MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL Studio 12 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: FL Studio 12 (/temat-fl-studio-12)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: FL Studio 12 - OProject - 3.04.2014

(3.04.2014, 18:00)LocoMatt napisał(a): Aby było szybciej wciskasz taki [Obrazek: WGNnS3G.png] przycisk na górze, następnie zaznaczasz wszystkie suwaki które chcesz na raz ściszyć potem prawym klikiem na tą ikonkę i create automation clip i robisz co czeba.
Jakbyś nie wiedział jak to się robi.

I robi się 40 automatów.... lepiej odrób przyrę bo kartkówka jutro xd


RE: FL Studio 12 - Loco - 3.04.2014

40 automatów? Co? Nie wiem ale w normalnym FLS (11 Demo Version) robi 1 automation clip na wszystko co podłączone.
EDIT
Czasami mi się robi 1 automat podpięty pod kilka kontrollerów nie wiem czy to bug czy co. xd


RE: FL Studio 12 - Audionysos - 3.04.2014

No w dziesiątce robi 40 automatów, choć możesz sobie zrobić jeden automat i podpiąć pod niego te suwaki za pomocą link controllers- trochę więcej klikania, ale może zacznijmy od tego że nie umiesz miksować? :P
Sygnał z żadnej ścieżki nie powinien ci wychodzić ponad zero, suma też nie powinna - jeśli chcesz uskuteczniać takie techniki to podepnij sobie limiter przynajmniej na masterze i problem rozwiązany...


RE: FL Studio 12 - OProject - 3.04.2014

(3.04.2014, 19:15)Audionysos napisał(a): No w dziesiątce robi 40 automatów, choć możesz sobie zrobić jeden automat i podpiąć pod niego te suwaki za pomocą link controllers- trochę więcej klikania, ale może zacznijmy od tego że nie umiesz miksować? :P
Sygnał z żadnej ścieżki nie powinien ci wychodzić ponad zero, suma też nie powinna - jeśli chcesz uskuteczniać takie techniki to podepnij sobie limiter przynajmniej na masterze i problem rozwiązany...

Tak mam 10... takie zabawy to sobie daruje... tani Reaper ma opcje ściszania ścieżek na raz xd
Miksować potrafię, podałem taki przykład żeby lepiej zobrazować o czym mówię... jeszcze mi się nie zdarzyło żeby jakiś kanał wyszedł mi ponad 0dB nawet w vst :P


RE: FL Studio 12 - Audionysos - 3.04.2014

Ale dalej nie rozumiem w czym jest problem? To i tak wychodzi na to samo niezależnie czy ściszysz master czy ścieżki które do niego idą.
Z punktu widzenia arytmetyki a*x + b*x = (a+b)x więc nie wiem kogo ty chcesz oszukać? Czy chodzi po prostu, że masz wielki żal, że w innych programach to jest, a w fl nie możesz sobie obejrzeć jak rusza się kilka suwaków naraz?


RE: FL Studio 12 - Revnotes - 4.04.2014

Ludzie tak po prostu rzucają luźne pomysły co by chcieli ujrzeć w kolejnej wersji, po co od razu je wyśmiewać. IL Ci za to płaci czy jak? Jeśli uważasz, że FL Studio w pełni spełnia Twoje oczekiwania, to po prostu to napisz, po co krytykować przemyślenia innych, ba właściwie to tylko pobożne życzenia, których i tak Image Line nie weźmie pod uwagę. Nie trzeba nikomu tu na forum udowadniać jakie funkcje by się przydały, a jakie są niepotrzebne, bo każdy sam zadecyduje co uprzyjemniłoby mu pracę w FLu.


RE: FL Studio 12 - RaNi/Works - 4.04.2014

Ja po "dwunastce" spodziewałbym się tylko tego że: minimalnie zmienią wygląd (lubię zmiany...) a przede wszystkim: stabilność i zmniejszą awaryjność tegoż DAW'a bo już dużo, dużo wcześniej może nawet już rok temu miałem problemy z losowością Crashów i Critical errorów od FL. (w sczególności te critical errory dotyczyły którejś z użytych wtyczek do projektu ale i FL owskie dll'e też się pokazywały). :)


RE: FL Studio 12 - weedplay - 4.04.2014

Przydałoby się też poprawić kompatybilność z wtyczkami od Team AiR.


