MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Nowy komputer (do 1500zł) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Nowy komputer (do 1500zł) (/temat-nowy-komputer-do-1500zl)



Nowy komputer (do 1500zł) - Groniu - 12.02.2014

Siemanko,

Potrzebuję zakupić nowe komponenty do kompa. Chcę na to wydać maksymalnie 1500 zł, ale najbardziej chciałbym wydać max 1000 zł. Potrzebuję go do produkcji muzyki i może do średnio wymagających gier. Mój aktualny komputer już tak trochę ledwo zipie, dlatego chcę wymieniać. Potrzebuję na pewno nowej karty dźwiękowej (teraz mam zintegrowaną...), procesora, płyty głównej, może trochę RAMu bo aktualnie mam 1,5 gb, dysku twardego (może) i może karty graficznej. Co do dźwięku, to nie potrzebuję wyciągać jakichś meeeeeeeeeeega super brzmień, bo jestem dopiero początkujący. Karta graficzna jaką mam teraz to Nvida GeForce 8600 GTS i mógłbym mieć coś troszkę lepszego albo podobnego. Moglibyście coś polecić?

Mogłem coś napisać niezrozumiale czy coś, ale trochę jestem chory i tak średnio myślę :(

5!


RE: Nowy komp - Head - 12.02.2014

Haha to całego kompa chcesz kupić :P
Podaj model płyty głównej to postaram się coś dopasować.
Ewentualnie spróbuję coś złożyć za 1500

Procesor Intel Core i3 - 3210 3.2GHz dwa rdzenie - ok. 450zł
Płyta główna AsRock p67 pro3 - ok. 250zł
Ram Kingson HyperX 2x2GB 1333MHz L9 - ok. 200zł
Chłodzenie Be Quiet! PurePower L8 530W - ok. 300zł
Suma: ok. 1200zł
Myślę że przy takiej konfiguracji służyłby ci stosunkowo długo.

Karty dźwiękowej poszukaj samemu bo nw iile chcesz na nią wyłożyć.
Zastanawiam się jeszcze co do procka czy nie dałoby się kupić czegoś lepszego za tą cenę. Grafikę kupisz tanio na allegro, bo pci są w miarę tanie (w porównaniu do mojej jeb*nej agp :D).

Myślę że w 1500 wyrobiłbyś się spokojnie. Pzdr


RE: Nowy komp - Groniu - 12.02.2014

No właśnie wiem, że prawie cały komp :P
ASUS P5QPL-AM. Ale chciałbym jednak też zmienić tą płytę ;(

Kumpel mi coś takiego spróbował złożyć:
http://scr.hu/0jij/ez084
Co o tym sądzisz?


RE: Nowy komp - Head - 12.02.2014

Coś mi się to nie wyświetla :P

edit:
co do grafiki polecam GF 9600GT - bardzo dobry współczynnik wydajność/cena.

Oczywiście ceny sprzętu jakie podałem to za nówki z gwarancją.


RE: Nowy komp - Groniu - 12.02.2014

Ok, dzięki ;) Sprawdź teraz obrazek. A co do tego, że mówiłem że wolę Nvidę i Intela to cofam to. Procesor, który jest na liście na tym obrazku, jest spoko i chyba go chcę :P Co do płyty głównej, to lepsza jest ta, którą Ty wymieniłeś czy może ta co na obrazku? Chłodzenie - nie wystarczy fabryczne?


RE: Nowy komp - Head - 12.02.2014

Jeżeli chcesz procka AMD to musisz wziąść tą płytę co wybrał ci kolega, ponieważ ma inny socket (FM1, a ta ode mnie 1155 chyba). Chyba wiesz, że ta płyta jest malutka bo to seria micro :D także nw jak z przytwierdczeniem jej do obudowy, ale chyba normalnie.
A jaki masz zasilacz fabryczny ? W każdym bądź razie ten co podałem jest bardzo dobrej jakości, a przede wszystkim cichy i nie drogi, a zasilacz też ma duży wpływ na wydajność.
Co do procka jeszcze poczytaj jeszcze o Phenom II x4 965. Chyba podobna cena, ale wiem, że któryś z nich zyskuje na wydajności.

