest natomiast bardzo popularny wśród producentów "domowych", jako że jest łatwo dostępny ( :D ) i w necie jest wręcz ogrom tutoriali. Ale to go nie usprawiedliwia. Aktualnie sam jestem zmuszony do korzystania z niego, ponieważ na razie nie mam czasu na zmianę softu i po tych paru ładnych latach muszę stwierdzić że nie jest to dobry program, gdy chce się przekroczyć tę barierę "zwykłej" produkcji. Nie obsługuje niestety video, co przy udźwiękawianiu jakichś klipów czy animacji jest kłopotem. Jest to program niewątpliwie bardzo zbugowany i awaryjny, bardzo często zdarza mi się blue screen (przy wersji 9 jak i 10), ponadto ilość RAM jaką zżera DAW jest gigantyczna. Zauważyłem także że ma spore problemy z adaptacją hardware'u, nie zawsze widzi sprzęt, nie zawsze też odpowiednio go wspomaga. Zdarza się nawet że zgubi połączenie.

Ciekawe natomiast, co przyniesie wersja 64 bit :) ale coś mi się wydaje, że pożegnania nadszedł czas... :D


RE: FL Studio - Zirds - 18.04.2013

Image-Line opublikował właśnie, że FL Studio pojawił się na systemy Android. Więcej na Blogu Image-Line


RE: FL Studio - HybridRaven - 19.04.2013

(1.02.2013, 21:22)Grisha napisał(a): bo ja wiem. Cubase też zżera sporo procka, jak i ramu...

nie zgodze sie z tym.... uzywam Cubasea od wersji sx3 i nigdy nie mialem problemu aby sam program mi targal cpu czy ramem.... obecnie mam cubase artist 7 i tez takiego problemu nie posiadam a sprzeta - jakby to kiepski powiedzial - nie posiadam z gornej polki....

...wszysatko zalezy od tego co uzywasz tzn mam na mysli jakie wtyczki itp itd.... sam program zjada tyle co komunikator aqq.


RE: FL Studio - belothar - 7.05.2013

Cytat:po tych paru ładnych latach muszę stwierdzić że nie jest to dobry program, gdy chce się przekroczyć tę barierę "zwykłej" produkcji



Przesłuchaj, wróć i zastanów się, czy to soft robi z ciebie producenta czy pomysł w twojej głowie.


Cytat:Nie obsługuje niestety video, co przy udźwiękawianiu jakichś klipów czy animacji jest kłopotem

Co?

[Obrazek: 201305071402.png]

Może mam jakąś wersje z kosmosu, ale szczerze w to wątpie.

Cytat:Jest to program niewątpliwie bardzo zbugowany i awaryjny, bardzo często zdarza mi się blue screen (przy wersji 9 jak i 10)

Bugów i bluescreenow nie stwierdziłem od sześciu lat pracy w FLu, a jedyny crash spowodowany byl złymi sterownikami do karty dźwiękowej i to jeszcze na wersji beta 10.6. Za to w trakcie tygodnia pracy na Abletonie zwiesił mi się jakieś 3 razy. Jeśli używa się scrackowanych wtyczek albo robi muzykę na kalkulatorze to owszem.

Niektórzy tutaj piszący powinni chyba przetestować program a nie powielac pierdoły napisane w necie, bo zamiast wspomnieć o oczywistościach typu brak pełnej obsługi 64 bitów czy backupy projektu dopiero od wersji 10 to czytam o jakichś urojonych problemach z softem.


RE: FL Studio - FL FAN - 7.05.2013

(7.05.2013, 13:11)belothar napisał(a): Bugów i bluescreenow nie stwierdziłem od sześciu lat pracy w FLu, a jedyny crash spowodowany byl złymi sterownikami do karty dźwiękowej i to jeszcze na wersji beta 10.6. Za to w trakcie tygodnia pracy na Abletonie zwiesił mi się jakieś 3 razy. Jeśli używa się scrackowanych wtyczek albo robi muzykę na kalkulatorze to owszem.

Niektórzy tutaj piszący powinni chyba przetestować program a nie powielac pierdoły napisane w necie, bo zamiast wspomnieć o oczywistościach typu brak pełnej obsługi 64 bitów czy backupy projektu dopiero od wersji 10 to czytam o jakichś urojonych problemach z softem.


Podpisuję się pod tym. Również staż mój to (ponad) 6 czy 7 lat już nawet. Oczywiście w mojej wersji demo (począwszy od wersji 3) zdarzały się problemy ale były one spowodowane słabym procesorem i niewystarczającą ilością pamięci. To było parę ładnych lat temu ale dziś problem znów się powtarza, bo wymagania wciąż wzrastają, a mnie nie stać co chwila na nowy komputer.

Odnośnie pirackich wersji, to oczywistą oczywistością jest, że zawierają błędy i wirusy, więc na podstawie tego co ludzie z internetu piszą nie można się sugerować. Program najlepiej wypróbować samemu.

Odnośnie tego że FL nie jest profesjonalnym programem mówił już Jay Frog - były muzyk z zespołu Scooter:

"Mogą tak powiedzieć tylko ludzie, którzy nigdy nawet nie wypróbowali FL Studio. Dziś ludzi najwyraźniej denerwuje to, że program oferuje wszystko czego potrzeba i nie kosztuje zbyt wiele."

