MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Spotkanie z mainstreamowym producentem - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Spotkanie z mainstreamowym producentem (/temat-spotkanie-z-mainstreamowym-producentem)



Spotkanie z mainstreamowym producentem - Wicked - 9.01.2014

Witajcie!

Mam takie szczęście i taką okazję, że niedługo będę mógł przebywać w studiu z jednym z najlepszych producentów beatów hip-hopowych w Polsce. Będę mógł być z nim w studiu, obserwować, pytać o pewne kwestie, rzeczy, dlaczego tak, a nie inaczej podczas produkcji, itd. - generalnie mam 'pełen dostęp' do niego.

Moje pytanie brzmi: Co zrobić, żeby wyciągnąć z tej wizyty jak najwięcej? Żeby jak najwięcej się nauczyć? I do tego pokazać się od bardzo dobrej strony, żeby złapać kontakty w biznesie? Oczywiście biorę swoje bity, obecnie pracuję nad ich szlifowaniem. Czy macie może jakieś pytania, które uważacie, że są ważne i warto byłoby znać na nie odpowiedź prosto od 'źródła'? Bardziej personalne, jeśli chodzi o ścieżkę kariery, albo typowo dotyczące produkcji? Jakiej kluczowej rzeczy mogę się tam nauczyć? Generalnie - co byście zrobili w mojej sytuacji? W jaki sposób wyciągnęlibyście z takiej szansy maksimum możliwości?

Mam swoje idee, piszę tu po to, żeby zebrać ich jeszcze więcej - może o czymś nie pomyślałem, może pominąłem pewne kwestie, może uznałem, że coś nie jest dla mnie ważne, a w rzeczywistości bardzo się przyda..?

Co byście zrobili w mojej sytuacji?

Pozdrawiam i dziękuje za propozycje.


RE: Spotkanie z mainstreamowym producentem - sowa - 9.01.2014

gdybym miał się spotkać z kimś kogo podziwiam np. ATB to przede wszystkim starałbym się o jakiś stały kontakt z tą osobą :P z jednego spotkania wiele nie wyciągniesz a stały dostęp do takiej osoby to już coś :)


RE: Spotkanie z mainstreamowym producentem - The Timbrer - 9.01.2014

Ja bym zwrócił uwagę na styl pracy, nie tyle w samym DAWie co poza nim. Mianowicie co ile przerwy, jaki ma stosunek do produkcji, skąd czerpie pomysły no i oczywiscie postarał sie o jakis kontakt najlepiej staly.

Na koniec chetnie przyjrzalbym sie technikom mixu. Kazdy ma swoje jakies metody i odpowiednio je laczac mozna dojsc do viekawych rezultatow


RE: Spotkanie z mainstreamowym producentem - RaNi/Works - 10.01.2014

Jako że to jest już na pewno producent z doświadczeniem pytałbym o wszystko czego sam nie umiem... oczywiście zachowałbym dystans żeby nie być jakims wrzodem na dupie xd


RE: Spotkanie z mainstreamowym producentem - Audionysos - 11.01.2014

Nie wiem kto to, ale zalewanie go milionem wcześniej wymyślonych pytań też nie pomoże ci wynieść za dużo ze spotkania.
Podejdź do tego bardziej na luzie, na pewno pytania przyjdą ci do głowy na miejscu, jeśli na razie nie nurtuje cię jakieś konkretne zagadnienie. A nawet jeśli nie będziesz miał pomysłów to sama obserwacja też dużo ci da.
Zależy też, na ile różni się wasz poziom, jeśli jesteś jesteś naprawdę początkujący i zaczniesz go męczyć podstawowymi pytaniami to raczej koleś nie będzie chciał się ponownie spotkać z tobą, ale jeśli masz już jakieś doświadczenie to i on będzie się mógł nauczyć czegoś od ciebie :)