MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Headwave - In Progress (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Headwave - In Progress (Original Mix) (/temat-hardstyle-headwave-in-progress-original-mix)



Headwave - In Progress (Original Mix) - Head - 19.12.2013

Siema.
Od niedawna wziąłem się do pracy i postanowiłem złożyć wkońcu swojego pierwszego tracka, który brzmiałby jakoś przyzwoicie (poprzednie produkcje nie były zadowalające). W wakacje pracowałem nad samplami, a w szczególności kickiem. Nieudane próby wykręcenia nustyle'owego kicku doprowadziły mnie o dziwo do uzyskania dynamicznego bassdrumu (no dokładnie do kicku - bassdrum swoją drogą, bo musiałem trochę pokombinować), który można usłyszeć w intrze - nie ograniczyłem się do 1 kicku ;)
Konkretnie chciałem otrzymać coś oryginalnego, jednocześnie z przytupem i przyjemnego dla ucha.
Połączyłem style oldHS, raw i nustyle. Co z tego wyszło to sami ocenicie :) Nie miałem już pomysłu na outro, ale jest jakie jest ;P

Nie licząc snare'ów, claps'ów i ride'ów wszystkie sample należą do mnie (massive, hydra, sylenth1, microtronic + tridirt, EQ i Compressor z Logica + podstawowe).



Mój złom nie pozwala mi na nic więcej, bo przy 2 kanałach z massivem nie pozwala na normalny odsłuch i za każdym razem musiałem eksportować ścieżkę.
PZDR


RE: Headwave - In Progress (Original Mix) - VLead - 20.12.2013

Trochę bałaganu tutaj jest, ale na początek nie jest źle :)
Ja bym jeszcze popracował nad kickiem, podniósł trochę decay aby ten kick był dłuższy i nie brzmiał jak kick który używa się w house czy trance do tego więcej distortion na kicku aby był bardziej agresywny, do tego EQ i będzie dobrze, największy bałagan jak dla mnie zaczyna się od 3:06 może jakbyś pitchował kicka lepiej by to brzmiało, do tego ta melodia dupy za bardzo nie urywa, ale jak dłużej nad tym posiedzisz to coś z tego wyciągniesz :)

Co do komputera to wiem coś o tym bo pracowałem na takim trochę, tragedia była, aż odechciewało się tworzyć.


RE: Headwave - In Progress (Original Mix) - Head - 20.12.2013

Gated'a masz na myśli (2) ? Nie chciałem go pitchować bo stwierdziłem, że będzie to gorzej grało. A melodia z dupy wzięta ;P
Posiedzę nad kickiem, może coś wykombinuję :)
Dzięki za rady.
PZDR i następny projekt w trakcie przygotowań ;]


RE: Headwave - In Progress (Original Mix) - OProject - 21.12.2013

Kicki nawet dobre ;)
Jest ciężko i ostro, ogólnie nawet spoko :D
Melodia wydaje mi się że fałszuje <niewiem> w fl masz opcje helpers -> detect score scale ;)
Co do reszty to jest potencjał ale musisz więcej pracować, na pewno będą lepsze :)


RE: Headwave - In Progress (Original Mix) - Trusted - 21.12.2013

Taka trochę papka wyszła, ale nie jest źle :)

Początek jest git, dobrze buduje napięcie.
1:05 ja bym spróbował dać tutaj starego dobrego HS'owego basslina. Ciekawe czyby wpasował.
1:43 Dobra sieka, podoba mi się :D
2:20 Ach te piękne wokale z Fl'a... ^^ Jak chcesz to dam ci namiary na jakiś dobry Syntezator mowy ;)

Niestety climax już trochę słabiej, przede wszystkim melodia, musisz nad nią popracować.
Podobnie z kick'iem. Może już część z tego wiesz, ale radzę ci tu zajrzeć :
http://musicproducers.pl/temat-hardstyle-kick?highlight=hardstyle+kick#.UrXWDvTuL-s

Końcówka jak i Intro jest dobre.
Tak w ogóle to bardzo ładne screech'e kręcisz. ;)

Powodzenia w kolejnych produkcjach :D


RE: Headwave - In Progress (Original Mix) - Head - 21.12.2013

Wlaśnie nie chciałem wstawiać czysto nustyleowego kicka - dokładnie to można go tu posłuchać:

Wykecony po części z bassdrumu co go na początku można usłyszeć.
Co do nukicka to pracuję nad tym i co nie co wiem, ale jakoś mi nie wychodzi - a zależy mi na hardcorowym toku.

@Trusted - możesz mi podać tego VST, będę wdzięczny :)

Dzięki za miłe słowa i biorę się do pracy ;P
PZDR


RE: Headwave - In Progress (Original Mix) - Creatorz - 27.12.2013

Nawet mi się podoba, tylko mix do poprawy i lead do wymiany. Reszta ok :)