MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Wystające dźwięki - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Wystające dźwięki (/temat-fl-studio-fl-studio-wystajace-dzwieki)



FL Studio: Wystające dźwięki - Wicked - 8.01.2014

Witam,

sytuacja wygląda tak: miałem sobie piano w wysokim rejestrze i byłem z niego zadowolony. Aż w końcu ktoś stwierdził, że to piano jest badziewne i psuje cały utwór, który ogólnie jest dobry. Tak więc dodałem tę samą wtyczkę i to samo piano, tylko o rejestr niżej, nutka w nutkę gra tak samo. Zrobiłem to po to, żeby też móc oddzielnie nałożyć EQ i inne efekty na tę ścieżkę. Pracuję w Philharmoniku. I co się okazało? Że pojedyncze dźwięki wystają, gdy piano jest nałożone na siebie tak, jak ma być w zamyśle. Tylko dźwięk C i B wystaje (są to akordy), a cała reszta idealnie pasuje, tak jak bym chciał, żeby brzmiała. Co z tym fantem zrobić? Nie wiem czemu, ale jak mam akord, to w FLu mam tylko jeden 'cypek' do manipulacji velocity w piano rollu, gdy czasem jest ich więcej, to mimo to nie wiem który odpowiada któremu dźwiękowi... To może załagodziłoby sytuację. Poza tym co jeszcze proponujecie? Jakieś EQ? Jak mogę ładnie to złączyć, żeby brzmiało pełnie i jednocześnie bez żadnych wyskoków, bez poczucia, że dźwięki są zlayerowane? Jakie efekty albo inne możliwości, żeby zniwelować to wyzwanie?

Pozdrawiam :)


RE: Wystające dźwięki.. - The Timbrer - 9.01.2014

To normalne ze akordy grają głośniej w stosunku do normalnej linii melodycznej. Rozwiązaniem może być automatyzacja EQ lub Volume ewentualnie danie jednego źródła z linia melodyczna bez tej czesci akordow i przerzucenie tych akordow do duplikatu pierwszego zrodla z obnizona glosnoscia. Mam nadzieje ze wlasnie o to Ci chodzi bo nie jestem w stanie w 100% odczytac Twojego problemu. Co do pianina w mixie duzo zalezy na jakiej oktawie gra a takze od samego pianina bo rozne wtyki maja rozne harmoniczne zatem EQ musisz sam dopasowac, po za tym jest to tez sprawa indywidualna. Osobiscie uwazam ze mix jest sprawa czysto indywidualna kazdego producenta o ile brzmi dobrze bo oprocz aranzacji jest to druga najwazniejsza rzecz w ksztaltowaniu klimatu utworu ;D


RE: Wystające dźwięki.. - Kael - 9.01.2014

A co do manipulacji velocity dźwięków w pianorollu, to jak klikniesz na daną nutkę dwukrotnie to pojawi się okno i w tym oknie głośność każdego dźwięku niezależnie możesz ustawić.


RE: Wystające dźwięki.. - Audionysos - 11.01.2014

Jeśli akord jest równiutko ustawiony to widzisz tylko jeden słupek z tego względu, że się po prostu nakładają na siebie. Pozycja słupka dokładnie odzwierciedla pozycję nuty. Nie rozumiem jak wyobrażasz sobie, żeby to miało wyglądać?

(9.01.2014, 6:54)Kael napisał(a): A co do manipulacji velocity dźwięków w pianorollu, to jak klikniesz na daną nutkę dwukrotnie to pojawi się okno i w tym oknie głośność każdego dźwięku niezależnie możesz ustawić.

Z całym szacunkiem, ale to nie jest zbyt praktyczny sposób jeśli chce się wyregulować jakąś dłuższą partię. Najlepiej zaznaczyć interesującą nas część akordu, zarówno klocki nut jak i słupki dynamiki będą w czerwonym odcieniu - możesz edytować tylko słupki nut które są zaznaczone.

Co do Philharmonic to sam używam no i niestety trzeba się pogodzić z faktem, że nie są one idealnie nagrane. Czasem jak rollujesz nutami z góry na dół to na pewnych klawiszach brzmienie instrumentu gwałtownie się zmienia (przy tej samej dynamice). Czasami zabawa z dynamiką potrafi zniwelować taki efekt, ale niestety nie zawsze :/

Podrawiam :)