MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Wizzardius - Shift! (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Wizzardius - Shift! (Original Mix) (/temat-wizzardius-shift-original-mix)

Strony: 1 2


Wizzardius - Shift! (Original Mix) - Wizzardius - 7.04.2014

Witajta Pany ;)

Czekam na oceny ;)


RE: Wizzardius - Shift! (Original Mix) - Trusted - 7.04.2014

Od strony technicznej, znam się tylko trochę na Hardstyle dlatego patrz na moją opinie z przymrużeniem oka ;)

Na samym początku do 1 minuty jest ładnie mamy filterek, wszystko gra,
ale brakuje mi tam jeszcze jakiegoś narastającego efektu, flanger'a, phaser'a cokolwiek.

Potem mamy break, IMO naprawdę ładny, nakręca słuchacza itp, trudno jest się do czegoś w nim przyczepić.
W 1:30 świetny motyw, ja bym go nawet w dropie widział :P
Naprawdę szkoda, że występuje tylko w breaku.

Dalej mamy dropik, nie jest zły, ale szczerze mnie nie powala. Identycznie jak 0:47 tylko tam niema bass'u
2:41 kolejny ciekawy nie wykorzystany w dropie motyw, a szkoda :(

Kolejny jest drugi break, dla mnie zbyt podobny do pierwszego ja bym go skrócił.

Na koniec znowu drop więc nie będę oceniał :P
Outro spoko, tylko wiadomo, jakiś crash z długim reverb'em by się tam jeszcze przydał na koniec.

Całość brzmi naprawdę przyzwoicie, ciężko jest się przyczepić,
są tylko małe szczegóły, które w mojej opinii mogły by być lepiej zaaranżowane. :P ;)
Dobra robota. Powodzenia w kolejnych produkcjach :D


RE: Wizzardius - Shift! (Original Mix) - Motyl - 7.04.2014

drop jak najbardziej na plus za to co się rzuca w oczy a raczej uszy to hihaty w dropie które raczej są do wymiany na inne lub tzreba je przyciszyc bo kluja swiergoczą za mocno reszta jest jak dla mnie ok


RE: Wizzardius - Shift! (Original Mix) - Wizzardius - 7.04.2014

Skróciłem drugiego breaka. Ściszyłem haty. Pierwszy link zaaktualizowany.

Oceniać dalej ;)


RE: Wizzardius - Shift! (Original Mix) - Trusted - 7.04.2014

Motyl miał trochę racji te haty dawały po uszach teraz jest lepiej. ;)
Fajnie, że tego break'a nieco skróciłeś.
Słychać też, że na początku też trochę pozmieniałeś na plus.

Mogłeś wrzucić wersje z poprawkami niżej pod oryginałem,
bo ludzie pomyślą, że jakieś bzdury wygaduje xD :P


RE: Wizzardius - Shift! (Original Mix) - meatBall - 8.04.2014

widzę, a w zasadzie słyszę, że koledze wskoczyło kilka leveli do skill'a :D całkiem sympatyczna mielonka, zważywszy, iż nie jestem raczej zwolennikiem takowego gatunku to traczek mi podchodzi jak najbardziej :] w 0:44 ładnie wchodzi z pierdolnięciem stópka, osobiście ściszyłbym delikatnie werbel i dałbym mu troszku więcej reeverb'a... przy dropach brakuje mi jakiegoś downsweepa, ewentualnie noisa bądź crasha - czegokolwiek co podkreśliło by yebnięcie na wejściu:] ogólnie spoko, bez większych zastrzeżeń.

pozdro !


RE: Wizzardius - Shift! (Original Mix) - PiT J. - 8.04.2014

to klasnięcie (claps) jest bardzo suche. W mojej ocenie bardziej by pasował Snare z lekkim echem - na pewno by dało to moc perkusji. Ogólnie kawałek bardzo prosty do zrobienia w kilka godzin - a te kilka godzin wlasnie powinienes poswiecic nad jednym dzwiekiem zeby calosc pływała. A Ty co byś o nim powiedział słysząc go gdzies w klubie?;) Brakuje tez Padów.


RE: Wizzardius - Shift! (Original Mix) - Wizzardius - 8.04.2014

Pady? Jest pad w breaku. Gra po bokach, bardzo cicho, ale jest i tak ma być. Jak słuchasz na słuchawkach to tak fajnie wypełnia uszy ;)
Fail mega, bo ja na tym clapie nawet najmniejszego pogłosu nie dałem xDD. Pierwszy link ponownie zaaktualizowany (i wstawiony plik na soundclouda), z dodanym już LEKKIM pogłosem na clapa.
A jeśli chodzi o noisy i downsweepy, to na mój gust i tak już dużo szumu jest. A w kawałkach którymi się inspirowałem ( :D ) też nie ma szumów tam gdzie u mnie ;d


Nadaje się do klubu, czy nie ? ;d


RE: Wizzardius - Shift! (Original Mix) - OProject - 8.04.2014

Nadaje sie do remizy xd
powaznie to chyba duzo basu.
no i troche sucho. clap malo wyrazny.
Ale daje rade calosciowo. choc nie powala.


