MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Woziu - Dirty Wave - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Woziu - Dirty Wave (/temat-hardstyle-woziu-dirty-wave)



Woziu - Dirty Wave - woziu122 - 22.02.2014

Siema wszystkim. Oto moj pierwszy konkretny kawalek.Spedzilem nad nim ponad miesiac gdyz dziennie spedzam w FLS 1h - 1.5h, bo caly dzien jestem w pracy(na weekend 5h;D).Walczylem strasznie z kickiem by uzyskac jakies dobre kopniecie ale wcale to nie jest takie proste wiec wyszlo jak wyszlo. Prosze o szczere wypowiedzi, wszelka krytyka mile widziana. ;)




RE: Woziu - Dirty Wave - Adamzzz - 23.02.2014

Nie jest źle. Mogło być lepiej ale podoba Ci się to czy nie teraz będę hejcił xD No to jedziemy.

Ten biały szum na początku (0:10) trochę kłuje w uszy. Przycisz go trochę albo przytnij w okolicy 10000Hz.

Główny lead jest raczej nudny i za cholerę nie pasuje do tonacji kicka. Leci na takiej nucie że w połączeniu z kickiem brzmi jak fałsz.
Posłuchaj podobnych do Twojego kawałka komercyjnych produkcji i sam oceń jaka powinna być tonacja tego leadu względem basu.

Kick za bardzo łupie. Sztuczka z hardstylowymi kickami polega na tym, że Tok/punch/atak/jaktamzwał ma "pod sobą" bardzo mało basu. Jeżeli przyjrzysz się waveform'owi hardstylowego kicka zobaczysz że bas wchodzi zawsze kilka milisekund po ataku. Dzieje się tak gdyż hardsytlowi producenci trochę oszukują miks aby osiągnąć jak najgłośniejsze nagrania. Spróbuj trochę pobawić się z automacją w equalizerze aby usunąć ten łupiący bas z toku.
Ogółem jest przyzwoity, co prawda brzmi bardziej jak taki hard big room ( lol ) ale kilka razy słyszałem taki w nustajlu, więc można chyba śmiało używać.

Melodia to totalna porażka. Co innego gra bass w tle, co innego lead a potem dla urozmaicenia wchodzi kick który gra też swoje. Przykro mi ale tutaj już musisz dojść sam co tam chicałeś osiągnąć bo ja Ci w tym nie pomogę.

Nie jest tragicznie. Słychać, że trochę się na tym znasz :) Na pochwałę zasługuje ładne pitchowanie kicka w climaxie, nawet jeżeli trochę fałszował :P
Wykręciłeś świetny skrecz - mówię o tym który tak przewija się przez intro i outro. Rozumiem że miał służyć bardziej jako taki fx w tle ale moim zdaniem świetnie spisałby się w roli głównej :)

Miesiąc to sporo czasu ale niestety będziesz musiał jeszcze posiedzieć te kilka godzin aby dojść do przyzwoitego efektu.

Pozdrawiam!!


RE: Woziu - Dirty Wave - OProject - 23.02.2014

(23.02.2014, 1:08)Adamzzz napisał(a): (...)
Nie jest źle. Mogło być lepiej ale podoba Ci się to czy nie teraz będę hejcił xD No to jedziemy.
Melodia to totalna porażka. Co innego gra bass w tle, co innego lead a potem dla urozmaicenia wchodzi kick który gra też swoje. Przykro mi ale tutaj już musisz dojść sam co tam chicałeś osiągnąć bo ja Ci w tym nie pomogę.
Nie jest tragicznie. Słychać, że trochę się na tym znasz :) Na pochwałę zasługuje ładne pitchowanie kicka w climaxie, nawet jeżeli trochę fałszował :P
Miesiąc to sporo czasu ale niestety będziesz musiał jeszcze posiedzieć te kilka godzin aby dojść do przyzwoitego efektu.
(...)

