MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Szukam wtyczek do masteringu - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Szukam wtyczek do masteringu (/temat-szukam-wtyczek-do-masteringu)



Szukam wtyczek do masteringu - lovetrance01 - 25.02.2014

Witam. Szukam solidnych darmowych wtyczek do masteringu. Będę wdzięczny za dobre sugestie.


RE: Szukam wtyczek do masteringu - Kael - 25.02.2014

Widzę, że robisz na fruciaku. To na pokładzie masz Maximusa. Ewentualnie multiband kompresor plus limiter.


RE: Szukam wtyczek do masteringu - OProject - 25.02.2014

Do miksu czy masteringu? :P
Kompresor/Wielopasmowy kompresor, Korektor, Limiter z Fl wystarczy, nic więcej ci nie potrzeba :P


RE: Szukam wtyczek do masteringu - FL FAN - 25.02.2014

(25.02.2014, 14:57)lovetrance01 napisał(a): Witam. Szukam solidnych darmowych wtyczek do masteringu. Będę wdzięczny za dobre sugestie.

Polecam zajrzeć do tematu: FL Studio: Maximus, Fruity Limiter i Filtr Fruity Parametric EQ 2


RE: Szukam wtyczek do masteringu - dziobak - 25.02.2014

solidne darmowe wtyczaki to te wbudowane w DAW :)


RE: Szukam wtyczek do masteringu - lovetrance01 - 25.02.2014

Do masteringu rzecz jasna. Używałem już fabrycznych wtyk fls i nawet byłem zadowolony z efektów, ale chciałbym użyć czegoś zewnętrznego i mieć porównanie czy znajdę coś lepszego za darmo. Szczególnie jeśli chodzi o kompresor. Maximus rzeczywiście jest bogaty w możliwości, eq 2 też wystarcza, ale przydałby się jakiś lepszy clipper, jakaś symulacja taśmy i różne takie upiększacze. Jestem dopiero na początku nauki masteru ale chciałbym wypróbować różne procesory.


RE: Szukam wtyczek do masteringu - Revnotes - 25.02.2014

Z darmowymi może być problem. Moim zdaniem nie dodającym nic od siebie limiterem jest LoudMax, ale tutaj nie ma za wiele opcji, więc akceptujesz jak jest i tylko ustawiasz próg. Wtyczki CM, to nie do końca darmowe, ale dostępne w niedrogim miesięczniku Estrada i Studio, więc może zainteresuje Cię ToneBoosters Barricade CM.


RE: Szukam wtyczek do masteringu - Loco - 25.02.2014

Polecam zapoznać się z tym linkiem.


RE: Szukam wtyczek do masteringu - lovetrance01 - 25.02.2014

Dzięki! Dokładnie o to mi chodziło :-)


RE: Szukam wtyczek do masteringu - 87 Studio - 14.03.2014

Polecamy WaveShell VST 8 znajdziesz na google. Tam jest zupelnie wszystko czego potrzebujesz jesli chodzi o mastering i wiele wiecej. Kolega powyzej LocoMatt dzieki za link przydatny.


RE: Szukam wtyczek do masteringu - Mat.Mor.Raw - 18.03.2014

Polecam darmowe wtyczki VST Terry West.

Ja w swoich ostatnich produkcjach używam na ścieżce master pluginu CS-12 Master Channel Strip 1.56. Jestem bardzo zadowolony z rezultatów brzmieniowych oraz intuicyjnego interfejsu użytkownika.


RE: Szukam wtyczek do masteringu - The Timbrer - 18.03.2014

Nie ma czegoś takiego jak wtyczka do masteringu :D Generalnie co potrzebne do masteringu Ci będzie to kompresor (najlepiej wielopasmowy), analizator widma (Voxengo SPAN najlepsza darmówka jaką widziałem), dobry (powtarzam dobry) Passive EQ (zwykły korektor z FLa nie wystarczy, generalnie passive EQ są bardzo drogie, zatem jakiś Linear Phase EQ od biedy da radę, głównie chodzi o problemy fazowe które wprowadza zwykły korektor jest to temat rzeka poczytaj o różnicach z pewnością zaprocentuje :D) Dalej będziesz potrzebował dobrego limitera (tutaj ciężko jest też coś konkretnego polecić, bo głównie zależy to od indywidualnych preferencji. Sam testowałem Fabfilter Pro-L jest bardzo w porządku i stosunkowo prosty w użyciu, testowałem też limiter od Brainworx działa fenomenalnie mój osobisty faworyt jednak cena....). No i czasami przyda się poszerzacz stereo tutaj też plugin od Brainworx zdaje egzamin ale są zdecydowanie tańsze alternatywy (pluginów do poszerzania stereo jest bardzo dużo) :D


RE: Szukam wtyczek do masteringu - HeluCze - 18.03.2014

iZotope Ozone 5 - Mój ulubiony kombajn, jeśli o to chodzi Heart :D