RE: FL Studio 12 - ProCkers - 4.04.2014

@up

No to tego to się nie doczekasz nawet w FL 20 :D


RE: FL Studio 12 - Audionysos - 5.04.2014

(4.04.2014, 9:29)Elnanter napisał(a): Ludzie tak po prostu rzucają luźne pomysły co by chcieli ujrzeć w kolejnej wersji, po co od razu je wyśmiewać. IL Ci za to płaci czy jak? Jeśli uważasz, że FL Studio w pełni spełnia Twoje oczekiwania, to po prostu to napisz, po co krytykować przemyślenia innych, ba właściwie to tylko pobożne życzenia, których i tak Image Line nie weźmie pod uwagę. Nie trzeba nikomu tu na forum udowadniać jakie funkcje by się przydały, a jakie są niepotrzebne, bo każdy sam zadecyduje co uprzyjemniłoby mu pracę w FLu.

Tak, jestem agentem IL - wszyscy jesteście aresztowani! :D
Ty jak rozumiem jesteś adwokatem Oldiego?
Ciekawe jak to wszystko wymyśliłeś... Chyba nie czytałeś poprzednich moich postów?
Naprawdę taka szydera poszła, że masakra - mam nadzieję, że chłopak się pozbiera po tym wszystkim :P
Tak, rzucamy luźne pomysły - ja też napisałem czego mi najbardziej brakuje, ale jeśli ktoś wie jak "obejść" to co chcę zrobić w inny, prosty i wygodny sposób, to bardzo chętnie się o tym dowiem.
Chciałem koledze pomóc i wyprowadzić z błędu bo z tego co zrozumiałem on myślał, że jest jakaś różnica między ściszeniem wszystkich ścieżek, a ściszeniem mastera. Nie wiem skąd to oburzenie?
Sorry, że wyprowadziłem go z błogiej niewiedzy... :*


RE: FL Studio 12 - OProject - 6.04.2014

Skoncz juz... bo ten temat nie ma sensu, zrobi sie balagan w temacie.
To ze niewidzisz roznicy to twoj problem, ja cie przekonywac nie bede.
Bez odbioru.
Pozdrawiam :)


RE: FL Studio 12 - Revnotes - 6.04.2014

@ Audionysos
Ja się odniosłem wyłącznie do Twojej pierwszej wypowiedzi w tym wątku, a co później między sobą wyjaśnialiście to ja już nie wnikam ;)


RE: FL Studio 12 - OProject - 7.04.2014

(6.04.2014, 11:09)Kay napisał(a): I Audionysos ma rację. Ostatnio zastanawiałem się co chcesz mi wmówić, odwołując się do artykułu na zakamarkach, który nienajlepiej zrozumiałeś...
Napisałem do Pana Igora i otrzymałem odpowiedź:
Cytat:Różnica jest, bo chociażby w przypadku, gdy jeden z kanałów miejscami przesterowuje i ściszysz sumę, to ten kanał nadal będzie przesterowywał. Jeśli obniżyłbyś pojedyncze kanały, to wtedy przesterowanie by znikło. I to jest generalnie jedyna rzecz różniąca ściszanie poszczególnych kanałów a sam master.

A w FL nie ma przypadkiem opcji tworzenia grup kanałów? Wtedy mógłbyś wszystkie zgrupowane kanały jednym ruchem kontrolować...

Pozdrawiam
Igor
Tą kwestie uważam za ostatecznie rozwiązaną xd
Pozdrawiam.


RE: FL Studio 12 - Audionysos - 7.04.2014

Ale kto to jest Pan Igor? Nieważne...
Ten cytat, który wkleiłeś jest oczywiście prawdziwy, ale dla mikserów sprzętowych-analogowych - w latach 80 musiał bym się w pełni z tym zgodzić.
W przypadku DAWów sygnał jest przesyłany i obrabiany w postaci liczb float więc nie ma możliwości żebyś go przesterował na ścieżce - chyba że wrzucisz na nią wtykę przesterową.
Polcem się zapoznać http://pl.wikipedia.org/wiki/Liczba_zmiennoprzecinkowa
Ale w skrócie:
Sygnał w DAWie jest operowany w granicach wartości -1 do 1 - czyli przy tych wartościach peak pokazuje ci 0db, powyżej 1 i poniżej -1 masz już wartości db dodatnie, ale sygnał się nie przesterowywuje dlatego, że w zmiennej typu 32b-float możesz zapisać maksymalną wartość 3.4·10^38 czyli jeśli nie zrobisz tego celowo to musiałbyś być geniuszem żeby uzyskać sygnał o takiej mocy na ścieżce.
Jeśli dalej masz wątpliwości to otwórz sobie mikser, wciśnij F1 i przejdź do strony "Levels, Mixing and Clipping", ale jeszcze lepie - spróbuj sam przesterować ścieżkę nie wrzucając na nią devastora.
Mam nadzieję, że inne kwestie w swoim życiu rozwiązujesz bardziej rozważnie ;)
Pozdrawiam :)


RE: FL Studio 12 - weedplay - 15.04.2014

http://www.image-line.com/documents/news.php?entry_id=1397526733

[code]What's new so far?