Temu to zawsze fałszuje... xd Nie przejmuj się nim xd
"Adamzzz - Dreszcz z krainy dreszczowców, cierpi na zaawansowanego parkinsona ale nie bierze tego za złą monete i uważa, że parkinson pomaga mu zachować naturalną kolejność uderzania w klawisze. Adamzzz ma chorobliwy nałóg dopatrywania się fałszującego basu gdzie tylko popadnie. Prywatnie prowadzi niezwykle intratny biznes - skup butelek. xd"
A teraz poważnie: Fakt melodia bardzo słaba... gorsza niż moje lol
Melodia jest w muzyce najważniejsza więc musisz sporo popracować.
Ogólnie to nudny ten kawałek, technicznie też pozostawia wiele do życzenia :)
Powiem ci ze kick nawet brzmi fajnie.
Jeszcze spora droga przed tobą.... miesiąc to nie jest dużo ja spędzam dużo więcej czasu, zapamiętaj sobie zeby nigdy się nie spieszyć, sprawdzić milion razy zanim skończysz.
Ale jak piszesz że to twój pierwszy kawałek to biorąc to pod uwagę wypada nawet dobrze :)
Musisz pracować więcej i bardziej... może następnym razem nas zaskoczysz, bo widzę w tobie potencjał, nie zwal tego ;)


RE: Woziu - Dirty Wave - woziu122 - 23.02.2014

UAU!
Ale syte wypowiedzi, no to teraz ja troche wyjasnie:
- Robiac kicka to nawet na koncu nie wiedzialem juz sam jak go stworzylem, doslownie powstal z chaosu, zero layeringu tylko uklad taila i toka no i puncha, chcialem dodac do niego bass ale na pitchu strasznie zagluszal wyzsze tony.Co by nie bylo to postaram sie teraz zrobic lepsze kicki ;)
- Melodie ulozylem wedlug wasnego gustu, wydawala mi sie fajna no ale wiadomo nie kazdemu musi sie podobac, mialem troche problem z ustawieniem w eq czestotliwosci, zastanawia mnie wlasnie jak robia to inni ze wyciagaja taka jakosc na equalizerze ;>
- mam troche braki wiedzy odnosnie ukladu kawalka wiec troche majsterkowalem, ale jak wiadomo uczymy sie na bledach
Chcialbym miec wiecej czasu na komie, robie co moge no ale niestety robota mnie gniecie, woz albo przewoz ;)
Ogolnie to dzieki za wypowiedzi i plusiki leca :)


RE: Woziu - Dirty Wave - Trusted - 23.02.2014

No cóż to może ja też spróbuje nieco powiedzieć ;)

Intro nie jest złe. Ale odnoszę wrażenie, że jest trochę przekombinowane.
0:28 ja bym tutaj widział ten hard lead cały czas pitch w górę, potem snare i beat wchodzi elegancko :P

Co jak co ale ten kick w beacie jest naprawdę dobry tylko trochę eq poprawić i śmiga jak trzeba.
1:00 chyba najlepszy fragment całego beat'u. Ten z 0:48 mógłbyś całkiem wyrzucić, Hardstyle ma to do siebie, że jest dynamiczny.
Trochę dziwne jest to, że tego dobrego kick'a po pewnym czasie dodałeś reverse bass myślę, że jest to zbędne.
1:27 Akurat w Hs'ie snare prawie zawszę gra przynajmniej 2 razy częściej.

Ogółem jeśli chodzi o beat to jest całkiem całkiem. Chociaż myślę, że z tego kick'a, screechy i hard leadów
naprawdę dało by radę coś solidnego zrobić.

Dalej mamy break'a o ile jego aranżacja nie jest zła, to główna melodia wszystko psuje. :(
Niestety muszę się zgodzić z Adamzzz'em - fałsz. Mamy tam jakieś 2 leady,
które grają zupełnie coś innego a na dokładkę kick który też robi co chce.
Jeśli używasz w melodii więcej niż jednego lead'a to one muszą grać na tych samych nutach,
nie koniecznie na tej samej oktawie, ale nutki nie mogą się zmieniać, to samo kick.
mam nadzieje, że wiesz o co mi chodzi ;)

Jeśli masz problem z układaniem melodii to układaj ją z akordów prawie zawsze brzmi dobrze. ;)
Sam miałem jeszcze niedawno z tym spory problem i ktoś mi podesłał stronkę z akordami :
http://www.pianoworld.com/fun/vpc/piano_chords.htm warto zajrzeć :)

Kick w cilmax'ie nie pasuje brakuje mu punch'a dist'a i wieluuuuu poprawek. ;)

No i outro nie będę się wypowiadał bo to praktycznie to samo co wcześniej :P
Jedyne co to w 4:07 tu powinna byś albo jakaś długa eksplozja, albo crash z bardzo długim reeverbem.

