MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Elnanter - Most Dirty (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Elnanter - Most Dirty (Original Mix) (/temat-elnanter-most-dirty-original-mix)



Elnanter - Most Dirty (Original Mix) - Revnotes - 10.04.2014

Wpadłem w pułapkę aranżowania utworu z myślą o wokalu, którego de facto nie posiadam. Chyba nie była to najlepsza strategia. Ewentualnie, jeśli wokal do mnie dotrze, po prostu przygotuję drugą wersję, nie będę się nad tym kawałkiem specjalnie rozczulał.
Tak jak początek prac mnie pochłoną tak, pod koniec po prostu się znudziłem.
Mimo wszystko mam nadzieję, że komuś przypadnie do gustu.

[Obrazek: y87e.jpg]




RE: Elnanter - Most Dirty (Original Mix) - K0R1N - 10.04.2014

Siemasz Adam :) Fajny elektryczny basik sprądzony. Liczyłem cichutko na lekkie zmianki przy drugim dropie - jakoś inaczej ułożony bass czy haty choćby.
Wokalu sobię nie wyobrażam a jeżeli już to nie wiem skąd taki wyczarujesz :D

kawałek jak dla mnie na + choć można by z niego wyciągnąć więcej bo ma potencjał. Wiem że wiesz o co mi chodzi :)


RE: Elnanter - Most Dirty (Original Mix) - berds a vei - 10.04.2014

ocena techniki nie jest dla mnie, ale całkiem fajnie buja ten bass :)


RE: Elnanter - Most Dirty (Original Mix) - Revnotes - 10.04.2014

@ K0R1N
Siema, wiem ale ostatnio jestem abstynentem muzycznym w sferze produkcji, kompletnie nic. Ten wałek zalegał już dłuższy czas, pomysłu nie było, więc wypchnąłem z warsztatu. W drugim dropie masz dodatkowy pluck ;) ten niesłyszalny.

@ berds a vei
Bez przesady, zawsze możesz napisać czy miks Cię męczy, czy coś jest stłumione, coś gdzieś charczy, jak to niektórzy nazywają ;)


RE: Elnanter - Most Dirty (Original Mix) - Amer - 10.04.2014

Elnanter : kawałek na plus , lubię takie energetyczne brzmienia ,jest w nim to coś ,ale lekko mi to na wierzchu rozbebeszone jest nie mogłem tego głośniej posłuchać ,chyba wiesz w czym jest rzecz.
Powiem i dodam intro klasyk.
Bulid Fajny napędza.
Break jak dla mnie z innej bajki ale ,elegancki widziałbym w innym motywie no rzecz jasna kwestia gustu.
Drop Hmmmm.......tutaj muszę pomyśleć no mało czegoś lub za dużo nie wiem ,nie powiem że zły lekko nie w tune.
Druga Sekcja mało inrtygująca.

wiesz tak teraz myślę ze vokal to ciężko by było ale , jakieś Voxy jak najbardziej miło by było.

Ok tyle mam w głowie.

Pozdrawiam


RE: Elnanter - Most Dirty (Original Mix) - Revnotes - 10.04.2014

Pilnie trzymałem się jednej skali, przy syntezie też raczej nie rozstrajałem dźwięków, track w sumie jest prosty, nie zaszalałem. Na prawdę nie wiem, co tam może być nie w "tune". Druga sekcja to właśnie ten mój brak pomysłu i jakaś taka obecna niechęć do produkcji. Nie mogę usiedzieć przed kompem z odpalonym DAW dłużej niż 15 minut. Wypaliłem się, zniechęciłem, a może potrzebuję jakiejś dłuższej przerwy? Tego niestety nie wiem.