Cały wywiad tutaj: Jay Frog (były muzyk zespołu Scooter) mówi o FL studio


RE: FL Studio - Kael - 8.05.2013

Nie wiem o co chodzi z tą pamięcią RAM, przecież w sumie tam ładowane są prawie same sample. Jak jest dużo ścieżek wave to można zapchać RAM, ale podobnie jest też w innym sofcie. Chociaż w Logicu jest to fajnie zrobione, bo wave na potrzeby projektu renderowane są do ogg. Natomiast co do procka to fakt, też mam z tym problem. Niestety nie miałem okazji załadować tych samych pluginów np. do Abletona, żeby porównać wydajność, więc mitów nie będę powielał ;) Zostaje resampling, jak kolega dtrxx napisał. Co do bluescreenów nie zdarzyło mi się nigdy (10 lat robię na nim), a niestabilność wynikała zazwyczaj z systemu (Vista oczywiści, prawie najniższy priorytet ustawia domyślnie dla FL) i kombinowaniem ze sterownikami (KX, bardzo fajne, ostatecznie śmigają jak należy). Klawiatury midi wykrywał zawsze jak należy.


RE: FL Studio - Johnny - 8.05.2013

mnie to bawi jak ludziom się wydaje że pamięć w komputerze jest od tego żeby jak największa jej część była nieużywana o.o inni znowu mają pretensje że coś nie działa na ich dziesięcioletnim zabytkowym sprzęcie :]


RE: FL Studio - FL FAN - 9.05.2013

Racja, w ostateczności pamięć ram można też oprawić w ramki i się patrzeć na nie jak się nie zużywają ni razu ;) hehe
Ja tam używam wszystkiego póki działa, a pretensji (jak niektórzy ludzie właśnie) nie mam do programu jak na starym sprzęcie go wywala. Bo to znak że pora się uaktualnić, a nie psy wieszać gdzie popadnie.

Przy okazji - warto wspomnieć o możliwości używania wtyczek jako "standalone", czyli osobno bez całego programu. Pewnie nie wszystkie ale jakaś ich część tak działa (na przykład Toxic BioHazard, Morphine czy Harmless)

Niektóre wtyczki można nawet stosować wstecz do poprzednich wersji FL Studio.
Sprawdzałem na przykładzie wtyczek Harmless, Sakura i Morphine podłączając je do wersji 7 (demo), gdzie ich nie było, ale zostały wykryte, uruchomiły się błyskiem bez problemów, a nawet działały jak należy ;)


RE: FL Studio - SilverNight - 12.05.2013

Co do Ramu i Cpu jest taki magiczny program jak ASIO4ALL bardzo pomaga :) FL studio jak dla mnie jest najlepsze pod wzgledem prostoty i poruszania się :)


RE: FL Studio - Michael bromber9 - 14.05.2013

Jak dla mnie najlepszy daw. Nie jest zbyt trudny w obsłudze choć na pierwszy rzut oka może sie wydawać inaczej :) dobry dj zagra na wszystkim:P tak dobry producent to 95% ciezka praca plus talent a 5% daw:)


RE: FL Studio - LDK - 25.08.2013

Prawda jest taka, że o tym programie krążą złe stereotypy (zwłaszcza za czasów nazwy Fruity Loops), które też powiększają się przez to, że na YouTubie jest bardzo dużo różnych filmików od amatorów, których kawałki naprawde pozostawiają wiele do życzenia. Natomiast dla kogoś, kto troche dłużej siedzi w tym "biznesie" wie, że to nie DAW czyni z producenta dobrego artyste tylko to jak się go wykorzystuje. Z technicznych pukntów widzenia to faktem jest to że FL jest jednym z bardziej pożerających procek programem. Tutaj jeszcze ma braki w optymalizacji względem Cubase, Reasona czy Ablethona (wiem bo sam testowałem). Efekty,które można znaleść na pokładzie FL Studio też jakościowo troche odbiegają od tych w Cubase czy Logic. Ale należy zwrócić uwage na to , że przecież jest mnówstwo zewnętrznych wtyk VST zarówno tych darmowych jak i płatnych. I w tym momencie FL niczym nie odbiega. Jest intuicyjny oraz ma jedną fajną rzecz (która defakto troche utrudnia prace w innym DAW jak się do niego przyzwyczai) mianowicie step sequencer, którego nie ma inny daw poza reasonem i to też tylko jeżeli chodzi o perkusje. Ogólnie jest wiele artystów zagranicznych i polskich którzy z niego korzystają i to z każdego gatunku muzycznego np. Avicii, Arnej, Dave Schiemann, Arctic Moon, Skytech, Nitrous Oxide i wiele wiele innych :)


RE: FL Studio - future villain - 7.09.2013

Tak naprawdę to od FL Studio zacząłem moją zabawę z muzyką (wcześniej siedziałem na Reasonie, przez kilka dni...) i mam do niego szacunek, może mi z nim nie wyszło ale jak już się go opanuje (np. jak Billain) to można robić zaj*biste tracki (np. jak Billain). Wspomniałem też że robi w nim Billain, który robi zaj*biste tracki?


RE: FL Studio - Kael - 8.09.2013

(7.09.2013, 19:39)theormore napisał(a): Tak naprawdę to od FL Studio zacząłem moją zabawę z muzyką (wcześniej siedziałem na Reasonie, przez kilka dni...) i mam do niego szacunek, może mi z nim nie wyszło ale jak już się go opanuje (np. jak Billain) to można robić zaj*biste tracki (np. jak Billain). Wspomniałem też że robi w nim Billain, który robi zaj*biste tracki?

Billain? Nie, nie wspominałeś ani trzy razy :D