A się rozpisałem... :P
Jeśli posłuchasz naszych rad to myślę, że niedługo wykręcisz coś naprawdę fajnego.
Dostaniesz plusika za utwór, pamiętaj żeby się łatwo nie poddawać. ;)
Powodzenia w kolejnych produkcjach :D


RE: Woziu - Dirty Wave - Adamzzz - 23.02.2014

(23.02.2014, 11:45)OldscoolProject napisał(a): Temu to zawsze fałszuje... xd Nie przejmuj się nim xd

Temu z kolei też zawsze fałszuje z taką różnicą że wszystko mu jedno. xD Bo tego nie słyszy... bo jest robotem :
"OldscoolProject - Jeden z najdziwaczniejszych ale i najbardziej nieudanych projektów jakie powstały we współpracy Kay & FL FAN. OP to tak zwany "Łowca Spamerów". OldscoolProject to Andro-Nano-Techno-Robot stworzony tylko w zamyśle "znaleźć i zniszczyć". Stworzony także do całodobowej automatycznej straży Organizacji. Jak dotąd wykazuje całą gamę ludzkich cech przez co FL FAN urósł w oczach całej administracji Organizacji."


RE: Woziu - Dirty Wave - woziu122 - 24.02.2014

Dzieki Trusted za wypowiedz, napewno wykorzystam Twoje porady, plusik leci ;)


RE: Woziu - Dirty Wave - Head - 24.02.2014

Podkręć kick na Ohmicide, duuuuużo można z niego wyciągnąć !
Z melodią wiadomo co trzeba zrobić. Kick powinien grać to samo co melodia nadająca klimatu całości (mam na myśli nuty ułożone przeważnie na najniższych oktawach).
Dobrego masz leada (ten co gra w tle w mainparcie). Staraj się nie grać nim na jednej oktawie tylko harmonizuj go, to nie będzie trzeba distra nie niego ładować dla agresji, a i lepiej będzie brzmiał.

@Trusted "1:27 Akurat w Hs'ie snare prawie zawszę gra przynajmniej 2 razy częściej." - akurat bardzo fajnie to wyszło, taki handsupowskie ułożenie snara.
Coś mi ridów zabrakło :P

Czekam na więcej :)
Pzdr i piona


RE: Woziu - Dirty Wave - Frashby - 5.03.2014

Bass w Kicku powinien grać trochę niżej, a tak to dudni troche. Melodia za Ciekawa nie jest, lead jest spoko, podoba mi się. ogólnie dźwięki są naprawde dobre, ale Kicka i melodie trzeba poprawić


RE: Woziu - Dirty Wave - FrozerZ - 9.03.2014

Aaaa panowie jak czytałem komenty to nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać...skup butelek? xd Serio? :D. Apropo traczka, to przykre że spędziłeś nad nim tyle czasu a wyszła trochę kupa...:(. Osobiście mam takie zdanie że kawałek opisuje trochę jego twórce, nie zrobisz wesołego wałka kiedy np: przyszedł list od komornika, zdechła ci krowa czy mieszkasz w mieszkaniu obok naszego kochanego premiera xd. W tym kawałku jest taki chaos że mam wrażenie że humor zmienia ci się co minute. Ogólnie rzecz biorąc chodź wiem jak zrobienie kicka jest trudnym wyczynem w hardstajlu(ja mam podpiepszonego od Frontlinera xd) to twój rzeczywiście brzmi jakby powstał z chaosu xd. Chciałbym napisać coś pozytywnego bo nie lubie hejtować, uwierz mi. Chyba aranż, tak aranż jest znośny xd. Ale melo fałszuje że nie daj panie Boże.

Pozdrówka :D


RE: Woziu - Dirty Wave - FL FAN - 9.03.2014

(9.03.2014, 0:10)FrozerZ napisał(a): Aaaa panowie jak czytałem komenty to nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać...skup butelek? xd Serio? :D



FrozerZ - ten tekst o skupie butelek i robocie jest stąd:
Rodzina Mafijna Music Producers
<<<< kliknij by się przenieść ;)

Tylko uważaj, padniesz ze śmiechu czytając to wszystko ;)
Takie nasze profile nie na poważnie <haha>


RE: Woziu - Dirty Wave - FrozerZ - 10.03.2014

Nie mam pytań hahaha, ale już nie offopujemy ^^. Fajna rodzinka ^^.