MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Wskazówki użytkowników (https://musicproducers.pl/forum-wskazowki-uzytkownikow)
+---- Dział: Spis DAWów (https://musicproducers.pl/forum-spis-dawow)
+---- Wątek: FL STUDIO FL Studio (/temat-fl-studio-fl-studio)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: FL Studio - piral - 29.07.2014

(29.07.2014, 13:05)StalkerCell napisał(a): Wydaje mi się, że Tom Swoon używa FL'a, lecz pewien na 100% nie jestem.
Tak, kilka razy pokazywał na swoim fanpage'u chociażby.


RE: FL Studio - Knifeman - 8.04.2015

myślę że po kilku latach spędzonych z tym programem mogę co nieco i nim powiedzieć

piano roll nie ma sobie równych, playlista jest intuicyjna, mixer wadzi mi pod kilkoma względami ale ujdzie - przeszkadza mi natomiast fakt iż nie przypisuje ona z automatu slotu do nowo dodanego instrumentu (trzeba to robić ręczne)

automatyzacja (w porównaniu np do Abletona) pozostawia wiele do życzenia - przy mniej popularnych wtyczkach trzeba szukać ręcznie parametru, po wrzuceniu kilku robi się bałagan

jeżeli nie pilnujecie porządku (kolorowanie klocków, podpisywanie) to można się zagubić w projekcie- gwarantuję że przy otwarciu takiego nieopisanego projektu sprzed np roku nie będziecie wiedzieli co jest co :E . Za to jako jedyny (poprawce mnie jeśli się mylę) łamie zasadę jeden track na playliście = jeden łańcuch instrumentów i efektów aż do mixera co także wpływa na bałagan ale mi osobiście ta opcja odpowiada, lubię mieć upchane wszystko od samej góry bez dużych przerw między trackami.

trzeba tez się namęczyć z ręcznym dodawaniem wtyczek do list (kto na nowo instalował wszystkie zrozumie o co mi chodzi), swoja drogą fl posiada atrakcyjne i dopracowane pluginy na starcie

bardzo łatwo uszkodzić plik z projektem podczas awarii w czasie zapisu a backup nie zawsze będzie posiadał ostatnie zmiany, opcja cofnij nie działa najlepiej a sama historia operacji jest ograniczona dlatego lepiej zachowywać kilka wersji projektu (czego sam nie robię a powinienem).

no i okienkowy interfejs, rzucam mixer gdzie chcę, zmniejszam powiększam, wywołuję klika wtyczek na wierzch - niesamowicie mi to pasuje

na temat stabilności się nie wypowiem bo nie jestem posiadaczem oryginału ;D


RE: FL Studio - Revnotes - 10.04.2015

Dopóki nie zaczynam szaleć - otwierać kilku projektów jednocześnie nie mam żadnych problemów ze stabilnością. Czasami przenoszę sobie elementy z jednego projektu do drugiego i na dwóch otwartych oknach jest dużo szybciej, niestety, gdy chcę już zamknąć jedno z nich dość często pojawia się błąd. Poza tym uważam, że mity o niestabilności tego DAW sieją ludzie korzystający z ogromnej ilości crackowanych wtyczek, nie zdając sobie sprawy, co tak na prawdę powoduje crashe.

Jeżeli to ma jakieś znaczenie mam oryginał.


RE: FL Studio - bero - 10.04.2015

Fl studio, chyba najpopularniejszy DAW :P


RE: FL Studio - Zirds - 11.04.2015

Jeżeli jest tak popularny to czemu w praktycznie większości czasopism poświęconych tematyce muzycznej typu ComputerMusic, FutureMusic czy EiS nie prowadzi się tutoriali opartych właśnie na tym programie, a używa się dużo młodszego Abletona, SO2 czy Cubase?


RE: FL Studio - bero - 11.04.2015

Jest popularny wśród producentów EDM, z kolei czasopisma są mainstreamowe i raczej o EDM nie piszą za często.


RE: FL Studio - Knifeman - 11.04.2015

(11.04.2015, 0:04)bero napisał(a): z kolei czasopisma są mainstreamowe i raczej o EDM nie piszą za często.

oczywiscie!

po przecież EDM nie ma nic wspólnego z mainstreamem <nonie>

a tak poważnie mimo iż fl jest bardzo dobrym programem to nadal ma przypiętą łatkę "zabawki". Moja wrodzona zdolność do teorii spiskowych każe mi myśleć że pewnie Image Line narobiło sobie nieprzyjaciół przez polityke licencji na ten program i dlatego jest omijane aby zarabiali ciągle ci sami


RE: FL Studio - Zirds - 11.04.2015

EDM to mainsteam. Kiedyś nie było EDM, nazywało się to POP od muzyki POPularnej, ale idziemy w mainstream i ogólny anglicyzm i zapożyczamy wszystko to co nam media w przekazie globalnym wciskają do naszych małych, tępych łebków.


RE: FL Studio - alcocanna - 27.08.2015

Witam.

