MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DUBSTEP Oszir - I Am Thor (+2) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DUBSTEP Oszir - I Am Thor (+2) (/temat-dubstep-oszir-i-am-thor-2)



Oszir - I Am Thor (+2) - Oszir - 20.02.2014

Jakieś 4 lata temu odkryłem Dubstep i bardzo polubiłem tą muzykę.
Od ponad kliku miesięcy stawiam pierwsze kroki w tym klimacie.

W tym dziale jest dość mały ruch więc postanowiłem dodać coś od siebie.
Umieszczę tu swoje pierwsze dostępne publicznie kawałki.

Trochę różnią się od standardowego szerzej znanego Dubstepu, więc dla jaj pisze że to nowy podgatunek Oszirstep ;) może to ludzie łykną a jak nie to przecież nic złego się nie stanie.

Pierwszy kawałek który niestety wymaga jeszcze sporych poprawek wygląda tak:
Oszir - 40% (do tego kawałka mam w planie nakręcić mały i trochę obrzydliwy na początku wideoklip)



Drugi kawałek jest już lepiej zrobiony i ma większą paletę dźwięków i w tym kierunku będę zmierzał z dalszymi produkcjami.

Oszir - I Am Thor



Trzeci kawałek to szybka przeróbka drugiego kawałka zrobiona w około 45min. tak na pokazanie jak to wygląda od strony technicznej. W planie mam rozbudowanie i poprawienie utworu.

Oszir - Oszirstep



Wszystkie te kawałki maja jedną cechę wspólną - motyw główny (dźwięki niskie i wysokie) jest wykonany na tym samym syntezatorze.

Teraz najważniejsze pytanie, jak myślicie czy z taką muzyką mam jakiekolwiek szanse zaistnieć?
Wszystkie uwagi mile widziane.


RE: Oszir - I Am Thor (+2) - Intransitive - 24.02.2014

Dopóki nie będzie tu średnich częstotliwości to ja tego kupię, ale nie wykluczone, że będzie jakieś grono słuchaczy takiej psychodeli. Uważam, że jest na czym budować, więc życzę powodzenia. Ode mnie masz wielkiego plusa za Reasona:)


RE: Oszir - I Am Thor (+2) - Abaddon - 7.03.2014

40% - Fajne pady na wejściu. Przydałby się jakiś drobny Build Up, dość standardowy wobble, niestety mało interesujący, werbel sam w sobie jest niezły ale jest nieznacznie przytłumiony. Całość jest trochę nudna, niewiele się dzieje. Wypadałoby też dźwięki rozmieścić mocniej na panoramie.
I Am Thor - Tutaj z kolei podoba mi się basior i werbel. Podobny problem z rozmieszczeniem dźwięków w przestrzeni. Talerze przytłumione, podobnie jak werbel. Ponadto dźwięki sprawiają wrażenie jakby rozmieszczone były bez jakiegoś konkretnego zamysłu, brak wyraźnego motywu który coś by sobą prezentował. Wkradają się też fałsze.
Oszirstep - Tu perka brzmi już lepiej, jest bardziej przejrzysta, dźwięk melodii też jest w miarę czysty ale bass jest zbyt donośny i wszystko psuje.
We wszystkich trzech utworach kompozycja leży. Po prostu jest lekki bałagan, szczególnie w kwestii basowej i melodycznej bo perkusja jest ok. Wypadałoby ją tylko trochę oczyścić, i ogólnie zrobić więcej miejsca dla dźwięków.
A co do Twojego pytania, wydaje mi się, że żeby zaistnieć to trzeba robić swoje i trzeba robić to jak najlepiej. Jeżeli pociąga Cię Dubstep, dobrze się czujesz w gatunku to dobrze, ale niewątpliwie trzeba w to włożyć dużo pracy. Komponuj, ćwicz, trenuj, trzymam kciuki. :)
Pozdrawiam.


RE: Oszir - I Am Thor (+2) - Amer - 1.04.2014

no według mnie to jest jeszcze leniwe w , dubstepie z tego co wiem bo trochę się osłuchałem jak i tez próbowałem tworzyć , jest potrzebna specjalna troska o perka musi kopać , jak i dobór odpowiednich dźwięków od kompozycji.

żeby zaistnieć ? istniejesz ! chcesz po prostu wiedzieć jak być popularny i osiągnąć sukces , no nic stary nieustanna wiara i parcie do przodu sukces jest brutalny i ty też musisz taki być.