MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA L.G & FL FAN - Druga strona lustra - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA L.G & FL FAN - Druga strona lustra (/temat-electronica-l-g-fl-fan-druga-strona-lustra)



L.G & FL FAN - Druga strona lustra - L.G. - 5.04.2014

Witam.
Taki oto track stworzyliśmy wspólnie z FL Fan-em.
Można śmiało krytykować. ;)
Zapraszam do odsłuchu.




__[knifeman]_______________
poprawiam nazwę tematu



RE: L.G & FL FAN - Druga strona lutra - Intransitive - 5.04.2014

Mniej więcej od 1:50 zaczyna robić się naprawdę ciekawie. Ten arp w połączeniu z falującym padem śmiga bardzo ładnie. Brak mi tutaj trochę porządnego suba, który nadałby kawałkowi głębi. Ten, który jest teraz nadaje trochę zbyt oldschoolowego klimatu. Perka nie najgorsza, ale również zbyt jmjarre'owa jak dla mnie. Reasumując, jeśli chcieliście osiągnąć oldschoolowy klimat to wam się udało, ale jeśli miało to brzmieć nowocześnie to trochę wam się to nie udało. Chociaż nie twierdzę, że kawałek mi się nie podoba bo pewną treść i klimat udało wam się przemycić. Pozdro


RE: L.G & FL FAN - Druga strona lustra - Zirds - 5.04.2014

Mogę prosić o zestaw z samplami? Bardzo chciałbym Was zremiksować!

Świetne intro kawałka, bardzo ciepły bas, sprawia lekkość utworu, a tempo nadane przez perkusję tworzy z tego śliczną balladę. Taki ciepły przyjemny SpaceDisco kawałek.


RE: L.G & FL FAN - Druga strona lustra - OProject - 6.04.2014

Fakt dobry kawalek, jest oldskool i tak mialo byc :)
Utwor bardzo przyjemny i mily dla ucha zwlaszcza pady robia duze wrazenie ;)
Macie talent, a wasza tworczosc jak i styl wyroznia sie sposrod innych, ja to bardzo cenie...zwlaszcza w rych czasach:)


RE: L.G & FL FAN - Druga strona lustra - Muri - 6.04.2014

Druga strona lustra rozpoczynająca się w 1:40 jest naprawdę w porządku. Wszystko tam gra jak należy. Klimat wciąga i każe odtworzyć utwór jeszcze raz. Gratuluję Panowie i czekam na kolejne tego typu tracki! :)

PS. Tak się zastanawiam jak wyglądała Wasza współpraca skoro FL FAN z tego co kojarzę używa wersji demo FL Studio bez możliwości zapisu projektu... No chyba że coś się ostatnio zmieniło w tej kwestii. ;)


RE: L.G & FL FAN - Druga strona lustra - L.G. - 6.04.2014

Dzięki za odsłuch i komentarze.
@Intransitive Tak miało wyjść retro.
@ZetZet w wolnej chwili przygotuję to.
@Muri masz rację, FL używa dema, projekt był przygotowany w midi, a dopiero później przerobiony na normalną muzykę.


RE: L.G & FL FAN - Druga strona lustra - abyssMB - 7.04.2014

Świetny project, gratki klimat oldschool - lubie takie kawłaki , takie nagrania cały czas fajnie brzmią :).

Co do FL Studio istnieje możliwośc exportu mp3 w wersji demo. Wersja demo zapisuje projecty nie można ich potem otworzyć bez wykupienia licencji , po eksporcie pliku do mp3 - mp3 można odtwarzać wysyłać i bawić sie nimi dalej.
Po wykupieniu licencji FL STUDIO staje sie naprawdę fajnym programem, a wszystkie wcześniej zapisane projecty można dalej opracowywać.


