MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Laptop do FL Studio - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Laptop do FL Studio (/temat-laptop-do-fl-studio)

Strony: 1 2


Laptop do FL Studio - Jackob Rocksonn - 6.03.2014

Witam , jak w temacie . czy jest sens zaczynać prace na tym laptopie? W zasadzie zaczełem ale po zapęłnieniu ok 25 kanałów i kilka fxow procek zaczał już dawać znać że jest przemeczony, wiec moje pytanie czy jest jakiś laptop bądz komp stacjonarny do 1800 zl co uciągnie fl studio z wtyczkami (massive , sylenth i nexus) póki co?

http://www.laptop-spec.com/acer/acer-aspire/57/5732/acer-aspire-5732-acer-aspire-5732-specs-acer-aspire-5732-specifications-acer-aspire-5732-reviews/


RE: Laptop do Fl Studio - Audionectic - 6.03.2014

Patrz na to :)
http://allegro.pl/bialy-x550cc-i5-3gen-4gb-500-gt720m-2gb-torba-pen-i4007488615.html

Dołóż te dwie paki by rozbudować RAM do 8GB (opcja zakupu) a powinno Cie to zadowolić.Nawet zagrasz w porządna gierę bo karta graf.2GB.Poszukaj tam i7 z zintegrowana grafika jesli nie interesują CIe gry.
Pozdro
Jedyny mankament to ze nie nowy ale gwarancja chyba jest


RE: Laptop do Fl Studio - sowa - 7.03.2014

Powiedz na jakiej wersji FL pracujesz. Jeżeli 32 bity to wydaj kase na piwo a jak na 64 bitach to zmiana PC ma sens. Za 1800 złożysz solidnego PC, który z pewnością sobie poradzi z tymi wtykami i FLem. NA laptopach się nie znam aczkolwiek jak wiadomo złożenie PC jest tańsze.


RE: Laptop do Fl Studio - Jackob Rocksonn - 9.03.2014

FL X64 , dziś chciałem zastosować kilka metod które niby miały odciążyc nieco procek , lecz nic to nie pomogło przez co nie skoncze projektu, a czy tzw przeze mnie "burdel na playlisie" ma jakies znaczenie na wpływ pracy procesora ?

[Obrazek: 2133osh.jpg]


RE: Laptop do Fl Studio - FL FAN - 9.03.2014

Raczej nieporządek nie ma wielkiego wpływu, a bardziej narzędzia będące w użyciu, wtyczki efektowe i instrumentowe i ich ilość. Można niby włączać "smart disable" , czyli odłączanie nie będących w użyciu aktualnie wtyczek, co może zmniejszyć obciążenie procesora.


RE: Laptop do Fl Studio - Jackob Rocksonn - 9.03.2014

no to czeka mnie zakup nowego kompa chyba , bo chce jeszcze coś stworzyć mając dobrego nauczyciela u boku :)


RE: Laptop do Fl Studio - JankesDubstep - 9.03.2014

Jak masz słabego kompa to przenieś się na Abletona, moje projekty mają po 50 ścieżek (Audio jest tylko kilka) I chodzi mi normalnie, a wiesz dla czego ? Bo w Abletonie jest funkcja "Freze Track" czyli zamrażanie ścieżek midi, są po prostu konwertowane do Audio, ale bez obaw w każdej chwili można je odmrozić :D


RE: Laptop do Fl Studio - Koepaard - 9.03.2014

(9.03.2014, 0:20)FL FAN napisał(a): Raczej nieporządek nie ma wielkiego wpływu, a bardziej narzędzia będące w użyciu, wtyczki efektowe i instrumentowe i ich ilość. Można niby włączać "smart disable" , czyli odłączanie nie będących w użyciu aktualnie wtyczek, co może zmniejszyć obciążenie procesora.

Też miałem problem z zużyciem procesora, chciałem kupić nowy, ale użyłem tej opcji smart disable i zużycie spadło o połowę.


