MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Morys - Murderous Thoughts - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Morys - Murderous Thoughts (/temat-morys-murderous-thoughts)



Morys - Murderous Thoughts - jerzymorys - 2.03.2014

Do tego numeru użyłem fragmentów z filmu dokumentalnego o Richardzie Kuklińskim. Nie chciałem, żeby rozmowa była jakaś szczególnie wyraźna, jest tylko dodatkiem. Mam nadzieję, że potencjalnym słuchaczom syfiasty wydźwięk synthów nie będzie przeszkadzał :D




RE: Morys - Murderous Thoughts - CaffeineMC - 2.03.2014

dobre, ale zabrakło mi jakiejś chocby delikatnej zmiany, nawet nie zmieniając motywu, odkęcić jakiś filtr, coś takiego


RE: Morys - Murderous Thoughts - Adamzzz - 3.03.2014

Fajna koncepcja. Ten beat wchodzi tak nagle i głośno że ludzie o słabym sercu mogą się nieźle zdziwić (żeby tylko lol). Lead zabiera dużo miejsca w spektrum dlatego wokal nie ma za bardzo gdzie się wcisnąć. Uważam osobiście że dobrym rozwiązaniem byłoby podzielić kawałek na część z leadem i część z wokalem. Przykladowo 4 takty leadu, jakies małe ale zuważalne przejście a potem 4 takty sama perkusja z tekstem i od nowa 4 takty leadu.
Złamałoby to monotonie którą słusznie zauważył CaffeineMC i byłoby więcej miejsca na wokal.
Ogółem powtórzę jeszcze raz - podoba mi się koncepcja :D
pozdro


RE: Morys - Murderous Thoughts - Miravsky - 4.03.2014

Fajny kawałek, mocna perkusja i bass, ładnie to zmiksowałeś. Jak wspomniał przedmówca przez prawie cały utwór przewija się jedna ta sama zwrotka lekko potem zmieniana. Pozdro


RE: Morys - Murderous Thoughts - Knifeman - 4.03.2014

motyw mi się podoba, zazdroszczę wam tej EBM'owej perkusji, zawsze brzmi potężnie

ten symth grający przez cały utwór ma ciekawą barwę - brzmi jak puszczony przez ampy gitarowe, bardzo mi to leży

w całości jakoś mało dołu

wokal dobrze wpasowany ale zastosowałbym miejscami efekt powtarzania (takie rytmiczne zacięcie jak zarysowane cd)


RE: Morys - Murderous Thoughts - OProject - 4.03.2014

No mi też brakuje dołu i doskwiera monotonia, ale ciekawa koncepcja fajny wokal.
Raczej utwór na plus, ale możesz ten kawałek udoskonalić :P


RE: Morys - Murderous Thoughts - jerzymorys - 6.03.2014

Wielkie dzięki za rady. Na pewno przysiądę do tego jeszcze raz :)


RE: Morys - Murderous Thoughts - jerzymorys - 7.03.2014

Przeprowadziłem edycję tego numeru. Bas został poprawiony jak mi się wydaje, mam nadzieję tylko, że tym razem nie jest za głośno. Lekko rozszerzyłem całe spektrum co według mnie sprawiło, że kawałek nabrał obszerności, ale co najważniejsze wstawki wokalne są wystarczająco wyraźne.Wszelkie większe zmiany zaczynają się powyżej 1:20. To są na prawdę momenty, ale jak sami celnie zauważyliście to właśnie ich brakowało. Chwilami wszystko schodzi niżej żeby bas mógł się uwolnić, wtedy na prawdę nabiera mocy, pod koniec fajnie leci sam z perkusją:). Dodałem taki rytmiczny syntezator, mnie do złudzenia przypomina jakieś bębny i fajnie dopełnia całości. Przede wszystkim poświęciłem jeden fragment na rzecz tego żeby wszystko mogło stanąć, by znów ruszyć z kopyta :). Okej, ode mnie to chyba wszystko. Podejście numer dwa:



Z góry dzięki wszystkim za uwagi i opinie. Gdyby nie to na pewno nie zebrałbym się do tego, żeby poprawić ten kawałek :P Oby tylko korekta nie okazała się klęską xD


RE: Morys - Murderous Thoughts - L.G. - 7.03.2014

Skąd ty bierzesz ten zajebisty mrok :)
Pozdro.


RE: Morys - Murderous Thoughts - CaffeineMC - 7.03.2014

bardzo dobra ta część od 2:20, powoli się rozkręca i wchodzi ten motywik o nieco innym brzmieniu, być może on był lekko modyfikowany w 1 wersji, ale przez to, że nie było wyraźnie zaznaczonogo odpuszczenia jakoś to ginęło, "bębny" jak najbardziej ok, dodały smaczku.

Mam jedynie taką uwagę, że już w którejś Twojej produkcji słyszę duże rozrzucenie po kanałach, taki sztywny podział "to w lewym" "to w prawym" tym się by można troche pobawić, te dialogi ja bym dał w panoramie, a główny motyw to w ogóle dałbym na środek, takie mocne rozrzucenia są dobre dla jakichś przejść, małych smaczków efektów, tak mi się wydaje,

mozna by zostawić motyw przewodni na lewym, ale lekko przybliżyć do środka, zobacz czy nie będzie tak lepiej ?

Utwór jest ok, ale do "Code Unkown" mu daleko, pzdr ! ;]