MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE FL FAN - Oklahoma Town (demo) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE FL FAN - Oklahoma Town (demo) (/temat-trance-fl-fan-oklahoma-town-demo)



FL FAN - Oklahoma Town (demo) - FL FAN - 29.01.2014

Hej !

Siedziałem przez wczorajszy wieczór, w nocy, dziś cały dzień aż do tego momentu i nadal zamierzam pracować nad tym projektem i podrzucam kawałek abyście mi powiedzieli czy poczyniłem postępy. KICK mam nadzieje nie brzmi już jak kopanie kartonowego pudła, częstotliwości poodcinam później (40 Hz + 18 kHz cut)

Jest to mój taki remix ze słuchu, ponieważ wokal oraz motyw przewodni zaczerpnąłem z nagrania
"Josh Gabriel pres. Winter Kills - Oklahoma Town"
Oczywiście muzykę układałem sam, jedynie wokal jest zapożyczony w sensie wklejony.

Wybaczcie że na zs, ale na sc brak miejsca, jeśli mogę prosić to proszę pobrać i odsłuchać.
Bardzo proszę o ocene techniki i jakości.

[zs]http://www8.zippyshare.com/v/62679102/file.html[/zs]

Bardzo dziękuję !


RE: FL FAN - Oklahoma Town (demo) - Thomas - 29.01.2014

Bardzo fajny klimacik. Ten wiatr na prawdę robi świetne wrażenie. Bass minimalnie zbyt wybija się w środowych częstotliwościach. Stopa względem Twojej ostatniej produkcji brzmi lepiej, ale jest strasznie płaska. Chyba zbyt bardzo uciąłeś jej wysokie. Kiedy gra razem z bassem, to bass troszkę ją przykrywa. Hat też chowa się w miksie przy wejściu bass'u. Vocal mógłby być minimalnie głośniej, ale na prawdę tylko ciut. Ogółem jest o wiele lepiej niż ostatnio. Podoba mi się. Koniecznie dokończ ten track, czekam z niepierpliwością.

P.S Pobrałem, więc nie jest to wina zippy.


RE: FL FAN - Oklahoma Town (demo) - psysutra - 29.01.2014

Ogólnie stopa i bas strasznie przykrywają hihaty i wokal. Nie przegiąłeś aby z limiterem i poziomami?


RE: FL FAN - Oklahoma Town (demo) - Łukasz - 29.01.2014

Cześć. Nie ma problemu z chęcią odsłucham i powiem co mnie drażni.

Więc od początku. Chyba mówiłem coś o tych spienionych falach które wzburzają tylko mój gniew ;). Czystszy efekt białego szumu najtańszym kosztem jest albo samplem albo 3xOsc i wtedy ustawiasz tam biały szum tylko jednym przyciskiem. Pluck/Arp przyjemny w odsłuchu lata jednak troche po tej panoramie. Jednak byłoby fajnie jakbyś go usadowił w jednym konkretnym miejscu i pogłosem oraz opóźnieniem nadawał mu przestrzeń. Bass wchodzi zbyt gwałtownie co psuje aranżacje. Bass powinien być cichszy oraz wspomagać swoim brzmieniem całą produkcje. A tutaj on aż tętni. Vocal przez subbass jest nie pełny. Z tego co słyszę to czemu wokal jest ustawiony na mega stereo ? Wokal musi zachowywać jakieś kanony piosenki skoro jest prowadzący to niech będzie na środku i niech tam siedzi i se śpiewa i będzie aktywny. Bass w połączeniu już po dropie nazwijmy to jest strasznie upierdliwy. Wcześniej też był ale teraz to jego moc jest za duża przez co wszystkie inne elementy są zagłuszane przez ten bass. Kick jest suchy i w porównaniu z bassem to on lekko mlaska. Haty są mało słyszalne i nie są ustawione w przestrzeni. Do tego bardzo przeszkadza ten synth/pad który już po dłuższym odsłuchu strasznie drażni ucho. Krzaczy się to panie kolego niestety. Przejścia nie są dopracowane/kompletnie ich nie ma jak dla mnie.
Rada ode mnie: Wsłuchuj się w aranżacje innych producentów. Zobacz co u nich jest wspólnego wyciągaj najlepsze twoim zdaniem pomysły i zapisuj je sobie w notatniku czy coś. Ja tak przerobiłem parę utworów dzięki czemu mam pewne wskazówki w następnych produkcjach i są to wskazówki co najważniejsze od artystów bezpośrednio gdyż nic nie wyraża więcej słów niż muzyka ;)

Pozdrawiam serdecznie
Łukasz


RE: FL FAN - Oklahoma Town (demo) - Wizzardius - 29.01.2014

Wokal za cicho, za cichooo. I mam wrażenie, jakbym jakiś sidechain na nim słyszał ?;P Kawałek mega wkręca, ale perka od 1:20 troche coś z nią nie tak(na 100% ta stopa nie pasuje. Jest za "punktowa".). Może urozmaić ten kawałek, wpakuj jakiś mega masywny lead od 1:20, coś pokombinuj, żeby nie było monotonii ;) I więcej FXów plz :)

Ale generalnie siedź nad tym projektem, jest potencjał.


RE: FL FAN - Oklahoma Town (demo) - FL FAN - 29.01.2014

Właśnie poprawiłem jakość wokalu bo tamta próbka miała jakiś dziwny piszczący szum, już ustawiłem go centralnie.
Stopa dodana ma wysokich tonów, haty podgłoszone, (ale nie rozłożone chyba zbyt jednak w stereo) częstotliwości odcięte, poziomy wyrównane.

Końcowy efekt jeszcze się renderuje aktualnie i postaram się wykrzesać wolne miejsce na sc to później wrzucę.

BARDZO WAM DZIĘKUJĘ !