MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Akai EIE / Akai EIE Pro [Rozwiązany] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Akai EIE / Akai EIE Pro [Rozwiązany] (/temat-akai-eie-akai-eie-pro-rozwiazany)



Akai EIE / Akai EIE Pro [Rozwiązany] - netrunner3242 - 17.03.2014

Witam forumowiczow,

Chcialbym zapytac czy ktos wie cos na temat Akai EIE (lub wersja pro) mysle nad zakupem tego urzadzenia do produkcji w domu i jako interface potrzebny do monitorow.
Mial ktos z tym cos do czynienia? czy lepiej kupic wersje pro jako iz jest 24bitowa?
Niekoniecznie szukam alternatywy jako iz EIE wpadlo mi w oko nie tylko wizualnie ale rowniez z rozlozeniem wejsc itp ale jestem otwarty na jakies propozycje.

z gory dzieki!,
netrunner3242


RE: Akai EIE / Akai EIE Pro - skibot - 17.03.2014

cześć, mam okazję pracować u znajomego w studio na EIE pro. Jest tak:
jeśli zastanawiasz się nad EIE/EIE pro to niestety tylko PRO wchodzi w grę ze względu na rozdzielczość w której pracuje.
Druga rzecz jest taka - do czego jest ci to potrzebne? dużym plusem eie pro są 4 preampy przy czym tylko w 2 jednocześnie można uruchomić zasilanie fantomowe, co wydaje mi się słabym rozwiązaniem, bo skoro ma 4 preampy to fajnie by było żeby we wszystkich 4ech na raz można było włączyć wszystko czego dusza zapragnie.
Mnie osobiście nie do końca pasuje mi (choć wielu to się podoba) analogowy miernik, naprawdę ciężko na nim ustawić poziomy głośności, ale myślę że to raczej kwestia cierpliwości i przyzwyczajenia.
Z drugiej strony nie ma chyba interfejsu w takiej cenie który pozwalałby na podpięcie aż czterech instrumentów, więc jeśli chcesz np nagrywać w "domowych" warunkach perkusję, to da się to na nim zrobić i przy odpowiednim ustawieniu odpowiednich mikrofonów efekt jest całkiem niezły. Osobiście jeśli miałbym inwestować w interfejs z większą ilością preampów to raczej dołożyłbym i zainwestował w focusrite'a, który w tej klasie i cenie robi najlepsze preampy.
Piszesz że niekoniecznie szukasz alternatywy, ale jeśli nie będziesz wykorzystywać wszystkich 4ech wejść XLR to powinieneś zastanowić się nad chyba najpopularniejszym rozwiązaniem jakim jest Focusrite Scarlett 2i2 i kosztuje (nowy) 300 zł mniej niż EIE pro a pracuje w takiej samej rozdzielczości.
mam nadzieje że pomogłem:)


RE: Akai EIE / Akai EIE Pro - netrunner3242 - 19.03.2014

Owszem pomogles wielkie dzieki. Mam doczynienia z Scarlett 2i2 w szkole tez biore to pod uwage a co do EIE strasznie mnie zainteresowalo.
Glownie bede potrzbowal interfejsu do glosnikow/monitorow i mikrofon ewentualnie w przyszlosci troche wiecej. Jako iz pracuje z laptopa wygodne rozwiazanie w EIE wydaje sie byc USB hub (ktore przydadza sie do klawiszy i launchpada) z tylu ktory tez jest kolejnym punktem na ktory bardzo zwrocilem uwage bo moj laptop ma tylko dwa wejscia usb.
Tak wiec wielkie dzieki jeszcze raz bede musial to przemyslec dwa razy! Ale jeszcze mam troche czasu :)


RE: Akai EIE / Akai EIE Pro - skibot - 19.03.2014

Powiem tak, EIE robi bardzo duże wrażenie bo wyglada tak trochę kosmicznie-oldschoolowo :) I przez to że fajnie wygląda wiele osób się na to łapie. Ale teraz pytanie - czy jesteś gotów wydać 800 pln na zakup czegoś co ma dajmy na to 8 czy 9 wyjść a będziesz korzystać z 2? czy nie lepiej jednak wydać 500 zł na sprawdzony interfejs który już znasz i który wystarczy Ci w 100% do tego o czym piszesz + 60 zł na HUB usb w każdym sklepie komputerowym i mieć lepszy jakościowo preamp mikrofonowy, mniejsze urządzenie które zajmuje mniej miejsca?
Pamiętaj że focusrite robi jedne z najlepszych preampów mikrofonowych. AKAI to dobra firma, ale pod kątem kontrolerów midi, automatów perkusyjnych. Niekoniecznie chciałbym pracować na preampach AKAI czy na monitorach tej firmy.


RE: Akai EIE / Akai EIE Pro - Zirds - 19.03.2014

Ja mam Scarlett 2i2, do jednego wejścia mam XLR mikrofon, a do drugiego (którego aktualnie nie używam) mogę podłączyć gitarę akustyczną lub inny sprzęt zewnętrzny. Jest tylko jeden minus w całej tej sprawie, że jak robisz odsłuchy na słuchawkach (używając mikrofonu) to niestety jest tylko słyszalny w tym kanale, do którego jest podpięty.
Ale jeśli szukasz dobrego interfejsu bez konieczności podpinania MIDI to Focusrite Scarlett 2i2 spełni Twoje wymagania.


RE: Akai EIE / Akai EIE Pro - skibot - 20.03.2014

(19.03.2014, 23:08)ZetZet napisał(a): Ja mam Scarlett 2i2, do jednego wejścia mam XLR mikrofon, a do drugiego (którego aktualnie nie używam) mogę podłączyć gitarę akustyczną lub inny sprzęt zewnętrzny. Jest tylko jeden minus w całej tej sprawie, że jak robisz odsłuchy na słuchawkach (używając mikrofonu) to niestety jest tylko słyszalny w tym kanale, do którego jest podpięty.
Ale jeśli szukasz dobrego interfejsu bez konieczności podpinania MIDI to Focusrite Scarlett 2i2 spełni Twoje wymagania.

Chłopie! Mikrofon nagrywamy w mono!


RE: Akai EIE / Akai EIE Pro - Zirds - 20.03.2014

W mono owszem, ale we wcześniejszej karcie miałem odsłuchy w mono, ale na obu kanałach.


RE: Akai EIE / Akai EIE Pro - skibot - 20.03.2014

(20.03.2014, 15:09)ZetZet napisał(a): W mono owszem, ale we wcześniejszej karcie miałem odsłuchy w mono, ale na obu kanałach.

A masz włączoną opcję DIRECT MONITOR na interfejsie?


RE: Akai EIE / Akai EIE Pro - Zirds - 20.03.2014

O! dzięki!


RE: Akai EIE / Akai EIE Pro - skibot - 20.03.2014

Do usług :)