MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
M-AUDIO Oxygen 61 III czy Alesis QX61? [Rozwiązany] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: M-AUDIO Oxygen 61 III czy Alesis QX61? [Rozwiązany] (/temat-m-audio-oxygen-61-iii-czy-alesis-qx61-rozwiazany)



M-AUDIO Oxygen 61 III czy Alesis QX61? [Rozwiązany] - skibot - 26.12.2013

Witam, zamierzam kupić jedną z 2 wymienionych w tytule klawiatur. Obie oscylują w podobnych cenach. Mam dylemat czy M-AUDIO Oxygen 61 MKIII czy ALESIS QX61?
Posiadam już kontroler MPD 32, więc zależy mi w tej chwili na długiej klawiaturze - aczkolwiek wersje 88 są w tej chwili nie na moją kieszeń, dlatego pozostaję przy opcji 61.
Z jednej strony M-Audio oferuje klawę w przystępnej cenie około 550 pln, przy czym w pakiecie mamy jeszcze 9 faderów i 8 knobów co na pewno będzie dla mnie ważne, bo lubię skonfigurować sobie tak mixer aby nie używać myszki.
Z drugiej strony Alesis w podobnym modelu droższym o niespełna 100 pln daje to samo + 4 pady. Pady co prawda już posiadam więc jak pisałem nie do końca mi na nich zależy, ale tutaj można by je skonfigurować jako przyciski trigger on/off do czegokolwiek.
Czy ktoś z Was miał do czynienia z którymś z tych modeli? Co powiecie o jakości klawiszy, o aftertouch'u i jakości pozostałych "Change Control"?


RE: M-AUDIO oxygen 61 III czy Alesis QX61? - Jack Frost - 16.03.2014

kontroler midi M-Audio bardzo dobrze współpracuje z większością programów DAW do tego stopnia iż nawet nie trzeba programować większości suwaków i pokręteł gdyż są już zaprogramowane do działania ;-) i jest to zaimplementowane w sterownikach kontrolera aczkolwiek praca z FL Studio pozostawia sporo do życzenia :-( ale już programy takie jak Ableton, Cubase, itp współpracują znakomicie z takim kontrolerem dodatkowym atutem jest dobre wsparcie producenta co to obsługiwanych systemów operacyjnych czego nie można napisać w przypadku ALESIS QX61
mam Oxygen 61 w połączeniu z Windows 8.1 i działa znakomicie ;-)
pozdrawiam


RE: M-AUDIO oxygen 61 III czy Alesis QX61? - Zirds - 16.03.2014

Sprzedam Ci Behringera umx 49 w dobrym stanie za 150 pln plus koszt przesyłki. Stan jest dobry tylko dlatego, że klawisze są lekko pożółkłe od papierosów (już nie pale) oraz dlatego, że nie mam oryginalnego pudła.
Oferta serio!


RE: M-AUDIO oxygen 61 III czy Alesis QX61? - skibot - 17.03.2014

dzięki, nieaktualne, mam już alesisa qx61


RE: M-AUDIO oxygen 61 III czy Alesis QX61? [Rozwiązany] - MikeTrause - 19.03.2014

Też posiadam Alesisa QX61 i nie mogę złego słowa powiedzieć jak na sprzęt w tej cenie .
(16.03.2014, 0:13)Jack Frost napisał(a): kontroler midi M-Audio bardzo dobrze współpracuje z większością programów DAW do tego stopnia iż nawet nie trzeba programować większości suwaków i pokręteł gdyż są już zaprogramowane do działania ;-)

Myślę, że i tak każdy programuje wszystko pod siebie i swój DAW więc to, że coś tam jest przypisane na gotowo w M-Audio to nie za duży atut :)