RE: L.G & FL FAN - Druga strona lustra - OProject - 7.04.2014

Tak, FL Studio ma opcje eksportu do pliku MIDI a także do pliku mp3 i pliku Wav - i to konkretnie tym typem pliku powinien się każdy posługiwać kto chce przekazać materiał do dalszej obróbki ponieważ jest on bezstratny xd


RE: L.G & FL FAN - Druga strona lustra - Stiopa - 7.04.2014

Ja myślę, że jest świetnie, można odczuć dwa tematy związane z tytułowym lustrem.
Dobra produkcja
Pozdro


RE: L.G & FL FAN - Druga strona lustra - Amomus - 9.04.2014

Piękne, po prostu piękne! Świetna kolaboracja chłopaki!:D Co za metamorfoza dźwięku! Genialne!!


RE: L.G & FL FAN - Druga strona lustra - L.G. - 9.04.2014

@abyssMB72 @OldscoolProject Owszem można zapisać do wav, lecz dla mnie dobre było midi, wrzuciłem na (nie śmiać się) dyskietkę i do mojego staruszka Gem CD30, tam dograłem resztę następnie projekt midi w fl-studio zamieniłem na normalne dźwięki i obrobiłem.
@Stiopa Dzięki wielkie za odsłuch i komentarz.
@Amomus Dzięki wielkie za odsłuch i komentarz.
Szczególnie dziękuje FL FAN-owi za dobry pomysł.
Pzdr.


RE: L.G & FL FAN - Druga strona lustra - FrancescoKationi - 12.04.2014

Dobra produkcja - Gratulacje:)


RE: L.G & FL FAN - Druga strona lustra - Quantum Spark - 12.04.2014

Początek kojarzy mi się z Rydwanami Ognia Vangelisa.
Czyli na plus oczywiście.
1: 40 świetny padzik bass i cała reszta, super klimat.
Później ten wysoki led też mistrzostwo.
Druga część jest zajebista, przez duże Z :), trafiliście idealnie w mój gust.
Na teledysku :) widzę lot śmigłowcem nad słoneczną plażą, zachód słońca, załamujące się fale, potem ujęcie z pokładu zagłówki, drewniany pokład fragment żagla, zachód słońca wiatr.

Kawałek jest zajefajny, druga część w klimacie przypomina Discopolis czyli kosmos.
Nie chcieliście tego wydać?


RE: L.G & FL FAN - Druga strona lustra - L.G. - 14.04.2014

@FrancescoKationi Dzięki za odsłuch i komentarz.
@Quantum Spark Dzięki za odsłuch i komentarz , co do wydawania czegoś, to ja jestem negatywnie nastawiony, na ten temat coś więcej to Stiopa może powiedzieć. Dla mnie muzyka ma być wolna od wydawców, to sposób na oderwanie się od monotonii życia.


RE: L.G & FL FAN - Druga strona lustra - Stiopa - 14.04.2014

Dokładnie, ale jak znajdę godny Ciebie label, to w koncu wykaz :-D


RE: L.G & FL FAN - Druga strona lustra - FL FAN - 15.04.2014

Dziękuje pięknie Wszystkim za tak pozytywny odbiór naszego wspólnego dzieła.

(9.04.2014, 10:27)L.G. napisał(a): Szczególnie dziękuje FL FAN-owi za dobry pomysł.
Drogi L.G - Dziękuje za wspaniałe wykonanie.

Jako ciekawostę dorzucę, że bardzo chcieliśmy stworzyć coś w stylu retro, w stylu klasyka - nawet tytuł jednego z motywów MIDI brzmiał "Jean Michel Jarre znowu żyje" (metafora powrotu jego najlepszych kompozycji, bo sam artysta nadal żyje). Ciesze się, że nagranie kojarzy Wam się z JMJ i Vangelisem. Myślę, że potęgą tego nagrania, która tak ujmuje, jest niezwykłe wykonanie, czyli praca L.G. - którą byłem i jestem zafascynowany, bo przy pierwszym odsłuchu demo uznałem natychmiast, że motyw został rozwinięty idealnie i nadało mu to wykonanie energii, życia oraz atmosfery tamtych lat.