MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING Milan van Skyler - Night Train (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING Milan van Skyler - Night Train (Original Mix) (/temat-uplifting-milan-van-skyler-night-train-original-mix)



Milan van Skyler - Night Train (Original Mix) - jupi161 - 14.01.2014

Autor: Milan van Skyler
Tytuł: Night Train
Gatunek: Uplifting Trance
Czas: 7:27
Komentarz: Zapraszam do słuchania i komentowania. Pozdrawiam




RE: Milan van Skyler - Night Train (Original Mix) - jupi161 - 15.01.2014

Bassline, Arp, Lead - Wykrecilem sam. Niektóre noisy itp z paczek, ale ogólnie rzecz biorąc to staram się jak najmniej używać gotowców. A skąd to pytanie?


RE: Milan van Skyler - Night Train (Original Mix) - OProject - 16.01.2014

(15.01.2014, 9:15)Meddon napisał(a): Moje pytanie wzięło się stąd, iż doszły mnie słuchy, że prawie wszyscy, którzy tworzą wszelkiego rodzaju muzykę Trance, używają gotowców. (blablabla...)
Ja np. nie używam żadnych gotowców, sampli itp.
(poza jednym wyjątkiem coverem jak na razie) ;)
I zawsze informuje o tym w opisie kawałka :P
Ale powiem tak ze swojego doświadczenia wiem że ludzie wolą utwór stworzony na gotowcach, samplach, midi, presetach itp. niż kawałek który zrobiłeś sam w 100% na pewno tak jest ze słuchaczami, z producentami nie zawsze ale również tak bywa. Niestety tak już jest że artystów się nie docenia za ich pracę :(
A ten proceder dotyczy nie tylko trance'u...
-------------------------------------------------
Co do kawałka.
Breakdown mi się podoba, ten pluck... chociaż w 3:30 ten motyw z wejściem kick mi nie pasuje :)
Coś mi się wydaje przydługi ten utwór 7 min. ? bardziej bym widział to w 6 minutach, według mnie za długie intro i outro :P
Generalnie dobra robota, plus za kawałek bas wyszedł ci fajny, ale minus za gotowce xd


RE: Milan van Skyler - Night Train (Original Mix) - jupi161 - 16.01.2014

Heh troszkę się tu namieszało ;D Ogólnie dzięki za komentarze. OldscoolProject może i masz rację trochę przegiąłem z długością utworu, ale jak już zacznę robić to tak się tym zaczynam bawić, że dla mnie to co robię mogło by się nie kończyć :D
A co do gotowców to naprawdę nie ma co tutaj gadać o tym bo jest to bez sensu. Moim zdaniem nie ważne jak się do czegoś doszło liczy się efekt końcowy(kreatywność) w końcu muzyka to pewien rodzaj sztuki...
Pozdro


RE: Milan van Skyler - Night Train (Original Mix) - FrozerZ - 16.01.2014

Hah ja się tam nie przyczepie do długści wałka bo to wkońcu Aplift ^^. Ładna aranżacja, niema monotoni, traczek dobrze skompresowany, arp bass jest świetny niestety jednym minusem jest mały brak dynamiki w intrze, lecz w dropie ładnie łupie ^^. Nie wiem czemu Meddon czepiasz się "podpierdzielania" ja nie wiem może to tylko moje osobiste odczucie ale niema już czegoś takiego jak Oryginalność, bo napewno kiedy myślisz że zrobiłeś coś własnego to zawsze znajdzię sie jakiś murzyn, w afryce, w tipi czy kurde nie wiem na Grenlandii eskimos z Dawem który już zrobił poszczególny dźwięk. Jak dla mnie kawałek ma mieć dusze, mix może być w miare, ważne żeby ciary leciały po plecach - taki jest Aplift.

Dziękuje i pozdrowionka traczek na plus ;*


RE: Milan van Skyler - Night Train (Original Mix) - Matt'de Loure - 16.01.2014

Lajtowy kawałek. Nie nudzi i to jest na plus. Co do orginalności to każdy ma swoje zdanie, więc może ja już o tym nie będę pisał. Każdy robi jak robi, a kto zostanie doceniony w przyszłości to zostanie.


RE: Milan van Skyler - Night Train (Original Mix) - Druii - 22.01.2014

(15.01.2014, 9:15)Meddon napisał(a): Moje pytanie wzięło się stąd, iż doszły mnie słuchy, że prawie wszyscy, którzy tworzą wszelkiego rodzaju muzykę Trance, używają gotowców. Dla mnie to jest czysta kradzież. To wygląda tak, jakbym ukradł komuś majtki i zarzekał się, że to są moje. No po prostu śmieszna i irytująca sprawa.
Pozdrawiam.

