MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
BREAKBEAT Variax Operations - Rock Destruction - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: BREAKBEAT Variax Operations - Rock Destruction (/temat-breakbeat-variax-operations-rock-destruction)



Variax Operations - Rock Destruction - Cloudie - 15.03.2014

Witam. Moja synteza vs żywe instrumenty. Kawałek jest zainspirowany trochę Prodigy.


ROCK DESTRUCTION




new:

ROCK DESTRUCTION (AIR VERSION)



RE: Variax Operations - Rock Destruction - Zirds - 16.03.2014

Brakuje dołu, wypełnij dolne pasmo jakimś subem. Daj do kicka jakiegoś uderzenia, żeby można go było wyczuć w tle, tak samo rozjaśń trochę werbel - dodając mu jakiejś saturacji bo brzmi to ładnie wszystko, ale nie jest to jakby to nazwać "uwolnione". Otwórz granice i wypuść hihaty przez górne okno... dzięki temu też wypuścić wszelkie wysoko brzmiące uzyskując tym sposobem odrobinę takiej przestrzenii.


RE: Variax Operations - Rock Destruction - Cloudie - 16.03.2014

Dobre rady.

Fakt ten layer do naturalnej perkusji sporo zmienił- totalnie zaciemnił i zakrył ją pod spodem. W początkowej wersji, której nie publikowałem było tak jak napisałeś nie licząc suba. Nie było layera na drum.
Wyjąłem ridey i haty z szyny drumbus. Dodałem dodatkowe szumy i layery , na niektóre instrumenty, dodałem suba z różną modulacją, oraz totalnie podgłośniłem, niektóre szyny na masterze, oraz dodałem dodatkowe elementy do perkusji i to zmiksowałem z dźwiekiem naparzania w metalowy talerz, który również sporo przeszedł w mixie. Teraz powinno oddychać "cykaczami" Ogólnie jest chyba nawet głośniej.




RE: Variax Operations - Rock Destruction - Massive - 16.03.2014

Jak dla mnie genialne, jeśli inspirowałeś się The Prodigy to zajebiście Ci to wyszło. Trzymasz klimat tego co oni tworzą i dobrze się wkręca. Na pewno zawita na moich słuchawkach. Piona !


RE: Variax Operations - Rock Destruction - Cloudie - 17.03.2014

Hej. Od bardzo dawna przygotowuje sporo takiej muzyki. Myślę, że od około 2 lat, ale prawie nie publikuję. Nie tylko inspiruje się Prodigy, ale różnymi zespołami rock/metal/folk. Nie jestem jednak jeszcze pewny co do pery w 100%. Dzięki za komentarz.


RE: Variax Operations - Rock Destruction - Massive - 17.03.2014

Wstawiaj Stary więcej albo wrzuć na SoundClouda bo mi się na prawdę podoba taki styl. Brakuje mi w Polsce takiej muzyki ;) ! Chętnie wszystko przesłucham.


RE: Variax Operations - Rock Destruction - digicraft - 17.03.2014

Pomysły ciekawe jednak dużo pracy musisz włożyć w samo brzmienie poszczególnych śladów. Słychać w tym że masz pomysł ale tak jakby brakuje temu jeszcze pazura... Ogólnie ciekawy pomysł ale do dopracowania. ;)


RE: Variax Operations - Rock Destruction - Cloudie - 17.03.2014

Będzie więcej. Soundcloud sprasował trochę brzmienia. Uważam , że jest moc jednak każda uwaga jest dla mnie cenna i zostanie uwzględniona dlatego poeksperymentuję więcej mimo, że to dość stary kawałek (ma już prawie 2 lata)


RE: Variax Operations - Rock Destruction - pavey - 18.03.2014

pomysł bardzo fajny, ten synth grający do 1 bar zamienił bym na prawdziwą gitarę z saw- chordami. Kilka innych synthów można by było trozkę "wytłuścic" :), ale ogólnie to podobają mi się dzwięki, duża różnorodność synthów. Mix i master też dobrze.