MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Headwave - Hardstyle Attack (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Headwave - Hardstyle Attack (Original Mix) (/temat-hardstyle-headwave-hardstyle-attack-original-mix)



Headwave - Hardstyle Attack (Original Mix) - Head - 19.01.2014

Z Industrialem odpuściłem, dlatego wrzucam traczek, który wczoraj udało mi się oficjalnie zakończyć. Traczek nad którym siedziałem zaraz od zakończenia bootlega Killaheadzów i chyba pierwszy na który poświęciłem tyle czasu.
Mastering przysporzył mi trochę problemów, ale z efektu jestem bardzo zadowolony.
Dużo czasu poświęciłem na linię kicka, aby nie był taki monotonny jak w poprzednich nutkach. Najbardziej dumny jestem z kicka który wykręciłem, tego na początku i potem ok. 1:30 :D
Nie jestem mistrzem breaka, dlatego sb odpuściłem i nie kombinowałem ;P
Nutka stworzona głownie z myślą o fanach starego hardu, początkach nustyle.
PZDR i miłego słuchania życzę :)



RE: Headwave - Hardstyle Attack (Original Mix) - OProject - 19.01.2014

No kurde, nie no całkiem dobry kawałek :O
W oczy i w uszy od razu rzuca się brak dynamiki (3 RMS) i niestety nie ładny cyfrowy przester na całości :(
Ale utwór nadrabia dobrym mrocznym hardcore'owym klimatem i bardzo dobrymi kickami ;)
Jednak wokal (od BB xd) mógłbyś go bardziej urozmaicić, a przynajmniej jakoś zmienić żeby nie rzucał się zbytni w uszy, ale ogólnie nie wypada źle, po prostu każdy producent go zna może dla tego.... :P
Melodia dla mnie dobra ale jakaś taka dziwna? (wtf? jak moje? xd) :P
Technicznie jest dobrze, na razie tylko na słuchawkach słucham aczkolwiek jutro posłucham i na głośnikach, na pewno będzie warto bo dobry kawałek, podoba mi się + ;)
Po spamuj nim trochę xd


RE: Headwave - Hardstyle Attack (Original Mix) - Head - 19.01.2014

Właśnie jak naprawić to przesterowanie ? Kiedy pierwszy raz nagrywałem to fale dziwnię były rozjeżdzone po prawym kanale na przebiegu. Udało mi się coś z tym zrobić, ale nie do końca. Nie mam za duźego doświadczenia z tym faktem, to jakbyś chociaż naprawadził byłbym wdzięczny :P

dokładnie tak, wokal od B-boya :P


RE: Headwave - Hardstyle Attack (Original Mix) - Daltonerz - 19.01.2014

Yeah, jestem fanem twojego stylu :D
Pogłos poprawiony, brzmi zarąbiście, dużo go jest. Ale za razem tworzy to problemy podczes miksu, prawdziwą sztuką jest wszystko dobrze połączyć, co ja na razie ćwiczę XD
Fajne screeche i inne dźwięki. Dobrze zaaranżowane i nie nudzą się :) No i melodyczne intro :3
Kick od 1:36 jest lekko przytłumiony i za cichy. Wydaje się być pusty, może za mało średnio niskich tonów ? Ja bym go nie wrzucał tu nawet, bo średnio pasuje do atmosfery. Aczkolwiek jest świetny, tylko za słabo wyeksponowany imo. Pasuje do trochę lżejszego nu.
Z tego co wiem i słyszę, szczególnie w starszym hardstyle najważniejszy (i najgłośniejszy) jest kick. A głośność reszty dźwięków dopasowuje się właśnie do niego, aby był jak najwyraźniejszy. Dlatego mówi się, że bez dobrego kicka nie ma dobrego hs'owego tracka, bo wszystko inne ma tylko dopełniać, ew. urozmaicać go. To dość ważne, a zarazem trudne, ludzie często narzekają, że hard jest trudny w miksie, bo jesgo miks jest inny w założeniach. Chyba jedynym wyjątkiem jest euphoric hardstyle, aczkolwiek jest to tylko złudzenie, bo masa pogłosu i padów lekko przytłumia kicka, mimo wszystko musi być bardzo wyraźny.
Ja na twoim miejscu dawałbym kicki głośniej, bo bardzo dobrze brzmię, poświęcasz na nie dużo czasu i warto, żeby podkreślały poziom całygo utworu. Czyli mają napierdzielać w całej swojej okazałości. No i mają mieć sporo bejsu i miensa :)
Czekam na kolejne utwory twojej produkcji ^^


