MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
LIQUID digital-eS - Niko's Dream - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: LIQUID digital-eS - Niko's Dream (/temat-liquid-digital-es-niko-s-dream)



digital-eS - Niko's Dream - digital-es - 3.01.2014

Hejka producenci! Nowe - gorące od razu do waszej oceny! Wałek zrobiony specjalnie dla mojego synka! :) ;) :D<takjest>



[Obrazek: 1qdn.jpg]


RE: digital-eS - Niko's Dream - Stiopa - 3.01.2014

Haha pierwszy! Stary zajebiaszczy numer. Okładka super, brawo dla synka!
Muza 100% w moich syntetycznych klimatach, bosior super.
Oby tak dalej
Pozdro Wojtek


RE: digital-eS - Niko's Dream - mxcmusic - 3.01.2014

Minimalnie brakuje mi dynamiki (być może to subiektywne odczucie), ale poza tą drobną niedogodnością brzmi bardzo ciekawie...<thumbup>


RE: digital-eS - Niko's Dream - digicraft - 4.01.2014

Odważnie z tą panoramą :P a ja się zawsze zastanawiam czy nie "kręcę" za szeroko heheh... Pierwsze dźwięki w intro i morda zaczyna mi się uśmiechać :D Świetny miks i dobór brzmień chociaż sama kompozycja nie w moim guście. No co tu dużo gadać... pro! ;)


RE: digital-eS - Niko's Dream - Audionysos - 4.01.2014

W pierwszej chwili jak popatrzyłem na okładkę to pomyślałem, że księdzem jesteś ;D
Nieźle katujesz małolata :)
A tak na serio to...
Stary zmiażdżyłeś mnie tym basem! Musiał byś to posłuchać na moich słuchawkach - mistrz! :D
Nawet już nie będę się niczego czepiał wyjątkowo.
Czy ten kawałek będzie wydawany czy jest jakaś szansa na download?


RE: digital-eS - Niko's Dream - fabgeeb - 5.01.2014

Nie za bardzo moje klimaty, ciutek monotonne i ten werbel mógłby być inny
ale bass - bellissimo :D
sam staram się wykręcić takiego świrusa.
pozytywnie. ;)


RE: digital-eS - Niko's Dream - Audionysos - 6.01.2014

Nie wiem jak ty to zrobiłeś, ale na łuferku też miota niesamowicie - właśnie słucham :D

Używasz hipass na tym basie, czy dzielisz go na pasma i kręcisz woljumem dołu?


RE: digital-eS - Niko's Dream - digital-es - 7.01.2014

Z tym basem to rożnie u mnie bywa. Akurat w tym tjunie grają 3 różne linie basowe (3 różne sample), każda inaczej wykręcana i w rożnych momentach włączana i wyłączana. Wszystkie są podzielone na pasma i różnie modulowane. Na każdym jest screamer (reason) i kombinowane z reso. Poziom niskich częstotliwości jest zawsze taki sam (nie podgłaśniam go), ale ustawiam przez parę godzin. Milimetr po milimetrze. Na najbardziej słyszalnym basie jest kompresor, od wielu lat kombinuje z reason'em i nie wszystko co robię jest zgodne ze sztuka prawidłowego masteringu, używam rożnych sztuczek które sam wypracowałem. Dopiero od 3-4 walków zaczyna to już jakoś brzmieć, a siedzę na tym DAW od 12 lat. I teraz najmniej profesjonalne - nie mam w domu monitorów, komponuje na głośnikach logitech Z-5500 których nauczyłem się na pamięć. Finalnie, numer nie jest jakiś kozak, nie oszukujmy sie, fajnie sie go słucha, świata nie podbije hehehe, ale w każdym miejscu odsłuchu (rożne sound systemy, klub z potężnym nagłośnieniem) brzmi jednakowo co mnie w zupełności satysfakcjonuje. Staram sie tak z Reasonie rozłożyć sample na EQ żeby jak najwięcej miejsca i przestrzeni dać linii basowej. Jak wiesz w Reasonie nie ma wtyczek i eq jest bardzo słabe, wiec włączam na mastering suit kompresje i godzinami przesuwam suwaki na mikserze, aż wreszcie jako tako to brzmi. Ciesze sie że podoba sie ta linia basowa, ale jak prześledzisz moje wcześniejsze tjuny, to jest pierwsza taka wyrazista. Więc skilla nie mam jeszcze żadnego, ale po tym wałku już co nieco wiem więcej. Niebawem następny, zobaczymy czy poziom basu będzie równie dobry...a może być rożnie. Do pro mi jeszcze lata świetlne. ;)


RE: digital-eS - Niko's Dream - Audionysos - 11.01.2014

To chyba też zacznę layerować linię basową :D Osobiście przeważnie mój bas składa się tylko z jednego 2xosc i jakiś efektów na ścieżce :P

Dzięki za info, będę się wzorował :)