MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
STUDIO ONE Studio One w wersji 64bit a kompatybilność wtyczek 32bit [Rozwiązany] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: STUDIO ONE Studio One w wersji 64bit a kompatybilność wtyczek 32bit [Rozwiązany] (/temat-presonus-studio-one-studio-one-w-wersji-64bit-a-kompatybilnosc-wtyczek-32bit-rozwiazany)



Studio One w wersji 64bit a kompatybilność wtyczek 32bit [Rozwiązany] - M. Mann - 28.03.2014

Witam serdecznie
Na wstępie witam wszystkich użytkowników i pragnę się przedstawić w swoim pierwszym poście.
Nazywam się Marcin Mann mam 29 lat produkcją zajmuje się od 10 lat. Głównie na Fruity Loopie i trakerze Jakola buzz. Po kilkuletniej przerwie w muzyce ( sprawy rodzinne przeprowadzka, ślub itp. ;) ) chciałem zacząć tworzenie na nowej platformie DAW. Wybór padł na Studio ONE które jest dla mnie rewelacyjne. Nauka podstaw trwała w nim ok. 1-2 dni. Wszystko było ok. do momentu zmiany systemu z 32bit na 64 bit. Zmieniłem presonusa Studio ONE na wersje 64bit i …. Pojawił się problem z starszymi wtyczkami vst w moim przypadku wszystkimi. Po zasięgnięciu opinii wtyczki 32 bitowe zostały mostkowane przez bardzo fajny program jBridger, który odpala wtyczki 32bitowe w wersji 64 bez naszej ingerencji. Odpalamy S1 wybieramy wtyczkę i jest ok., Wtyczki nic nie tracą na jakość a procesor nie jest zbędnie obciążany.
Problem natomiast pojawia sie w momencie wykreowania automatyki danej wtyczki. Użytkownicy Fruity Loopa wiedza o co chodzi. Klikamy prawym przyciskiem myszy na dane pokrętło, suwak ( parametr) wybieramy „ utwórz automatykę” i w programie możemy płynnie zmieniać dany parametr poprzez manipulacje wykresu w głównym oknie programu ( ścieżka )
Mój problem polega na tym ze gdy odpalam wtyczki poprzez jBridgera tej opcji nie ma ! Żaden z parametrów wtyczki czy to syntezatora czy efektu nie da się edytować i utworzyć automatykę ! Dla mnie jest to bardzo potrzebne przy płynnych przejściach czy wejściach…
Zwracam się z ogromna prośba do użytkowników, którzy używają jBridgera lub presonusa S1 w wersji 64b czy jest inna możliwość tworzenia automatyki czy trzeba jakoś skonfigurować jBridgera ?
Pozdrawiam


RE: S1 w wersji 64bit a kompatybilnośc wtyczek VST32bit - Audionectic - 29.03.2014

https://forums.presonus.com/posts/list/10695.page
Prawdopodobnie zostaje studio one 32b ale poczytaj ten topic z forum Presonusa
Pzdr


RE: S1 w wersji 64bit a kompatybilnośc wtyczek VST32bit - sowa - 29.03.2014

[Obrazek: cbc79e1554221060.jpg]


1. Wchodzisz w zakładkę automatyki (klaw. A)
2. Klikasz na szary button od danej ścieżki
3. Z rozwijanego menu wybierasz ostatnią opcję "Dodaj/Usuń"


[Obrazek: 163d15dfffdd157c.jpg]


Otwiera się okno automatyki danej ścieżki. Po lewej stronie są aktualne automatyzacje, po prawej masz wszystko co możesz zautomatyzować dla tej ścieżki. "Audio" to szyna na mikserze, MIDI to piano roll a to co niżej to wsio co możesz zautomatyzować w syntezatorze.


Tak na marginesie... sprawdź czy to co używasz nie posiada 64 bitowej wersji. Prawda jest taka, że 32 bity odchodzą do lamusa i zmiana środowiska na 32 bity to jak strzał w stopę... tego się po prostu nie robi.


RE: S1 w wersji 64bit a kompatybilnośc wtyczek VST32bit - Zirds - 29.03.2014

Proszę o poprawienie obrazków.


RE: S1 w wersji 64bit a kompatybilnośc wtyczek VST32bit - M. Mann - 30.03.2014

Nooooo i o to chodziło :D SOWA wielkie dzięki !!! Działa wiedziałem ze musi być inny sposób dodawania automatyki. Martwiłem się ze 32 bity a 64 system nie będą ze sobą współgrały a mostek jbridge nie da możliwości ich edycji.
Także Panie Panowie myślę ze mogę na innych forach przedstawić rozwiązanie przedstawione przez pana SOWE ;). Pytałem kilku osób na różnych forach i albo nikt nie miał pomysłu albo stwierdzali ze trzeba z powrotem przejść na system 32 bit ewentualnie na 64bitowym systemie zainstalować 32bitowa wersje presonusa S1 ( co by miało sens ) tylko po co…
Jedyne utrudnienie w tej metodzie to to, że trzeba parametrów szukać na liście i czasami domyślać się które pokrętło to dany efekt.
Jeszcze raz wielkie dzięki ;)