MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Oszir - Alexithymia - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Oszir - Alexithymia (/temat-electronica-oszir-alexithymia)



Oszir - Alexithymia - Oszir - 19.02.2014

Wrzuciłem na Electronica bo nie wiem czy to Trance czy House czy jeszcze coś innego.

Jest to jeden z pierwszych i najstarszych kawałków dostępnych w sieci o takich klimatach.
Muszę nanieść małe poprawki za nim wrzucę to na youtuba i jestem również ciekaw waszych uwag.





RE: Oszir - Alexithymia - FL FAN - 19.02.2014

Muzyka porywająca, jak najbardziej do Trance chłopie, może będzie to nawet utwór tygodnia z tego gatunku, genialna akcja nagrania i motywy. Już o efektach i przestrzeni nie wspominając. Czuć prace, początek, wypracowana melodia, break, zakończenie. Gratuluję ! Pozdrawiam !


RE: Oszir - Alexithymia - Revnotes - 20.02.2014

Zaciekawiłeś mnie komentarzem pod moim My Angel, lubię takie wypowiedzi z "głową", dlatego nie omieszkałem skomentować twojego numeru. Więcej tutaj ambientu niż trance, więc wcale Ci się nie dziwie pod kątem sklasyfikowania tracka. Fakt masz tą głębie, panorama na prawdę jest świetna, ale te barwy mnie akurat nie podniecają, mocno oldschoolowe, w sumie lubię również starsze tracki, ale tak jakoś tym razem się nie wkręciłem. Technicznie jest dobrze, jest grubo. Myślę, że to nie jest jeszcze international level, ale tu na nasze podwórko wystarczy, ja na pewno nie czuję się w miksie pewniej. Pod koniec nasunęła mi się refleksja - to piekielnie nudne jest, może gdybym miał obraz, a to byłby jakiś soundtrack do niego, było by miło, ale tak na sucho, to mnie jednak nudzi, skłaniałbym się do krótszej wersji po prostu, bo aranżacja ma sens jak najbardziej.


RE: Oszir - Alexithymia - Almhome - 21.02.2014

Podoba mi sie aczkolwiek troszke monotonne. Dzwieki dobrze dobrane, mix bardzo ladny...chyba najbardziej podoba mi sie druga czesc utworu bo jest bardzo klimatyczna :) Ogolnie ze tak to ujme - beda z Ciebie ludzie ;)


RE: Oszir - Alexithymia - AdrianSazy - 21.02.2014

Klimat jest naprawdę świetny! Teraz właśnie szukam tylko takich utworów bo wszędzie tylko dropy, dropy i jeszcze raz dropy -.-. Dla mnie świetne, chodź fakt troszkę monotonne.


RE: Oszir - Alexithymia - Oszir - 21.02.2014

Cieszy mnie że Wam się podoba.

Z muzyką jest jak z kobietą, każda potwora znajdzie swego amatora, więc tą monotonią aż tak się nie przejmuje.
Jedni w muzyce szukają odreagowania drudzy spokoju, relaksu i zawiechy.
Ja osobiście lubię wsłuchiwać się w szczególiki przy muzyce trance i podobnej, nawet lubię długie utwory powolutku rozkręcające się...
Gdy chcę poczuć moc to słucham Dubstepu, gdy chcę odreagować to przy Drum and Bass w stylu Noisia.

Zdziwił mnie brak uwag czysto technicznych, utworek już poprawiłem i jest gotów na premierę w Youtube, jeszcze tylko sesja fotograficzna i montaż filmu pod muzykę tak żeby bardziej zaciekawić Elnantera ;)

Dziękuje wszystkim za słowa uznania!


RE: Oszir - Alexithymia - FL FAN - 21.02.2014

Ja się nie wtrącam w technike nikomu, nie czuje się też odpowiedzialny kogoś uczyć sztuki miksu czy kompozycji, chyba że ktoś fałszuje, źle montuje wokal (nie w takt i metrum lub nie pod melodie kompletnie), załapał przestery albo jakiś niepasujący totalnie efekt, lub coś się tam z czymś zagłusza (poziomy głośności) to doradzam i pomagam. Poza tym co wymieniłem to nie mam w zwyczaju pompować jakichś nieistotnych problemów i robić polowań na czarownice. Niektórzy to uwielbiają ale co można mówić jak się nie widzi i nie zna podstaw projektu. Na ucho wydaje mi się wszystko u Ciebie ok w tym nagraniu, dlatego nie zgłaszałem żadnych uwag.


Elnanter napisał w miarę o technice na ile jest to w możliwościach opisać po odsłuchaniu i myślę taka opinia jest rzeczowa.
Przy okazji dodam, że zgodzę się z Elnanterem, takze co do jeszcze jednej kwestii, mianowicie, że jest tu faktycznie sporo z ambientu, to tło zwłaszcza, bardzo takie intensywne.


Pozdrawiam!


RE: Oszir - Alexithymia - Cris - 21.02.2014

moje odczucie jest takie, włączyłem ten kawalek i poza dość dobrze wybijającą się stopą usłyszałem jedno wielkie : NUUUUDA... nic kompletnie nie przyciągneło mojej uwagi


RE: Oszir - Alexithymia - Paramarimbo - 23.02.2014

pierwsze 10sek naprawde mi sie spodobało, później niestety nic dla siebie nie znalazłem :)


RE: Oszir - Alexithymia - Oszir - 21.08.2014

Dodaję poprawiony już kawałek :)
Oszir - Alexithymia