RE: Elnanter - Most Dirty (Original Mix) - Amer - 11.04.2014

El "nic złego trak jest naprawdę w porządku, drop mi po prostu nie zgrywa się do całości i to tylko tyle ,jakbyś pokminił ,to na pewno bym nie smęcił. :D


RE: Elnanter - Most Dirty (Original Mix) - Revnotes - 11.04.2014

Aha, ale w takim razie po prostu stylistycznie Ci nie pasi do reszty? Jest spory kontrast pomiędzy poszczególnymi sekcjami, tyle że to jest zamierzony efekt. Po cichu, tak jak pewnie każdy liczę na stworzenie czegoś nieszablonowego, z tym że nie wszystkie wynalazki się przyjmują, więc punkt wyjściowy przyjmuję jakiś już oklepany, a następnie knuję co by można w nim "ulepszyć", jak by można go odświeżyć.


RE: Elnanter - Most Dirty (Original Mix) - Amer - 11.04.2014

(11.04.2014, 7:40)Elnanter napisał(a): Aha, ale w takim razie po prostu stylistycznie Ci nie pasi do reszty?
tak
i to brzmienie trochę mnie drażni ,spróbuj w Maxisumsie Pasma Przejrzeć i dopieścić czy zamulić ;)
to tyle namieszałem trochę.


RE: Elnanter - Most Dirty (Original Mix) - Audionectic - 11.04.2014

Mi się podoba ten wałek.Buja.Faktycznie breaki są z proga a dropy z jakiegoś electro :D.Potnij tam jakieś wstawki wokalne co by było agresywniej.Drugi break ...trala la la... prawie identyczny.Moim zdaniem melodia po drugim breaku i w samych przejsciach nie pasuje swoją rzewnością do zamysłu całości ;) Taki problem tego wałka a ładnie brzmi.
Co do wypalenia to daj spokój.To przesilenie wiosenne hehe.Sam zaczynam już chyba 3-ci projekt i ni cholery.W jednym cała perka chodzi w drugim akordy i jakieś dzwięki,trzeci - wokal nie pasuje do akordów a niby jest w tej tonacji i już mnie irytuje.
Spadam do lasu pokatać na rowerze.Może pomoże.
Pzdr


RE: Elnanter - Most Dirty (Original Mix) - Revnotes - 11.04.2014

Dzięki za dobre słowo, również mam nadzieję, że to przejściowa sprawa i zaraz znów w głowie zaczną kotłować się pomysły.


RE: Elnanter - Most Dirty (Original Mix) - Quantum Spark - 11.04.2014

Mimo, że sam prezentuję mizerny poziom, napiszę to krytycznie bo uważam, że chyba tylko tak mogę ci pomóc.
Nie czytałem powyższych opinii żeby się nie sugerować.
Moim zdaniem kawałek powinien się zaczynać od 1 minuty, łapie tam super klima, na 40 sekund.
Później klimat gdzieś znika, albo za bardzo przesuwa się w tło, bo gdzieś tam ledwo słychać ten padzik który robi cały klimat.
Ogólnie bardziej podobają mi się fragmenty z pluckiem niskim basem, niż te z drapiącą piłą która gra to samo co bass, dla mnie te fragmenty są raczej słabe, groove ubogi.
Ogólnie świetny klimat w momentach o których pisałem, nie przenosi się jednak na cały utwór.


RE: Elnanter - Most Dirty (Original Mix) - Wizzardius - 11.04.2014

Co wy chcecie? Przecież melodia z breaka idealnie się uzupełnią z brzmieniem dropa i wgl o,O. Mi się kawałek bardzo podoba.


RE: Elnanter - Most Dirty (Original Mix) - Revnotes - 11.04.2014

Początkowo tego pada w dropie w ogóle nie było, nie widziałem tam dla niego miejsca, robiło się zbyt trance'owo gdy go tam wrzuciłem, więc dałem bardzo cicho aby delikatnie tylko gdzieś tam w tle dał o sobie znać. Kawałek miał być raczej ostrzejszy, czyli jak w dropach, ale że breaki w takiej stylistyce byłyby bardzo ubogie, to postanowiłem zamieszać.