Tak od sb dodam, że przy dobrej konfiguracji kompa z Core 2 duo, może być lepszy od takiego co ma procka i5.


RE: Nowy komp - Audionysos - 12.02.2014

(12.02.2014, 16:48)Groniu napisał(a): Siemanko,
Chcę na to wydać maksymalnie 1500 zł, ale najbardziej chciałbym wydać max 1000 zł.

Czyli ostatecznie wydasz co najmniej 1700zł :D

To co podał Headwave jest słabe jak na dzisiejsze czasy.
Ja swoją maszynkę składałem 4 czy 5 lat temu i za 2,2K mam lepszą specyfikację. Nie licząc grafiki i dźwięku co dokupywałem później.
Procesor na pewno za słaby jak do produkcji i 4GB RAM to też jest za mało.
Do tego jak jeszcze chcesz kupić kartę graficzną i dźwiękową to już w ogóle z tym budżetem będzie ciężko o coś konkretnego.

Z drugiej strony nie musisz kupować wszystkiego na raz. Zastanów się co ci najbardziej doskwiera i w to za inwestuj - przynajmniej coś ze średniej półki.

Ostatnio chciałem sobie kupić jakąś grafikę z niższej półki bo miałem wbudowaną i skończyło się na tym, że wydałem 1400zł na kartę(ok 500) z eyefinity i dwa 22' monitory z leasingu :P Muszę dodać, że nie jestem zbyt zamożny, ale stwierdziłem że jak już mam wydawać pieniądze to nie na coś co za 2 lata znów będę musiał wymieniać. No i na razie nie żałuję ;)


RE: Nowy komp - Head - 12.02.2014

@Audionysos nie porównuje się samych elementów, ale ogólne połączenie. A za 1,5k szatana nie skręcisz, choć nie twierdzę, że to co podałem jest słabe.
Po za tym Groniu nie tworzy technicolorów tylko Hip Hop, także na tym sprzęcie może spokojnie działać.


RE: Nowy komp - Groniu - 12.02.2014

@Audionysos, nie znam się na tym jaki komp będzie odpowiedni to produkcji, ale czy ten procek, który ja podałem i 4gb ramu to na prawdę mało jak na początek? o.O ja teraz mam 1,5 gb ramu i core 2 duo 2,33 ghz :D


RE: Nowy komp - Audionysos - 12.02.2014

No skąd ja mam wiedzieć co on tworzy? Poza tym pisze, że chce do gier, a pojęcie "średnio wymagające" niewiele mówi ;)
Nie napisałem nic konkretnego przecież. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że może warto pomyśleć o przyszłości...
Nie mówię żeby wydawać na kartę graficzną 2K bo to też nie ma sensu jeśli za 3 lata podobne karty będą za 300zł, ale najtańsze podzespoły to też nie jest najlepszy wybór moim zdaniem.
Pozdrawiam :)

(12.02.2014, 20:40)Groniu napisał(a): @Audionysos, nie znam się na tym jaki komp będzie odpowiedni do produkcji, ale czy ten procek, który ja podałem i 4gb ramu to na prawdę mało jak na początek? o.O ja teraz mam 1,5 gb ramu i core 2 duo 2,33 ghz :D

Szczerze mówiąc przeoczyłem tamtego posta...
Nie wiem co ty dokładnie robisz na kompie i co planujesz robić więc ciężko jest powiedzieć.
Choć porównując do tego co masz teraz to w każdym wypadku będziesz zachwycony ;)
Poza tym ja nie zajmuje się składaniem kompów na co dzień tylko chciałem zwrócić uwagę na to co wyżej ;)


RE: Nowy komp - Groniu - 12.02.2014

Ok, ogólnie to dzięki za pomoc :D myślę, że skoncentruję się na tym co mi polecił kumpel + Wasze uwagi (głównie Headwave'a) + coś jeszcze poczytam o tym wszystkim ;) Co do gier średnio wymagających, to miałem na myśli takie jak np. GTA IV