MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Mateusz Morawski - Dogger Plant (Progressive Electronic) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Mateusz Morawski - Dogger Plant (Progressive Electronic) (/temat-electronica-mateusz-morawski-dogger-plant-progressive-electronic)



Mateusz Morawski - Dogger Plant (Progressive Electronic) - Mat.Mor.Raw - 22.03.2014

Zapraszam do posłuchania mojego najnowszego utworu, który łączy w sobie style progressive, electronic, film music, techno, orchestral, cinematic...




RE: Mateusz Morawski - Dogger Plant (Progressive Electronic) - FL FAN - 22.03.2014

Z pewnością jest to nagranie w którym przeważa wartka akcja, a styl wykonania i jego jakość utrzymuje słuchacza w ciągłym zaangażowaniu. Dodatkowo rozmaitość brzmień przez połączenie różnych gatunków nasila zainteresowanie z każdą minutą. Spójne motywy zamykają w sobie pewien klimat, tworząc przepływ emocji. Sekcja perkusyjna pracuje z wyczuciem i warto podkreślić ten element. Utwór z pierwiastkiem tajemnicy, w którym odpowiednie wyważenie i wykreowany kontrast nadały wymownej formy tej kompozycji. Nie brak dynamiki, a przede wszystkim namysłu w kompozycji. Gratuluje i pozdrawiam !


RE: Mateusz Morawski - Dogger Plant (Progressive Electronic) - OProject - 22.03.2014

Dobre,
melodia z początku wzmocniona dobrym brzmieniem syntezatora przypomina mi stare nagrania :D
W całym utworze się coś dzieje, nie nudzi się i trzyma w napięciu cały czas...
Naprawdę mógłby być z tego dobry soundtrack w jakimś filmie akcji :)
Świetne wykonanie od strony technicznej, jak i muzycznej :)
P.s Jak ja się nie czepiam znaczy że dobre <hehe> xd
Pozdrawiam, czekam na więcej.


RE: Mateusz Morawski - Dogger Plant (Progressive Electronic) - Cloudie - 22.03.2014

Słychać, że to jest zainspirowane Juno Reactorem. Ten bass mi się kojarzy z "Chateau" z Matrixa. :D
Co do tego syntezatora, który się pojawia około 1:00 ja bym tam słyszał bardziej żywe skrzypce stacatto.
Ogólnie muzyka jest ciekawa na swój własny sposób.


RE: Mateusz Morawski - Dogger Plant (Progressive Electronic) - Castiel - 22.03.2014

Ten arp ciągnący się przez cały czas troche drażni ale jest rytmiczna mógłbyś dodać cut of do niej żeby modulować co jakis czas i to tyle z mojej strony

Reszta utworu jest ok ;)


RE: Mateusz Morawski - Dogger Plant (Progressive Electronic) - Mat.Mor.Raw - 23.03.2014

FL FAN, OldscoolProject, Cloudie, Castiel: Wielkie dzięki za zwrócenie uwagi na różne aspekty tego utworu i Wasze bardzo pozytywne reakcje od strony technicznej i muzycznej. Wow! :)

OldscoolProject: Dzięki za zwrócenie uwagi brzmienie syntezatora. Nie ukrywam, że inspirowałem się brzmieniem takich twórców jak Orbital, Jean Michel Jarre czy też techno traxx z wczesnych lat 90tych. Lubię to zimne, surowe, kosmiczne brzmienie.

Cloudie: Bingo, zdecydowanie "Chateau" z Matrixa jest jedną z moich głównych inspiracji w mojej twórczości w ogóle. Pamiętam ciary na plecach jak to usłyszałem/zobaczyłem po raz pierwszy w kinie, bezcenne... :)
Co do skrzypiec staccato zamiast syntezatora... czemu nie... można by, ale akurat nie miałem naturalnie brzmiącego instrumentu/samplera pod ręką, poza tym jak pisałem powyżej, celowo chciałem wprowadzić trochę zimnej elektroniki.

Castiel: Zdecydowanie się z tobą zgadzam, można by dodać trochę modulacji filtrem do tej sekwencji. Nawet w pierwszych wersjach robiłem takie próby, ale niestety powodowało to zamulenie miksu. Dlatego zdecydowałem się na lepszą czytelność miksu kosztem mniejszego urozmaicenia.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam :)


RE: Mateusz Morawski - Dogger Plant (Progressive Electronic) - 87 Studio - 26.03.2014

Bravo . Nic dodac nic ujac. Z jakich odsluchow korzystasz ? Pozdrawiamy


RE: Mateusz Morawski - Dogger Plant (Progressive Electronic) - Mat.Mor.Raw - 26.03.2014

(26.03.2014, 0:49)87 Studio napisał(a): Bravo . Nic dodac nic ujac. Z jakich odsluchow korzystasz ? Pozdrawiamy

Dzięki, cieszę się :)
Przy produkcji korzystam z
- monitorów odsłuchowych Edirol MA-10A,
- słuchawek zamkniętych Phillips (ale nie jest napisane jaki to model)

Dodatkowe testy odsłuchowe robię na
- zwykłych słuchawkach dousznych od telefonu
- miniwieży
- głośnikach samochodowych

Sprawdzam też jak kawałek brzmi podczas jazdy komunikacją miejską na słuchawkach i czy treść muzyczna przebija się przez hałas otoczenia.

Pozdrawiam :)