Z tym że pojęcie "gotowiec" można bardzo różnie interpretować. Dla mnie korzystanie z melodii z różnych paczek jest rzeczą żałosną. W innych przypadkach nie widzę problemu, gdyż określone dźwięki nie znalazły się w danym utworze przez przypadek.
Co innego dzieła typu "E-Jay", czyli kawałki poskładane z gotowych cegiełek (loopów, melodii, gotowych partii basów, sampli wokalów), a co innego umiejętne wykorzystywanie danych nam materiałów.
Im większe własne umiejętności, tym bardziej można by się upierać że większość producentów to "beztalencia" i że o produkcji to oni nic nie słyszeli. Skrajnym przypadkiem może być, gdy osoba która sama pisze syntezatory, upiera się że cała reszta która korzysta z produktów innych firm idzie na łatwiznę, bo kręci na czymś co ktoś inny stworzył.

Jasne, że warto udoskonalać własne umiejętności, ale nie każdy jest od razu alfą i omegą, nie każdy też ma takie właśnie aspiracje.
Gdyby twórcy wtyczek/instrumentów nie chcieli, żeby korzystać z ich wizji dźwięków, to nie załączaliby presetów.

Sam o wiele większy szacunek mam do takiego BT, który nie dość, że tworzy niesamowitą muzykę, to jeszcze do technologii muzyki klubowej włożył sam dosyć sporo, ale nie uważam, że totalnym zerem jest każdy, kto działa na "gotowcach", które kupił. Firma "A" zajmuje się tworzeniem dźwięków, a nie piosenek, i działa na zasadzie sprzedawania tych dźwięków tak, żeby ktoś inny mógł je wykorzystać w swoich utworach. Producent "X" nie zna się na tym tak jak ludzie z "A", ale robi to co do niego należy.

Widziałem już wiele bólów dupy np. o Martina Garrixa, po jego filmiku w którym pokazał jak zrobił "Animals".
Główny motyw zrobiony z sampla, większość na presetach. I oczywiście wszyscy zazdrośnicy się czepiają, że potrafią więcej od niego, a mimo wszystko to on się wybił, a nie oni.
Nigdy "Animals" mi się nie podobało i nie popieram "Robienia hitów w 10 minut", ale jeśli coś zostało zrobione w prosty sposób, a mimo wszystko się podoba i brzmi dobrze, to raczej wskazuje na posiadanie umiejętności, aniżeli na ich brak.
Zresztą chłopak dopiero zaczyna, tak samo wszyscy początkujący producenci nie potrafią od razu wszystkiego, więc pytania typu "Ile z tego kawałka zrobiłeś sam" są wg mnie dokarmianiem własnego ego, zamiast wsparciem/doradzaniem.

Mógłbyś napisać coś więcej o "teorii muzyki klubowej"? Bardzo mnie to zaciekawiło i z chęcią pogłębiłbym temat - dodatkowa wiedza zawsze się przydaje :)


Nawiązując w końcu do ...tematu - kawałek bardzo przyjemny :) Wszelkie efekty - sweepy, upliftery itd troszkę za bardzo uwydatnione miejscami.

Powodzenia,
Pozdrawiam


RE: Milan van Skyler - Night Train (Original Mix) - Audionysos - 23.01.2014

Raczej nie słucham takiej muzyki więc ciężko mi będzie się wypowiadać, ale spróbuję.
Kawałek jak dla mnie bardzo długi, ale nie powiedziałbym, że jest nudny. Aranż jest całkiem ciekawy, choć chyba nie odbiega specjalnie od standardów w tym gatunku - słuchałem takiej muzyki dawno dawno temu... ;)
Brzmienia też są dość typowe bym powiedział. Nie wieją specjalnie świeżością, ale rozumiem że z założenia to nie miała być jakaś nowość tylko własna interpretacja starego stylu.
Miks jest niestety dość słaby, dźwięki się kotłują i brakuje wyrazistości, nie czuć zbyt dużo głębi.
Przy takiej ilości brzmień powinieneś dużo bardziej wykorzystywać panoramę.
Musisz popracować nad poziomami np. w 2:23 ten pan wydaje mi się że powinien ciszej wchodzić. Dzięki temu już ten lead co później wchodzi miałby zacznie więcej wyczuwalnej mocy. W ogóle jak on wchodzi to mógłbyś w tym padzie dość znacznie odfiltrować górę bo tak to on się za bardzo zlewa z tym leadem moim zdaniem. Pianino też się tam słabo wybija, a powinien być jakiś gdzie słychać je bardzo przejrzyście.
Później to ciężko mi powiedzieć, wszystko takie zbite, bas słabo słyszalny. Wydaje mi się, że to przez ten lead, który jest za głośno, żeby przebijał się przez pad.

