MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Frashby-Sympho (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Frashby-Sympho (Original Mix) (/temat-frashby-sympho-original-mix)



Frashby-Sympho (Original Mix) - Frashby - 6.04.2014

Witam, mam już fulla. Nie wiedziałem jak to rozwiązać aranżacyjnie, z projektu jestem zadowolony aczkolwiek miałem robić inne utwory, wyszło jak wyszło :) Pozdrawiam, miłego odsłuchu




RE: Frashby-Sympho (Original Mix) - Stiopa - 7.04.2014

Całkiem całkiem, te ride haty straszne....To coś co wchodzi w ok 0:40 sec ala bass/lead jakoś surowe się wydaje.
Potem stopa za mocno wali, pery nie ma :/ jakoś dziwnie. Faktycznie ani werbla, ani hatów, masakra.
No i trochę nudne się wydaje po pewnym czasie ten saw pad czy lead zaczyna irytować. Za to na koniec trochę miłe zaskoczenie.
Pozdrawiam


RE: Frashby-Sympho (Original Mix) - Frashby - 7.04.2014

Racja, teraz zauwazylem ze ten ride hat nie pasuje kompletnie, musze go wywalic. Aranzacyjnie nie wiedzialem za bardzo jak urozmaicić ten lead. Dalem w drugiej części ten powyginany synth, myśle ze nadaje klimatu, ale to widocznie było za mało. W dropie nie chcialem dac werbla, moim zdaniem oslabił by moc dropowi, a chcialem zeby walnął jak najmocniej, stąd ten bass i głęboka stopa, byc moze ciut za glosna. W Miksie w dropie jest ok? Nie jestem pewny czy niskich nie jest za mało. Mówiąc o zaskoczeniu co miales na mysli? pozdrówka


RE: Frashby-Sympho (Original Mix) - Stiopa - 7.04.2014

(7.04.2014, 18:38)Frashby napisał(a): ... Nie jestem pewny czy niskich nie jest za mało. Mówiąc o zaskoczeniu co miales na mysli? ...


Ja myślę, że niskich jest ok, tylko stopa a mocno wali. A końcówka, chodziło mi o zmianę, ten saw lead zniknął, i zastąpił go taki pocięty, który nadał temu trochę dynamiki, jakbyś dał haty werbel albo clapa byłoby miodzio.


RE: Frashby-Sympho (Original Mix) - Audionectic - 8.04.2014

Nie no...melodia...jak bym juz to słyszal...to nie plagiat?Melodyjka mi sie podoba.Stopa za ostro przy tym cichutkim snarku z poczatku.Stringi mówią dosłownie pitu,pitu :D.Ten lead ze srodka jest zbyt ostry jak na moje ucho i...nie,mi ta barwa nie podchodzi.
Jeszcze ze dwie sesje z tym wałkiem i bedzie git.Przemyśl ten snare czy clap,moim zdaniem moze to fajnie brzmiec.Zero hihatow ale to bigroom tak?Trza by chyba zalożyć nowy room dla roomu ;)
P.s.
Odsapnij ze dwa dni od tego wałka i zasiądz jak juz bedziesz spragniony ;)
Pzdr


RE: Frashby-Sympho (Original Mix) - Frashby - 8.04.2014

No ja się staram trzymać z dala od Big Roomu, nie zmierzałem do takiego efektu. Chciałem zrobić Track z duzym kopem, mocnym basem, ale z normalną Housową stopą, nie Big Roomową, hmm, cos jak Dyro tylko bardziej melodyczne i z leadem w dropie, np Daftastic albo Dada life-Unleash, DubVision-Rifler, no takie klimaty mniej więcej, generalnie nie big room, a electro house z jebnięciem. Melodia plagiatem nie jest :) tak się wydaje jak by gdzies juz była slyszzana, bo pierwszy akord brzmi tak jak w utworze z pewnego filmu, utwór\film, ale chyba utwór nazywa się "Two steps to Hell" Ale to chyba nic zlego prawda? Tommy Trash w swoim utworze Cascade, w dropie skopiował melodie znanego Saksofonowego utworu, ale nie pamietam tytułu. Ta stopa jest zlayerowana i tą czesc za klik zbyt mocno podgłosiłem. Te skrzypeczki rzeczywiscie marne troche, poprawie to i pokombinuje z tą perką. Syntha w leadzie nie usune bo akurat on mi się najbardziej podoba w tym utworze heh, no taki mam gust. Dzięki za rady :)