RE: Laptop do Fl Studio - OProject - 9.03.2014

No to spory problem w Fl studio.
Polecam ci komputer/laptop z jak najmocniejszym procesorem, reszta może być taka sobie.
Też staraj się oszczędnie używać efektów w mikserze, np. lepiej dawać reverb i delay na kanał send, niż do każdego osobno, i ogólnie lepsze są wtyczki bez bajerów :P
Ja też niektóre dźwięki bardzo obrabiane w mikserze sampluje i oszczędzam moc procesora.


RE: Laptop do FL Studio - FearSyndrome - 19.04.2014

Ja za 1500 ogarnałem sobie PC z i5 ostatnio i jeszcze nie przyciął mi w Abletonie 9 a tworze najczęściej w Razorze który na Macbooku Core 2 duo nawet nie chciał ruszyć. Pozwól że przedstawie Ci ten zestaw:
i5 4440
MSI B85M P33
4GB RAM 1600 mhz Kingston HyperX
WD Blue 500 GB SATAIII x2
Nividia GeForce GT 430
Corsair 450W
co do chłodzenia to używam tego z obudowy i tego z procesora.
Obudowa chyba nie ma znaczenia, ja wziąłem taką za 200 ale za niższą cene też dostaniesz dosyć dobrą c:
RAMu dołoże sobie z czasem ale póki co wystarcza i ciągnie większe projekty bez problemu (przy projekcie stworzonym na wtyczkach Waves i syntezatorach NI CPU nie przekroczyło nigdy 40%)
Ogólnie polecam c:


RE: Laptop do FL Studio - M. Mann - 19.04.2014

Jeśli zdecydujesz sie na laptopa do musisz dać ok 300-400zł na zewnętrzna kartę dźwiękowa bo to co jest w środku raczej dla melomanów nie jest. Ja przez 5 lat tworzyłem na laptopie na FL i kilku trackerach. W kompie takim liczy sie RAM i procek reszta to bajerki.
Jednak gdy wprowadziłem sie z mieszkania do domu laptop oddałem przyszłej żonie ;) a ona pozwoliła mi kupić nowego kompa za ok 2200zł. Tutaj masz większe możliwości. Taniej wyjdzie Cie kupienie kompa z ramem na przyszłość to 8G no i procek przynajmniej i5. To co zaoszczędzisz na kupnie kompa wydaj na lepszą kartę i wioooo. Jeśli będziesz pracował na systemie 32b to do dyspozycji będziesz miał max 4G Ramu.


RE: Laptop do FL Studio - brozinho - 21.04.2014

W tym budżecie coś z i5 jeśli chodzi o nowe laptopy - Lenovo G510 z i5 haswella powinien bez problemu dać sobie radę:
http://www.x-kom.pl/p/171597-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-g510-i5-4200m-8gb-1000-dvd-rw.html?partnerid=100308603&sm12=NDI=&ts=1398036514&token=aa56f937f9bbbcc61e7783a0874035c8


RE: Laptop do FL Studio - efg1 - 21.04.2014

Jeśli ten laptop ma służyć tylko do produkcji to zdecydowanie lepszym (pod kątem cena/wydajność) wydatkiem będzie komputer stacjonarny (o ile dysponujesz już jakimś monitorem).

Tylko właśnie pozostaje kwestia o której wspomniał mój przedmówca - karta dźwiękowa. Warto o tym pomyśleć zarówno w przypadku laptopa (zewnętrzna karta na USB, najtańsze w miarę porządne zaczynają się od 400zł, można dorwać tańsze używki) jak i stacjonarki (tu się niestety nie orientuje musiałbyś sam sprawdzić karty takich firm jak m-audio czy e-mu ;))

Najważniejszą sprawą jest wybór mocnego procesora. Fajnie jakbyś też miał trochę ramu, ale o ile nie używasz wtyczek typu Omnisphere czy Trylian to nawet 2gb powinno byc ok.

Ale jeśli jesteś gotów jeszczę chwilę poczekać to radzę Ci kupić komputer stacjonarny w drugiej połowie tego roku - w okolicach września na pewno stanieją dyski ssd które w niesamowity sposób przyspieszają pracę całego komputera.


