MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL abyssMB72 - At Night - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL abyssMB72 - At Night (/temat-classical-abyssmb72-at-night)



abyssMB72 - At Night - abyssMB - 23.03.2014

Nowy utworek ilustracyjny, monotonny jak mrok nocy, tam gdzie diabeł mówi dobranoc.
Posłuchajcie , Komentarze mile widziane.

<omg>

poprawiona wersja , ze wskazówkami od FL Fan




RE: abyssMB72 - At Night - FL FAN - 23.03.2014

Tam gdzie diabeł nie może....tam ......mówi dobranoc.......

Pianinko za głośno popiskuje. Można było je odrobinkę korektorem przejechać na wysokich tonach. W drugiej części zauważ brzmienia nachodzą na siebie (zagłuszają się lekko) gdy wchodzi piano. Nie jest w sumie monotonnie, jest oszczędnie, co pozwala zachować główny, całkiem poważny motyw na wierzchu i nie wytrąca z rytmu słuchacza. Chórki piękne naprawdę. Pozdrawiam !


RE: abyssMB72 - At Night - abyssMB - 23.03.2014

FL Fan Dzięki za odsłuch i rady, kawałek poprawiłem, powinno być lepiej. Czy jest ? zobaczymy.


RE: abyssMB72 - At Night - FL FAN - 23.03.2014

No teraz ten motyw już tak nie wchodzi w pisk, co zrobiłeś konkretnie ? Korektor i poziom głośności w dół odrobinkę ?

Tak słucham motywu pianina i teraz bardziej mogę się na nim skupić, a wiesz zapewne, że bogata aranżacja i jednoczesna oszczędność w środkach wyrazu to jest coś do czego dochodzi się latami. Cieszy mnie to, że ludzie jeszcze dążą do takiego poziomu. Wiele zapewne owocnych lat przed Tobą w których zdobędziesz doświadczenie i nabierzesz takich umiejętności które przybliżą Cię do pozyskania takich zdolności twórczych - czego Ci życzę ;)


RE: abyssMB72 - At Night - abyssMB - 23.03.2014

Zmniejszyłem poziom głośności i wyciąłem trochę wysokich tonów korektorem tak jak radziłeś. Dzięki ;)


RE: abyssMB72 - At Night - FL FAN - 23.03.2014

Tak teraz zdecydowanie lepiej brzmi gdy odetnie się te nienaturalne piskliwe częstotliwości, miewałem okazje grać na pianinie (prawdziwym) więc wiem jak brzmią poszczególne klawisze. Jest tam pewna głębia, jakby minimalne stłumienie. Przy ostatnich klawiszach to właściwie jest dźwięk młoteczka bardziej niż struny, ale gdy pianino jest perfekcyjnie nastrojone to można naprawdę grać i słuchać.


RE: abyssMB72 - At Night - Zirds - 24.03.2014

Świetnie wykorzystany Mellotron! Czyżby z DirectWave? Przepuść go jeszcze przez jakiś efekt typu radio lub wrzuć go w EQ i zostaw tylko środkową półkę (wytnij dół i górę). Ten dźwięk co rytmicznie gra z dzwoneczkami (słomka w kubku z macdonalda xd ) szkoda, że brzmią one z tą samą siłą nacisku (w tej samej głośności) oraz mogłyby być różnie rozstawione w panoramie, a nie tylko na lewo od środka.

Pianino też świetne ma brzmienie tylko szkoda, że ono tam jest tylko jakimś dodatkiem grającym praktycznie w kółko to samo. Ciekawe jakby to brzmiało gdyby pianino przez cały utwór grało zwrotkę, refren, drugą zwrotkę, refren - a za nim podążałaby całość z rytmiką, mellotronem i chórem.

Moim zdaniem jak na rodzaj muzyki nie dającej się zaklasyfikować do jakiejkolwiek dziedziny muzycznej, będącej czymś w rodzaju eksperymentalnej sztuki wyeksponowania własnych emocji jest w tym utworze coś dzięki czemu się tego bardzo dobrze słucha i ląduje on w moim małym katalogu o nazwie Awangardowa Popkultura Eksperymentu.
Tylko czy abyssMB72 to Twoja oficjalna nazwa czy tylko nazwa jakiegoś projektu?


RE: abyssMB72 - At Night - abyssMB - 25.03.2014

ZetZet dzięki za komentarz , będę musiał trochę posiedzieć i wykorzystać Twoje podpowiedzi . Fajnie że kawałek Cię zainteresował .
W kompozycji wykorzystałem część dźwięków orchestral polecanych na forum w dziale sample " Darmowa Orkiestra i nie Tylko " by LocoMat, dzwięk "słomki w kubku McDonalda " to próbka midi : Roland z bazy FL Studio . Swoją droga dźwięki Rolanda bardzo lubię.
A moja oficjalna nazwa to abyssMB a na forum abyssMB72, ten utwór to pewien eksperyment . Tworzę to co gra mi w głowie , a FL Studio daje mi możliwości zagrania na wirtualnych isntrumentach i zaprezentowania tego na forum.
Niestety nad miksem muszę jeszcze dużo pracować kiedyś pewnie się nauczę . Odkąd poznałem utwory Bethoveen-a , a szczególnie "Adagio un poco mosso" V Koncert Fortepianowy czy "Sonatę księżycową" to uwielbiam fortepian i koncerty fortepianowe. To daje mi inspiracje do wstawek fortepianowych.


RE: abyssMB72 - At Night - Zirds - 25.03.2014

Polecam też posłuchać Ferenz'a Liszt'a.


RE: abyssMB72 - At Night - Cris - 26.03.2014

Barwy pozostawiają wiele do życzenia, smyczki są wręcz odrazająco tekturowe, nie buduje to klimatu nocy głównie przez brak głębi i wyczucia odpowiednich dźwięków, fortepian ładny ale reszta do przepisania


RE: abyssMB72 - At Night - Zirds - 26.03.2014

(26.03.2014, 22:12)Cris napisał(a): Barwy pozostawiają wiele do życzenia, smyczki są wręcz odrazająco tekturowe, nie buduje to klimatu nocy głównie przez brak głębi i wyczucia odpowiednich dźwięków, fortepian ładny ale reszta do przepisania

Ale to nie są smyczki tylko dźwięk mellotronu, którego "sample" brzmią jak skrzypce. Polecam zapoznać się z melotronem w DirectWave od Image-Line (dostępnym praktycznie w każdym FL Studio).


RE: abyssMB72 - At Night - Cris - 29.03.2014

no ale dobrze, to jest melotron, z tym że z zalożenia melotron imitował instrumenty smyczkowe, wiec wracamy do punktu wyjścia


RE: abyssMB72 - At Night - L.G. - 29.03.2014

@abyssMB72 Ten kawałek ma coś w sobie, ale jest nie obraź się, jest po protu suchy.
Dopracuj ten kawałek, lepiej jak będzie monotonny, ale go się będzie pamiętać.
Pozdro.