MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Not Your Daisy feat. Monkey Man Music - I Am On Fire (Pop Eletronic) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Not Your Daisy feat. Monkey Man Music - I Am On Fire (Pop Eletronic) (/temat-electronica-not-your-daisy-feat-monkey-man-music-i-am-on-fire-pop-eletronic)



Not Your Daisy feat. Monkey Man Music - I Am On Fire (Pop Eletronic) - Quantum Spark - 9.04.2014

Not Your Daisy feat. Monkey Man Music - I Am On Fire ( Pop Eletronic ):




RE: Not Your Daisy feat. Monkey Man Music - I Am On Fire ( Pop Eletronic ) - Quantum Spark - 10.04.2014

Pierwszy raz od niepamiętnych czasów, wróciłem na drugi dzień do projektu.
Napisze mi ktoś czy jest jakiś postęp.
W sumie ten track jakoś od początku się nie klei.
W tej wersji chciałem bardziej wyciągnąć vokal na pierwszy plan.
Track z voxem jest nieczytelny co mnie strasznie w.... denerwowało.


Not Your Daisy feat. Monkey Man Music - I Am On Fire ( Dubstep Elements ):



RE: Not Your Daisy feat. Monkey Man Music - I Am On Fire ( Pop Eletronic ) - Amomus - 11.04.2014

Choć to nie do końca moje klimaty, to przyznam że raz - psychodelicznie. :D A dwa - świetne wstawki te takie gdy wchodzi melodyjny pad i się buja, jest miodnie.
Ciekawie, choć bardzo dziwnie. Może te basowe kicki/bity (jak ja się nie znam na tych terminach) brzmią trochę zbyt płasko/podstawowo.
Tak jakby kilka elementów mi się bardzo podoba - melodyjny pad tu i tam i może sam koncept, rytm - ale całościowo może faktycznie średnio się klei. Brzmieniowo mam mieszane uczucia, ale może to już kwestia stylu i preferencji. (chodzi mi o te grube pady np. przy 45sek, mi się zawsze trochę kojarzyły z kiczem, ale może to tylko ja) Sam wokal, taki vocoderowaty i obfity, nawet robi wrażenie, choć może trochę go za dużo i zbyt monotonnie.

Aha, co prawda przesłuchałem tą wersję w pierwszym poście, bo tego drugiego w tym drugim to chyba już nie ma.


RE: Not Your Daisy feat. Monkey Man Music - I Am On Fire ( Pop Eletronic ) - Quantum Spark - 11.04.2014

Dzięki za opinię, Panie Dymek ;)
Co do kicka to jest sub i na mocnym sprzęcie powinien ostro kopnąć, teoretycznie - nie mam takiego sprzętu.
Właśnie to było główne założenie tracka, żeby zrobić beat na sub-kicku.
Bo nie ukrywam kręcą mnie najbardziej obecnie tracki czarnych braci z USA gdzie podstawą jest żeby ostro subem kopnąć ;)
Co do tracku z vokalem, to coś jest nie tak z jego tonacją i ciężko było coś do niego dokleić. Track był robiony właśnie pod ten wokal.
Co do kiczowatego pada to miał być popowy kawałek więc, miało być prosto i wrzaśnie ;).
Ogólnie jak dla mnie ten kawałek to porażka, jakoś nie łapie klimatu coś ogólnie jest tam nie tak z brzmieniem.
Druga wersja to była jeszcze większa kapa, nawet jak na moje standardy, więc musiałem ją czym prędzej usunąć :)


RE: Not Your Daisy feat. Monkey Man Music - I Am On Fire ( Pop Eletronic ) - Amomus - 11.04.2014

(11.04.2014, 17:51)Quantum Spark napisał(a): Dzięki za opinię, Panie Dymek ;)

Wolałbym Panie Kosmiczne Ciasteczko. (wiesz, omija się płuca i substancje smoliste w ten sposób)


RE: Not Your Daisy feat. Monkey Man Music - I Am On Fire ( Pop Eletronic ) - L.G. - 12.04.2014

Fajnie zrobiony kawałek, aczkolwiek do mnie nie przemawia, chyba przez to, że nie słucham za dużo takiej muzyki. ;)


RE: Not Your Daisy feat. Monkey Man Music - I Am On Fire ( Pop Eletronic ) - FrancescoKationi - 12.04.2014

Vocal za dużo, za często, musisz nad tym popracować, bo powtarzany cały czas ten sam tekst przez całą nutę strasznie Ci zamula kawałeczek


RE: Not Your Daisy feat. Monkey Man Music - I Am On Fire ( Pop Eletronic ) - abyssMB - 13.04.2014

Świetny kawałek , bardzo dobrze się tego słucha - ciekawa aranżacja . Ten pad od 1:53 jest genialny - bardzo mi się podoba !