RE: Headwave - Hardstyle Attack (Original Mix) - OProject - 19.01.2014

Ściszyć cały miks, a jak masz limiter, compresor na masterze również gałka gain w dół :P


RE: Headwave - Hardstyle Attack (Original Mix) - Head - 19.01.2014

Aha... :P dobra nie rozkminiłem za bardzo o co chodzi ale teraz już wiem na szczęście :)
to poprawiam i daję kicka głośniej, przy okazji pobawię się z vacoderem na wokalu. Dzięki za rady i pzdr :)


RE: Headwave - Hardstyle Attack (Original Mix) - OProject - 19.01.2014

(19.01.2014, 21:41)Headwave napisał(a): Aha... :P dobra nie rozkminiłem za bardzo o co chodzi ale teraz już wiem na szczęście :)
to poprawiam i daję kicka głośniej, przy okazji pobawię się z vacoderem na wokalu. Dzięki za rady i pzdr :)
No własnie, przester cyfrowy jest zły bo ucina wszystko równiutko, dlatego zawsze trzeba zwracać uwagę na to aby żaden dźwięk nie wychodził poza magiczne 0 dB :)
I zostawić kilka dB na sumie żeby utwór miał czym oddychać ;)


RE: Headwave - Hardstyle Attack (Original Mix) - BEBE - 20.01.2014

dobry numerek :D
jedynie co mogę się przyczepić to przejscia z breaka na main i potem na outro jeszcze, wszystkie są zbyt nagłe (nie wiem jak inaczej to określić xD)


RE: Headwave - Hardstyle Attack (Original Mix) - Trusted - 20.01.2014

Bardzo zgrabne, klimatyczne intro.

1:35 Świetny kick :D
Chociaż myślę, że można by mu dać trochę niskich.
Na twoim miejscu użył bym tego kick'a w następnym utworze. ;)

Dobra melodia ale wydaje mi się, że dało by się z niej wycisnąć jeszcze więcej.

4:30 Ja bym tutaj utwór zakończył.

To by było na tyle jeśli chodzi o moje widzimisie :P
Ogółem solidny track na plusik. Powodzenia w kolejnych produkcjach :D


RE: Headwave - Hardstyle Attack (Original Mix) - niedzwiedz444 - 20.01.2014

Fajny apokaliptyczny hardstyle, kiedyś sluchałem takich rzeczy i miło mi było to sobie przypomnieć słuchając tego traka :) są tu różne triki które spotyka się w oficjalnie wydawanych produkcjach - dobre!


RE: Headwave - Hardstyle Attack (Original Mix) - Head - 20.01.2014

Dzięki :) akurat dobrze czuję się w takim klimacie i mam nadzieję, że może za dwa, trzy lata coś z tego bedzię :D tym bardziej, że wiążę z tym niemałe plany ;)
chociaż do konkretów duuuużo mi jeszcze brakuje.
Pzdr


RE: Headwave - Hardstyle Attack (Original Mix) - woziu122 - 21.01.2014

No jak dla mnie to za mroczny klimat ale nie powiem ze wkreca, kick tez ciekawy tylko wlasnie troche glosniejszy powinien byc, ogolnie jest spoko, oby tak dalej ;)