MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Wizzardius - Preview noł nejma - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Wizzardius - Preview noł nejma (/temat-wizzardius-preview-nol-nejma)



Wizzardius - Preview noł nejma - Wizzardius - 8.01.2014

Dobra, troche popracowałem, wstawiam demko. Wciąż pracuje nad brzmieniem i sklejeniem tego co mam w spójną całość. Zanim wezme sie za zrobieniem reszty (mam tylko te 2 minuty co tu widzicie), chce usłyszeć wasze opinie na temat miksu (który podejrzewam, jest na marnym poziomie), spójności tego co tu słyszycie, czyli jak do siebie pasują poszczególne części demka czyli intro, build, drop, main part? No i ogólnie jakieś oceny, wskazówki.

[zs]http://www50.zippyshare.com/v/20415165/file.html[/zs]


RE: Wizzardius - Preview noł nejma - Łukasz - 9.01.2014

Witaj takie krótkie przedstawienie jak zamierzam ciebie ocenić:
-(uwaga)
+(rada)

Stopa:
-Stopa łupie ale mi się wydaje że brakuje jej trochę wysokich.
-Snare przed dropem jest strasznie płaski on ma być tłusty.



Perkusja:
-Clap nie ma pogłosu przez co jest suchy i cała przestrzeń jest sucha wokół niego.
-Break beat chyba chciałeś żeby był w dubstepowym stylu a wyszedł w bardzo amatorskim stylu że nie da rady
-Nie wiem czemu snare'a używasz jako clapa.... Albo robisz clap jak clap albo łączysz clapa ze snarem. Tutaj wyszło to co najmniej dziwnie. Powinien być tłusty claps albo snare żeby było wiadomo o co chodzi a tutaj jest sucho sucho jakby nie wiem stara babcia klaskała w pomarszczone łapy i tyle z klaskania.


Bass:
-Bass jest taki dziwny nie w mono a więc w stereo ten bass mi nie pasuje. Jest niedopracowany.


Synth/Pluck:
-Synth nie dość że nie brzmi to jeszcze jest jakby opóźniony w czasie przez co nie zgrywa się z resztą.
-Pluck mi się wydaje że nie pasuje do Padu który moim zdaniem fałszuje


Lead:
-Nie no ten Lead to jest jakaś choroba. Kompletna pomyłka w doborze brzmienia.
-Chciałeś żeby wyszedł EDM a tutaj chyba wyszło wszystko po kolei.


Melodia:
-Fałszujący PAD!!!!
-Monotonna, przewidywalna


Vocal:
-------------------

Aranżacja:
-FX-y są za głośno
-Strasznie denerwująca część perkusji lub jeden z synthów ta taka mega wysoka. Lata po tych kanałach a potem w najlepsze znika i się znowu pojawia.
W dropie to już jest wszystko tak zlane taki chaos że szok.Nie da rady wychwycić wszystkich elementów poszczególnie zatem stwierdzam jednogłośnie - Mix słaby.
Co zrobić żeby był lepszy? Słuchaj tego co robisz a może będzie lepiej i słuchaj się innych :)

Przestrzeń:
-Coś tam po kanałach lata ale na plus pod to nie podepnę :)



Pozdrawiam serdecznie
Łukasz


RE: Wizzardius - Preview noł nejma - Wizzardius - 9.01.2014

(9.01.2014, 22:04)Łukasz napisał(a): Stopa:
-Stopa łupie ale mi się wydaje że brakuje jej trochę wysokich.
-Snare przed dropem jest strasznie płaski on ma być tłusty.

Która stopa? W main parcie, czy ta wcześniej?


Cytat:Perkusja:
-Clap nie ma pogłosu przez co jest suchy i cała przestrzeń jest sucha wokół niego.
-Break beat chyba chciałeś żeby był w dubstepowym stylu a wyszedł w bardzo amatorskim stylu że nie da rady
-Nie wiem czemu snare'a używasz jako clapa.... Albo robisz clap jak clap albo łączysz clapa ze snarem. Tutaj wyszło to co najmniej dziwnie. Powinien być tłusty claps albo snare żeby było wiadomo o co chodzi a tutaj jest sucho sucho jakby nie wiem stara babcia klaskała w pomarszczone łapy i tyle z klaskania.
Tego wgl nie czaje ;D
O któy clap Ci chodzi? JEst jeden clap, gra w main parcie. O niego Ci chodzi? I jakie łączenie clapa ze snarem? wtf?

Cytat:Bass:
-Bass jest taki dziwny nie w mono a więc w stereo ten bass mi nie pasuje. Jest niedopracowany.
Przecież bass jest w mono.... I znów nie wiem o który bass Ci chodzi. Są 2. Oba w mono.

Cytat:Synth/Pluck:
-Synth nie dość że nie brzmi to jeszcze jest jakby opóźniony w czasie przez co nie zgrywa się z resztą.
Że nie brzmi, tzn? Całkowicie byś go zmienił? Na co? ;P


Cytat:Lead:
-Nie no ten Lead to jest jakaś choroba. Kompletna pomyłka w doborze brzmienia.
-Chciałeś żeby wyszedł EDM a tutaj chyba wyszło wszystko po kolei.

Kur*a jaki lead :D? Tu nie ma żadnego leadu :D



Czekam na odpowiedź i konkretyzacje ;P