RE: Wizzardius - Shift! (Original Mix) - Audionectic - 8.04.2014

Od drugiej minuty mi sie podoba.Nie jest to moze 303-ójka ale fajnie brzmi.Clap jak wyzej.Jeszcze musisz to wrzucic na warsztat ;)
Pzdr


RE: Wizzardius - Shift! (Original Mix) - Wizzardius - 8.04.2014

Ok, patrzcie 1 post. Dodałem wersje ze zmienionym clapem. Teraz brzmi to lepiej? Moge już tak tego clapsa zostawić? ;d Da sie go słuchać?


RE: Wizzardius - Shift! (Original Mix) - OProject - 8.04.2014

Od razu lepiej ;)


RE: Wizzardius - Shift! (Original Mix) - ProCkers - 8.04.2014

Dźwięki w breaku jakoś nie porywają :D Takie są bez polotu, nie ma j*bnięcia :D Później przejście do refrenu mało klimatu robi, a jak wchodzi refren to znowu nie ma j*bnięcia(chyba że taki był zamysł żeby to było spokojne). Sam dźwięk leadu też jakiś taki niemrawy. Bass chyba nieco za głośny. Później w zasadzie to samo ;)


RE: Wizzardius - Shift! (Original Mix) - Wizzardius - 8.04.2014

Niszczysz mi światopogląd. To w takim razie co ma jebnięcie xD?


RE: Wizzardius - Shift! (Original Mix) - ProCkers - 8.04.2014

Ten kawałek wydaje mi się jakbyś wzorował na popularnych big roomach, ale w nieco innej interpretacji :D A w porównaniu do typowych big roomów, a nawet dzisiejszego electro house wypada słabo jeśli chodzi o dynamikę :D Sama budowa przejścia do refrenu już zwiastuje że nie będzie żadnego boom :D A ostatnie przejście z tym schratchem czy wokalem to w ogóle :D No i później żadnego crasha czy mocnego clapa :D Może jest tak że bass też spowalnia ten kawałek :D Ciekaw jestem jakby to wyglądało jakby ten sub leciał równo z leadem :D albo inna barwa była :D

Wiesz, pojęcie j*bnięcia w kawałku dla każdego jest inne :D


RE: Wizzardius - Shift! (Original Mix) - Loco - 8.04.2014

Ogólne sucho, intro coś ten kick jak zsamplowany. Brakuje mi takiego kopa, jak wyżej wspomniano brak dynamiki. Buildup przeciętny, w drobie brakuje tego czegoś, jest strasznie pusto. Miks bardzo przeciętny.


RE: Wizzardius - Shift! (Original Mix) - Z3KE - 8.04.2014

Ogólnie nie przepadam za pompowaniem a'la TJR itp. ale motyw w dropie nie jest zły...ogólnie motywy nie są złe....problem jest w tym iż brakuje dynamiki temu kawałkowi...jest taki suchy....Musisz go jakoś ożywić :-)
P.S. Przyczepię się do bulid up'a bo tam rzeczywiście napięcie... - no właśnie brak rosnącego napięcia. Nawet jeśli nie chcesz używać uplifterów itp, to dodaj tam czegoś innego tak by to budowało napięcie :-)


RE: Wizzardius - Shift! (Original Mix) - Maniac5 - 8.04.2014

Według mnie, kawałek przedni.
Słucham na głośnikach od wieży i nie słyszę przesadnego basu, więc +.
Drop jest fajnie rozpannowany. Mieszanina fx z panningiem Ci wyszła. +

Dźwięki trochę monotonne, nie ma takiego napięcia i dynamiki utworu. Sam się uczę i staram się to poprawiać i wiem, że to jest trudne.
Życzę Ci powodzenia, czekam na więcej.
Pozdrawiam,
Maniac


RE: Wizzardius - Shift! (Original Mix) - Wizzardius - 8.04.2014

Mówiąc o dynamice, macie na myśli to, że tak naprawdę ciągle coś się zmienia w utworze?


RE: Wizzardius - Shift! (Original Mix) - Revnotes - 8.04.2014

Troszkę przynudzało intro, tak jakoś sucho jest, zacząłem się niecierpliwić. Ogólnie ten track wydaje mi się jakiś taki płytki pod kątem samej panoramy, może to tylko takie moje wyobrażenie późną porą i po piwku, ale tak jakoś wszystko wydaje mi się wywalone prosto w twarz. Dopiero w dropie zaczęło się dziać coś ciekawego w tym aspekcie. Kurcze brzmi to całkiem nieźle, nie jest to miłość od pierwszego wejrzenia, ale im dalej w las tym więcej grzybów.