MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Audionectic - LaCamilla - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Audionectic - LaCamilla (/temat-house-audionectic-lacamilla)



Audionectic - LaCamilla - Audionectic - 19.01.2014

Czesc.Kolejny materiał do płytki
Jak to brzmi u Was?analizatory mówią że nie jest najgorzej<hehe>
(Słuchawki Superlux i Toshiba A300 2.0 Realtek HD)
Dzięki za ewentualne porady czy krytykę
Pzdr




RE: Audionectic - LaCamilla - Łukasz - 19.01.2014

Witaj takie krótkie przedstawienie jak zamierzam ciebie ocenić:
-(uwaga)
+(rada)

Stopa:
-Stopa jest zbyt mętna moim zdaniem. Powinna mieć troszkę więcej wysokich.
+Możesz połączyć dwa kicki w jeden i będzie to lepiej brzmiało.

Perkusja:
-Klap jest strasznie suchy.
+Jakbyś dodał lekkiego nawet reverbu z dużym decayem wtedy by to zapełniało przestrzeń jakby do środka bo słyszę że masz klapy po bokach ustawione. To tak jakbyś robił automatyzacje tylko reverbu klapa do centrum.
-Hit hata mogłeś dać na jakiś konkretny kanał w przestrzeni wtedy by on lepiej brzmiał bo każdy instrument musi być jakoś tam wiesz umiejsciowiony w tej przestrzeni wtedy dźwięki się nie gryzą za bardzo.
Bass:
-Nie podoba mi się jego barwa. Bass powinien być w centrum a nie powinien zachwiać harmonii w przestrzeni.

Synth/Pluck:
Słyszę tam jakieś odległe synthy i arpy. Wprowadzają elementy to dobrze jednak one powinny być też słyszalne.

Lead/Arpeg:
-Skrzypce wyraźniejsze powinny być.
+Umieść je w pewnym jednym miejscu na twojej scenie dźwiękowej i wtedy zabierz się za poprawienie ich głośności. Niech nabiorą dynamiki.


Melodia:
Monotonna ale wpada w ucho :)

Vocal:

-Mało wyraźny vocal.
+Nie wiem czy użyłeś ale bardzo fajnym efektem jest De-Esser,gdyż usunie Ci efekty "seplenienia" czy współgłosek wybuchowych.

Aranżacja:
Fajny pomysł z dodaniem trąbek jednak mogłeś je porozrzucać w przestrzeni tak jakbyś je widział na scenie.
-W pewnym momencie jak wchodzi vocal troche się wszystko miesza i wiesz wprowadza chaos.
+Możesz to łatwo wyeliminować dodając na jakiś instrument (w tym przypadku trąbka by się nadawała bo jest najgłośniejsza) filtro środkowoprzepustowy.
Przestrzeń:
- Mogła by być bardziej wykorzystana.

Ogólnie może być. Niestety nie mój gatunek, ale warto było tego posłuchać. Tyle błędów i rad na dzisiaj ;)


Pozdrawiam serdecznie
Łukasz


RE: Audionectic - LaCamilla - Audionectic - 19.01.2014

Dziwne bo na to o czym mówisz właśnie zwracałem uwagę i zapewniam,wszystko miało mieć swoje miejsce :P
Zwłaszcza bas środkiem i desser na vocku hehe
Widocznie słuchawki coś nie tak
Dzieki za fatygę
Pzdr


RE: Audionectic - LaCamilla - Audionysos - 20.01.2014

Ja bym jeszcze ten bas widział o oktawę niżej. Spokojnie znalazło by się tam na to jeszcze miejsce.
Poza tym to z racji na swój atak ,powinien być przesunięty lekko wstecz.
To samo tyczy się smyków - tam gdzie grają szybszą partię ich atak jest za duży i brzmi to nienaturalnie, więc albo je też przesunąć i wydłużyć, albo znaleźć inny sampel.
Fajnie, że wykorzystujesz naturalne brzmienia, zdecydowanie to na plus, kawałek wprawia w miły nastrój :)


RE: Audionectic - LaCamilla - Audionectic - 22.01.2014

Z tym basem to faktycznie miałem problem.Dzięki za sugestię Audionysos


RE: Audionectic - LaCamilla - EmeellyFeely - 22.01.2014

A ja się nie znam więc czytam te komentarze i połowy nie rozumiem "Kicki" kojarzą mi się z klockami, "Klap" jak Clap your hands!, "Hit Hat" niczym baton Kit Kat , ale jedno wiem!! Czyżbym słyszała jakąś trąbkę?saxik?:)
No i wokal - dość płaski

Wiem,że nic nie wiem


RE: Audionectic - LaCamilla - Grisha - 22.01.2014

(22.01.2014, 21:25)EmeellyFeely napisał(a): A ja się nie znam więc czytam te komentarze i połowy nie rozumiem "Kicki" kojarzą mi się z klockami, "Klap" jak Clap your hands!, "Hit Hat" niczym baton Kit Kat , ale jedno wiem!! Czyżbym słyszała jakąś trąbkę?saxik?:)
No i wokal - dość płaski

Wiem,że nic nie wiem

<ah>


RE: Audionectic - LaCamilla - Z3KE - 26.01.2014

Zwróć uwagę na bas. Moim zdaniem miejscami nie pasuje do kompozycji jest trochę chaotyczny. Panadto powinien grać miejscami niżej. Co do umiejscowienia instrumentów w mixie do jest dobrze choć miejscami coś tam mogło by grać dalej (np. trabka). Mix stoi na dobrym poziomie. Kompozycyjnie całkiem ciekawie mimo że to nie moje klimaty podoba mi się.
Powodzenia w nagrywaniu LP ;-) Chyba że to ma być EP :-) Trzymam kciuki i obserwuję beatport :-)


RE: Audionectic - LaCamilla - Revnotes - 26.01.2014

Dopóki nie wpadł sub bass było całkiem nieźle, ale niestety on zachwiał wszystko. Dół pasma strasznie się kotłuje. Być może łagodniejszy sidechain wpłynąłby pozytywnie, w chwili obecnej strasznie się wybija, a że są to krótkie nuty, tak przynajmniej sądzę bo tych "wybiciach, to efekt się potęguje. Jeżeli używasz de-esera, to tutaj ustawiłbym głębszą korekcję, albo ją zautomatyzował, bo chwilami wokal za ostro wybijał się w najwyższych rejestrach. Południowy klimat, tak mi się kojarzy. Zamykam oczy i widzę grupę ludzi cieszących się życiem.