Jest już wersja 12 FL STUDIO - sugestia by zaktualizować post. ;)


RE: FL Studio - doublesi123 - 25.01.2016

Ja zaczynałem swoją zabawę z Cubase SX3 i z Yamaha psr 295 podejżewam że nie wszyscy kojarzą ten sprzęt a był to jeden z pierwszych jak nie pierwszy bodajże keyboard yamahy z funkcją midi oczywiście nie kombitylny z cubase ale jako użądzenie sterujące używałem vst gdy przesiadłem się wówczas na fl 9 to tak jakbym z poloneza wsiadł do passata raz że PC był szrot i cubase nie dawał rady to vst w 3 były koszmarne oczywiście jako nowicjusz niewidziełem że moge dodać nowe i tak dalej ale do czego zmierzam moim zdaniem jeśli tworzysz w wirtualu to fl jest cudownym cackiem aczkolwiek jeśli ktoś porywa się na akai 2000 czy nord lead 2 to raczej flek to mała bezużyteczna zabaweczka sam osobiście posiadam dość ciekawie brzmiąca yamahe mx 61 i troche bawie sie cubase ale fl jest mi porostu bliższy i uważam że naprawde dobre wtyczki nie brzmią gorzej może tak o wiele gorzej od umówmy się żywych instrumentów lecz nie oszukujmy się że synth to żywy instrument.heheh tak nawiasem:D


RE: FL Studio - Zirds - 25.01.2016

(25.01.2016, 19:09)doublesi123 napisał(a): Ja zaczynałem swoją zabawę z Cubase SX3 i z Yamaha psr 295 podejżewam że nie wszyscy kojarzą ten sprzęt a był to jeden z pierwszych jak nie pierwszy bodajże keyboard yamahy z funkcją midi oczywiście nie kombitylny z cubase ale jako użądzenie sterujące używałem vst gdy przesiadłem się wówczas na fl 9 to tak jakbym z poloneza wsiadł do passata raz że PC był szrot i cubase nie dawał rady to vst w 3 były koszmarne oczywiście jako nowicjusz niewidziełem że moge dodać nowe i tak dalej ale do czego zmierzam moim zdaniem jeśli tworzysz w wirtualu to fl jest cudownym cackiem aczkolwiek jeśli ktoś porywa się na akai 2000 czy nord lead 2 to raczej flek to mała bezużyteczna zabaweczka sam osobiście posiadam dość ciekawie brzmiąca yamahe mx 61 i troche bawie sie cubase ale fl jest mi porostu bliższy i uważam że naprawde dobre wtyczki nie brzmią gorzej może tak o wiele gorzej od umówmy się żywych instrumentów lecz nie oszukujmy się że synth to żywy instrument.heheh tak nawiasem:D

PSR410 z 1993 miało już funkcje MIDI. Midi to bardzo stary protokół umożliwiający łączenie syntezatorów i przesyłanie sygnałów etc ;)


RE: FL Studio - Konrashh - 29.03.2016

Co do "Artyści, którzy używają FL Studio do tworzenia swoich utworów (bądź używali w przeszłości)" to nie wiem czy kojarzy ktoś Bombs Away, ale ich można tu dodać :v


RE: FL Studio - LeserDrumz - 23.05.2016

Current Value - mój najukochańszy producent Drum and Bass też robi swoje tracki w FL Studio :)


RE: FL Studio - Grisha - 23.05.2016

(23.05.2016, 0:05)LeserDrumz napisał(a): Current Value - mój najukochańszy producent Drum and Bass też robi swoje tracki w FL Studio :)


Robił ;)


RE: FL Studio - hudson462 - 20.06.2016

Czy rozdzielczość FL Studio 11 sama się dobiera niezależnie od rozdzielczości ekranu? Zamierzam kupić laptopa z rozdzielczością QHD+ ( 3200x1800) bo na większej rozdzielczości zmieści się więcej okien ( mam rację? XD) i się zastanawiam czy faktycznie to zadziała w ten sposób w FL Studio 11.


RE: FL Studio - DavidTot - 30.06.2016

(20.06.2016, 23:17)hudson462 napisał(a): Czy rozdzielczość FL Studio 11 sama się dobiera niezależnie od rozdzielczości ekranu? Zamierzam kupić laptopa z rozdzielczością QHD+ ( 3200x1800) bo na większej rozdzielczości zmieści się więcej okien ( mam rację? XD) i się zastanawiam czy faktycznie to zadziała w ten sposób w FL Studio 11.

Czemu FL 11? Zaczynałem od FL 9 i 12 jest lepsza od 11, ale wracając do tematu.
Intuicyjnie powinno być tak jak mówisz, ale radzę Ci napisać do supportu. Skoro masz FL'a to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby do nich napisać. Niejednokrotnie mi pomogli kiedy miałem jakikolwiek problem. No chyba, że to FL z torrentów..
A jak nie do supportu to na oficjalnym forum FL.
Odpowiedź gwarantowana w ciągu max 3 dni. :)


RE: FL Studio - Wizzardius - 30.06.2016

(20.06.2016, 23:17)hudson462 napisał(a): Czy rozdzielczość FL Studio 11 sama się dobiera niezależnie od rozdzielczości ekranu? Zamierzam kupić laptopa z rozdzielczością QHD+ ( 3200x1800) bo na większej rozdzielczości zmieści się więcej okien ( mam rację? XD) i się zastanawiam czy faktycznie to zadziała w ten sposób w FL Studio 11.

Jak duży ekran tego laptopa? IMO na 17 calach, full HD wszystko jest już tak małe, że w start na pasku zadań jest ciężko trafić :D

Weź to pod uwagę.


RE: FL Studio - tomaszp - 1.07.2016

Ja osobiście mam notebooka 15,6 cala do tego monitor zewnętrzny 27 cali i w połowie składania miksu brakuje mi miejsca :)

Do wszystkiego idzie się przyzwyczaić. Gdyby mnie nie było stać to pracowałbym tylko na notebooku i tyle :)


RE: FL Studio - hudson462 - 2.07.2016

Wrzucicie zdjęcia jak wygląda FL na laptopach 15 calowych i 17 calowych?


RE: FL Studio - OProject - 2.07.2016

Na 15 calach Z3ta+ 2 ledwo sie miesci :P (rozdzielczość 1366x768) w FL 12