RE: Elnanter - Most Dirty (Original Mix) - Oszir - 11.04.2014

Przerwy w produkcji dobrze wpływają - przynajmniej na mnie.
A co do produkcji nieszablonowej to uważam że z muzyką jest jak z kobietą czyli każda potwora znajdzie swego amatora i wydaje mi się że warto kombinować oraz tworzyć wynalazki.

Podoba mi się od 1;00 do 1;35 i tak samo od 2;20 do 3;00

Ogólnie całość jest fajna tylko drażni mnie ten syntezator który co 4 "akcent"? trwa dłużej - tak jakby za wysoko był? Gryzie się z hihatem? Hihat też bym trochę przyciął na najwyższym pasmie ale to w miksie żeby nie popsuć całości przy masterze.


RE: Elnanter - Most Dirty (Original Mix) - matex206 - 11.04.2014

Ładne, lajtowe buildup'y. Drop kojarzy mi się trochę progressive trance'em - coś w stylu Anjunabeats, myśle że jakbyś poszedł w tym kierunku powstałby bardzo dobry kawałek w tym właśnie stylu ( w tym też pięknie 'leży' ) :) Bass wykręcony i poskładany idealnie, bardzo mi się podoba.
Tylko jedno zastrzeżenie co do dropa - ten (chyba) pad na saidchain'ie jak dla mnie mogłby grać głośniej, zbudowałby lepszy klimat.
Aranż kosior ! - wszystko ładnie się dopełnia. Kick i perka też na duży plus ;)
Aaa i jeszcze jedno ! Jeżeli chodzi o wokal to pasowałby tu taki 'brudny' głosik ;)


RE: Elnanter - Most Dirty (Original Mix) - Faden - 13.04.2014

Jest w tym troche electro house, ale i twojego progressive, bo slychac to w breaku. Slaba araznzacja, ale tego nieoceniam, bo jest to utwor niedokonczony. Zauwazylem ze stopki w twoich utworach sa podobne i chyba perkusja zazwyczaj na tych samych presetach reverb. Jesli masz brak weny to odpocznij 2 tygodnie. Ja po waszych pierwszych komentarzach tak zrobilem i teraz glowa pelna pomyslow. Moze czas bys sprobowal innego DAW np. Ableton. Majac standardowa wersje Live 8 mozna pokombinowac, ale majac juz Live 8 Suite masz wszystkie zajebiste efekty i wiele ich doskonalych presetow. Niemowie ze Fl jest zly, bo macie tam tak dobre efekty np. filtry takie same w mixerze "Pioneer", ale bez wielu plug in beda wam wychodzic utwory podobne do siebie...


RE: Elnanter - Most Dirty (Original Mix) - Stiopa - 17.04.2014

A ja dodam, że brak pomysłów to wynik dążenia do doskonałości. Jak zaczynaliśmy przygodę z muzyką, każdy nawalał wałek za wałkiem nia patrząc jak brzmi i było: ,, ja pierd... ale hita jebłem ,,, XD A teraz? robimy wałek i ciągle coś a to pera, a to bass słaby, a melo za proste itd.
Też mam zaczęte trzy albo cztery projekty i nie mogę skończyć XD
Jeśli chodzi o twój trak, to pisząc tego posta nie zwróciłem uwagi na coś co by mi przeszkadzało, po prostu sobie przeplumkał XD
Pozdro


RE: Elnanter - Most Dirty (Original Mix) - meatBall - 17.04.2014

ktoś już wcześniej napisał, że wałek fajnie buja i ja również się pod tym podpisuję :] brejki nie są za bardzo w moim klimacie - tak średnio mi podchodzą ale główny motyw jest zajebisty :D nie wiem czy te sawy nie grają za bardzo wysokimi, takie mam odczucie, słychać to wyraźnie jak je odcinałeś przed brejkiem... może to wina moich słuchawek, do roboty Beyerów nie zabieram :P jako całość brzmi ładnie, czysto, przynajmniej mi poza tym co napisałem nic nie przeszkadza.

pozdro