MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA abyssMB72 - Trans - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA abyssMB72 - Trans (/temat-electronica-abyssmb72-trans)



abyssMB72 - Trans - abyssMB - 1.03.2014

Witam przedstawiam nowy kawałek : zrobiony przy minimun środków / nie jest skomplikowany / , z minimalną linią melodii, może komuś przypadnie do gustu .
Połuchajcie oceńcie. Tytuł "Trans ," choć lepiej pasuje Inwazja . :)





poprawiłem ten kawałek wywaliłem supersaw , zamiana na motyw bardziej pasujący do całości
macie rację, że te wstawki to jak młot w czaszkę albo kulą w płot , tak pasują dlatego ich nie bedzie , może nowa wersja bedzie bardziej spójna.



zapraszam do odsłuchu ;)


RE: Trans - FL FAN - 1.03.2014

Pobrałem i wysłuchałem

Ten filtr na stopie może lepiej zdjąć z początku i dać gdzieś w środku ? Nie chodzi o to że nie pasuje, bo to w końcu electronica ale chodzi o budowanie nagrania i o to by nie wszystkie karty od razu rzucać na stół ;)

Słuchaj te przerwy od kicka na przykład na 0 : 51 dziwnie troche to brzmi sam ten bas taki "odpoczynek" zanim jeszcze nagranie się rozkręci więc albo daj tam jednak ten kick albo koniecznie to wypełnij ładnie czymś, jakimiś padami przykładowo, (niezbyt głośno w tle) wtedy łagodniej wejdzie ta bardziej dynamiczna część. Później jak najbardziej tak możesz chwile poprowadzić utwór w formie takiego "electro-break'a" - koniecznie po właśnie jakiejś akcji, sekwencji, która się kończy w nagraniu i chcesz to podkreślić. Raczej raz czy dwa tylko tak zrób. Dobrze dać tam jakiś "crash" w momencie gdy stopa zniknie, aby ta pustka która się pojawia nie była tak odczuwalna, chodzi o to aby była właśnie naturalna. Bo teraz właśnie tak to brzmi jakby się urywało nagranie. Tak jak jest na 1: 36 jest w sam raz, tylko brakuje crasha i jakiejś przejściówki ;)



Pewnie masz już dość moich porad ale pokaże dokładnie o co mi chodzi:

[zs]http://www27.zippyshare.com/v/40395160/file.html[/zs]

Słyszysz, tak zachowasz płynność w nagraniu.
Dodałem również dwa razy stopkę perkusji tam przy crashu bo raczej powinna być w takim miejscu przejścia, aby ten "crash" bardziej miał punkt zaczepienia w rytmie... ale to już takie niuanse aranżacyjne.

Później reszta tak jak jest ;)


RE: Trans - CaffeineMC - 2.03.2014

bas ładnie chodzi i brzmienie stopy też mi się podoba, ale wstawki synthów jakby z innej bajki jak na moje ucho ;]


RE: abyssMB72 - Trans - L.G. - 7.03.2014

Proszę wywal te synthy , zwaliły cały Twój kawałek.
Pzdr.


RE: abyssMB72 - Trans - abyssMB - 8.03.2014

Dzieki za odsłuch <bubu> poprawiona wersja zamieszczona, rady wprowadzone w życie powinno brzmieć lepiej, czy tak jest zobaczymy . Wersja poprawiona powyżej <omg>


RE: abyssMB72 - Trans - Zirds - 9.03.2014

Za dużo tego w jednym miejscu.. znaczy ten synth brzmiący niczym TB 303 i ten początkowy arp o podobnej barwie brzmią tak jakby się wzajemnie zagłuszały i robiły przez to straszną kakofonię.


RE: abyssMB72 - Trans - FL FAN - 9.03.2014

No słyszę, że tam coś pozmieniałeś, kontynuowałeś uderzenia stopy tam w tym fragmencie o którym mówiłem od 0:51 no i super, teraz brzmi płynnie i wiele lepiej ten początek i nie ma się co czepiać w sumie więcej ;)


RE: abyssMB72 - Trans - OProject - 9.03.2014

Pozostaje tylko potwierdzić... synthy brzmią chaotycznie, słabo i byle jak... :P
Choć jak kolega wspominał synth brzmi troche jak 303, fajnie...tyle że dla mnie jakoś nie przyjemnie xd
Ale reszta jest spoko :)


RE: abyssMB72 - Trans - Jack Frost - 15.03.2014

załatwiłeś cały miks zbyt dużą ilością dołu czyli tonów niskich ;-( dudni jak w studni ;-) chyba problem z poprawnym odsłuchem
pozdrawiam


RE: abyssMB72 - Trans - abyssMB - 17.03.2014

do Jack Frost zaskoczyłeś mnie tym postem bo koledzy powyżej o tym nie wspomnieli , więc raczej nie dudni,
bo ze zdaniem FL Fan -a , OldschoolProject , CaffeineMC, L.G. i ZetZet sie liczę. Synthy rzeczywiście są głośne i brzmią kakofonicznie , ale nikt nie wspomniał o dudnieniu być może masz podkręcone za mocno basy ?