A lot, but here's some of the key new changes so far...



Browser - The Browser has changed (now with category tabs and the ability to delete content on right-click)
Channel Menu - The Channel Options Menu has moved from the Toolbar Menus to the Channel rack.
Channel settings - Have been integrated into the Plugin Wrapper.
Interface - Vectorial user interface. See Options > General Settings > GUI display.
Per Channel Swing - The Channel Settings now has a 'swing multiplier' amount.
Pattern Menu - The Pattern Menu has moved from the Channel rack to the Toolbar Menu and Pattern Selector.
Piano roll - Piano roll Auto-zoom can now we deselected from Settings > General > Auto zoom in piano roll
Playlist - Multiple drag and drop for audio files onto Playlist (from a Windows file browser).
Stepsequencer - Stepsequences are now interchangable with Piano rolls.
VST Plugins - VST plugin installation has changed.
[/code]
Ja się jaram przebrzydle.
Image Line widocznie czyta forumek :)


Ciekawe zmiany w FL szykowane na następny numerek. - Xorbolanid - 6.07.2014

Image Line udostępniło ciekawe informacje na temat następnych wydań FL. Zapewne część z was już to wie od dawna, a niektórzy dowiedza się dopiero teraz.

Na łamach strony Image Line możemy wyczytać co znajdzie się w następnym, pełnym wydaniu FL 12.

[Obrazek: FL12AlphaPreview_2.jpg]

Zupełnie nowy layout, kontynuacja zmian z FL11
Browser - Przeglądarka plików się zmieniła (z kartami kategorii, z możliwością usunięcia pliku prawomlaskiem)
Channel Menu - Menu kanału zmieniło lokalizacje z paska narzędzi do "Channel Rack"
Channel Settings - Ustawienia kanałów zostały zcalone z Plugin Wrapper
Interface - Tzw Vectorial User Interface.
Per Channel Swing - Ustawienia kanałów teraz mają mnożnik 'swingu'
Pattern Menu - Przeniesione do paska narzędzi i pattern selector
Piano Roll - Auto-zoom może być wyłączone
Playlist - Wielokrotne zaznaczanie obiektów do playlisty (prosto z eksplorera windows)
Stepsequencer - Teraz w symbiozie z sekwencerami midi (piano rolls)
VST Plugins - Instalacja pluginów uległa zmianie

Także zostało nadmienione że przed FL12 (który jest w wersji alpha, i długo jeszcze zanim ujrzymy wersje finalną) pojawi się wersja 11.1 która będzie miała wersję x64.



Jeżeli ktoś chce potestować:
Demo installer 11.5.8 (FL12)

Małe uwagi:
FL12 domyślnie instaluje się w innym folderze, NIE INSTALUJ W KATALOGU TWOJEJ OWOCÓWKI, NIE ZAPISUJ SWOICH PROJEKTÓW - chyba że masz kopie.

Prosze scalić, Kay już napisał krótki wątek - znalazłem go.

_[Knifeman]___
wątek scalony :D



RE: Ciekawe zmiany w FL szykowane na następny numerek. - Zirds - 6.07.2014

Trzeba było kontynuować wątek na temat FL Studio 12

http://musicproducers.pl/temat-fl-studio-12?page=4&highlight=fl+studio+12


RE: FL Studio 12 - Z3PHYR - 20.07.2014

Rozumiem, że nie ma jeszcze dokładnej daty wydania FL Studio 12?


RE: FL Studio 12 - MAKLMOR - 18.08.2014

1."Stepsequencer - Teraz w symbiozie z sekwencerami midi (piano rolls)"

Czyli od razu musimy ustawiać klocki w piano roll, nawet jak chcemy po prostu włączyć kick 4 on the floor? Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, proszę o oświecenie :)

Można też będzie usunąć prawym przyciskiem myszy plik z przeglądarki :) brakuje mi tego obecnie, teraz to nawet nie wiem jak usunąć
:(
2.Ten nowy wektorowy wygląd FL'a jest ekstra, szczególnie mixer mi się podoba! FL Studio pod tym względem jak zawsze dla mnie odstawało od programów jak Ableton czy Logic Pro, teraz wreszcie to się zmieni, bo jednak spędza się z programem te x godzin dziennie i na brzydotę nie chce się patrzeć. Praca na tym nowym layoucie będzie bardzo inspirująca.


RE: FL Studio 12 - Zirds - 23.08.2014

Takie coś Image-Line FL Studio zaprezentowało na Facebooku.


Brzmi jak połączenie Vocodex'a z Pitcherem i z czymś w czym można modulować dodatkowo ścieżki dźwiękowe (modulacja FM) czymś w rodzaju Harmora.