RE: Laptop do FL Studio - Revnotes - 22.04.2014

Obecnie 250GB kosztuje 600 PLN, a czy może orientujesz się (z doświadczenia) czy SSD faktycznie wpływa na wydajność pracy z DAW?


RE: Laptop do FL Studio - M. Mann - 22.04.2014

Wystarczy kupić twardy SSD ok 100GB i postawić na nim system i już mamy odczuwalna różnicę. Zwykły dysk posłuży nam wtedy jako pozostałe partycje ;)


RE: Laptop do FL Studio - Revnotes - 22.04.2014

Jednak nie odpowiedziałeś na moje pytanie, więc może ktoś się jeszcze znajdzie? Przepraszam autora wątku za takie doklejenie się, ale patrząc przyszłościowo Tobie również może się to przydać :)


RE: Laptop do FL Studio - LAAD - 23.04.2014

@Elnanter
Wpływa na każdy aspekt pracy z plikami, ja sobie nie wyobrażam powrotu do pracy z dyskiem HDD.
Dysk SSD ma dużo większą wydajność odczytu/zapisu (wielokrotnie!) - a pamiętaj, że w nowoczesnych konstrukcjach najwolniejszym elementem "układanki" jest dysk HDD. Także nie zastanawiaj się nawet chwili. Przeskok jest znaczący.

Tak jak pisze Rotation - dysk rzędu 120gb w zupełności wystarczy do podniesienia komfortu. Zwykły dysk HDD zostawiasz sobie na usb jako magazyn, a całą pracę robisz z poziomu SSD. Wydatek rzędu 300pln. Prędkość pracy i komfort rośnie niesamowicie. Jeśli pojawią się głosy, że 120gb to za mało na sample i wtyczki... to szczerze współczuje ;)


RE: Laptop do FL Studio - defol - 28.04.2014

Krótko i na temat.... do robienia muzy zawsze stacjonarka. Mocny procek, duży wygodny monitor, wygodna myszka.

Wcześniej cisnąłem się na laptopie.... o matko masakra. Wiele wtyczek przerabiałem na wave , żeby odmulić procek. Miałem problemy z odsłuchem, nie wspomnę o wczytywaniu projektów. Ja z doświadczenia swojego i kilku znajomych to mam taka zwrotkę: 1. Na pełnych obrotach (gry/robienie muzyki) grzeje się. Wiem, wiem możesz jakieś podstawki na lapka kupować z wiatrakami :P
2. Niewygodna klawiatura. 3. Mały ekran. 4. Stacjonarkę możesz upgrade'ować, laptopa z w większości przypadków nie.

Czy do robienia muzy czy do gier, nigdy nie kupuj laptopa. Takie jest moje zdanie. Laptop tylko do pracy biurowej :P


RE: Laptop do Fl Studio - defol - 28.04.2014

(9.03.2014, 0:02)Jackob Rocksonn napisał(a): FL X64 , dziś chciałem zastosować kilka metod które niby miały odciążyc nieco procek , lecz nic to nie pomogło przez co nie skoncze projektu, a czy tzw przeze mnie "burdel na playlisie" ma jakies znaczenie na wpływ pracy procesora ?

[Obrazek: 2133osh.jpg]

To jest "burdel na playliście"?? Chyba żartujesz :D Poukładane wszystko ładnie pięknie, kolorkami oznaczone, nazwy wpisane i ogólnie mało wszystkich elementów. Jesteś bardzo cierpliwy - moim zdaniem :)


RE: Laptop do FL Studio - Revnotes - 28.04.2014

Zdecydowanie stacjonarny, ale Jackob Rocksonn zapytał konkretnie o laptop. Taki, który swobodnie uciągnie FL Studio będzie sporo kosztował, tym bardziej jeżeli będzie korzystał z zasobożernych wtyczek zewnętrznych. Na dwóch rdzenia 3 GHz można próbować, ale osobiście prawdziwego luzu w produkcji doświadczyłem dopiero na 4 rdzeniach.