OFFTOP:

Ja nie rozumiem dlaczego bycie producentem ma automatycznie wykluczać możliwość oceniania muzyki jako zwykły słuchacz.Ostatecznie to nie produkuje się dla samej produkcji, ale po to żeby słuchać. Kwestia czysto technicznej oceny to jest zupełnie inny temat.
Jeśli słucham utwory na forum to staram się wyłapywać jakieś niuanse, które pomogą autorowi w rozwoju bo rozumiem, że po to je zamieszcza, ale jeśli słucham muzyki z innych źródeł to dla mnie najważniejszy jest całokształt i odbiór tej twórczości. Co mnie interesuje czy ktoś użył gotowców jeśli końcowy produkt miota mną jak szatan? :D
Żeby skleić coś z gotowych loopów też trzeba umieć i posiadać jakiś zmysł twórczy, a to czy ktoś będzie z tego korzystał czy wszystko będzie robił od podstaw to już jest jego osobista decyzja.
Osobiście nie czuje takiej satysfakcji jeśli wiem, że jakiś fragment nie jest zbudowany przeze mnie i w zasadzie najbardziej w produkcji fascynuje mnie to że mogę zrobić coś naprawdę unikalnego. Poza tym np. samo dłubanie przy perce od pojedynczych dźwięków sprawia mi ogromną przyjemność.
Szczerze mówiąc to zanim zacząłem na dobre przygodę z muzyką to myślałem, że do takiej zabawy trzeba się urodzić w bogatej rodzinie, najlepiej z muzycznymi korzeniami, mieć super słuch itd. Jak za małolata dorwałem eJaya to odstawiłem go po godzinie bo wydawało mi się to bez sensu. Dopiero po paru latach kolega pokazał mi bodajże eJay Dance 5 gdzie już można było układać własne melodie i do tego kształtować w znaczny sposób brzmienia i to mnie dopiero zafascynowało.
To wszystko nie zmienia jednak faktu, że nie czuję bólu dupy, kiedy wiem, że ktoś robi to w prostszy sposób ode mnie i jednocześnie jest bardzo popularny. Jeśli on się z tym dobrze czuje to dlaczego ja mam się czuć się z tym źle?

Natomiast nazywanie tego kradzieżą jest zdecydowanie nie na miejscu w mojej opinii. Raczej nie sądzę, żeby ktoś wyłamywał się komuś do komputera i podbierał materiały zrobione na własny użytek. Jeśli coś jest dostępne w sieci to raczej autor tego czegoś, chciał żeby było i jest zadowolony z tego, że zostało to wykorzystane.
Inna sprawa jeśli ktoś sobie remiksuje jakiś stary kawałek, praktycznie nic nie dodając od siebie, a wręcz go niszcząc, po czym się pod tym podpisuje i nawet słowem nie wspomni autorze oryginału...

To że proste utwory, najlepiej z gotowców, są najbardziej rozchwytywane, myślę że wynika z faktu iż w tym wypadku producent może bardziej skupić się nad ogólnym zarysem przekazu, nie tracąc czasu na szczegóły. Ludzie są na tyle zabiegani, że nie są chętni, aby przystanąć na chwilę, skupić się i oddać większą uwagę czemuś bardziej skomplikowanemu.

Odnośnie tego nieszczęsnego Martina, o którym od jakiegoś czasu muszę przynajmniej ze 2 razy dziennie przeczytać to nie ma co się nad nim pastwić tylko dlatego, że nagrał jakiś hit, a jego umiejętności nie są większe od 90% producentów.
To nie jest jego wina, że ludziom się spodobało to co zrobił, a wybić też się trzeba umieć ;)
Trzeba się pogodzić w końcu z faktem, że muzyka promowana i popularna, w większości nie jest muzyką najwyższych lotów. Ostatecznie, kiedy już zostanę miliarderem to też wypromuje swoje kawałki, które ktoś na pewno uzna za gówno ;D

Na koniec dodam, że są przecież ludzie tacy jak np. Prodigy, FatBoySlim, czy DaftPunk, którzy potrafią zrobić z wycinanych sampli, rzeczy których nikt inny nie potrafi, a chyba nikt im nie zarzuci, że robią chałturę? Na to składa się jeszcze fakt, bardzo trudno lub wręcz niemożliwe jest oddanie takiej energii jak w partiach granych na żywo używając tylko komputera.

Podsumowując
Nigdy nie będę stawiał, sposobu w jakim się tworzy, ponad to co z tego wychodzi.
Pozdrawiam :)


RE: Milan van Skyler - Night Train (Original Mix) - sowa - 24.01.2014

Ceiaka rozmowa, ale są inne działy, w których można prowadzić tę dyskusję o gotowcach więc proszę przestać robić tutaj offtop :) Jeżeli powstanie temat w odpowiednim miejscu to posty zostaną przeniesione i dyskusja moze trwać nadal. A tak każdy następny post nie na temat = warn :(


RE: Milan van Skyler - Night Train (Original Mix) - Retina960 - 6.02.2014

Świetny arpbass i duuzo mocy w dropie. Brejk też niczego sobie tylko w intrze jakoś jakbyś subbasa innego spróbował dać to moze by się dynamika poprawiła. Ogólnie bardzo przyjemnie.


RE: Milan van Skyler - Night Train (Original Mix) - abyssMB - 9.02.2014

świetny kawałek / od 1:25 taki niepasujący hat ale to szczegół / , martwi mnie post Meddona w końcu brzmień i instrumentów jest dużo ale jak ktoś jest dobrym pianista nie musi być dobrym perkusistą , wszak Chopin i bethoveen grali na fortepianie a brzmią zupełnie inaczej i niepowtarzanie, czy mamy sami wymyślać instrumenty skoro są już gotowe?