MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Headwave pres. The Thunder - Spark Of Hope (Original Mix 1.1) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Headwave pres. The Thunder - Spark Of Hope (Original Mix 1.1) (/temat-hardstyle-headwave-pres-the-thunder-spark-of-hope-original-mix-1-1)



Headwave pres. The Thunder - Spark Of Hope (Original Mix 1.1) - Head - 29.04.2014

Traczek można powiedzieć, że juz skończony, aczkolwiek po wakacjach gdyby udało mi się kupić lepszy sprzęt wzbogacę i poprawię mix, bo już za duże lagi miałem przy odsłuchu.
Jak narazie uważam tą nutkę za swój największy sukces pod względem brzmienia i pomysłu.
Kick stworzyłem sam nie opierając się na jakichkolwiek tutorialach.
Mam nadzieję, że się spodoba :)
Pzdr i czekam na liczne komentarze z waszej strony.



Obiecaną paczkę swoich pseudo kicków wstawię jak zdobędę trochę transferu, bo jak narazie siedzę bez neta.


RE: Headwave pres. The Thunder - Spark Of Hope (Original Mix 1.1) - OProject - 30.04.2014

Widać że to twój kick... a nie setny ten sam na tym samym tutorialu xd
Bardzo dobry swoją drogą, jak zwykle.
Intro dobre, mocne z mrocznym klimatem.
Skrecz również podoba mi się.
Jedyne co mi nie do końca pasuje to główna melodia... widać że masz tak samo jak ja... z melodii można by było wycisnąć więcej ale kawałek bardzo dobry xd
Przyznam ze w pierwszych sekundach melodii myślałem ze wejdzie wesoły motyw, jest dziwna ale fajna, choć można to uznać za plus jako że ma swój unikatowy charakter a to bardzo cenie.
Pora na podsumowanie:
Bardzo dobry sounddesign, miks nie mal perfekcyjny jak dla mnie ;)
Całość ma moc i ciężki mroczny klimat... można by powiedzieć ze "hardkorowy" xd taki jaki powinien mieć hardstyle...nie nudzi i utrzymuje w napięciu.
Melodia jest dobra, choć wypada dość średnio na tle całego bardzo dobrego mocnego utworu :)
Widać że sporo czasu włożyłeś w ten kawałek.
Można powiedzieć że mamy własnego polskiego Hedzia xd xd
P.s Paczkę kicków wyślij do Blutonium Boya może będziesz sławny a i on nie będzie musiał podkradać <hehe> xd


RE: Headwave pres. The Thunder - Spark Of Hope (Original Mix 1.1) - Head - 30.04.2014

Hahahah do Hedzia raczej nie pasuję :D bardziej Fortiz. Ja celuję w polskiego Freq,a aalbo B-Front'a. Co nowego w miksie ? Pierwszy raz uźyłem phasera na kicku, który jednocześnie go wwzmocnił i nadał charakteru, jest wyraźniejszy na tle, tak jakby grał w przestrzeni ale jest w mono. Po za tym użyłem czegoś takiego co się zwie saturacją, a tego mi zawsze brakowało w trackach.
A co do paczki to kicki za słabe na bboya :P dziwnie brzmią tak pusto, ale da się to naprawić .
Dzięki za miłe słowa szczególnie co do miksu, bo bardzo się starałem, mimo że chwilami już wątpiłem.
Pzdr :)


RE: Headwave pres. The Thunder - Spark Of Hope (Original Mix 1.1) - Trusted - 30.04.2014

(30.04.2014, 8:28)OldscoolProject napisał(a): P.s Paczkę kicków wyślij do Blutonium Boya może będziesz sławny a i on nie będzie musiał podkradać <hehe> xd
xD

Wow... z początku słuchając preview'a nie byłem do końca przekonany do tego kick'a
ale teraz zauważyłem, że jest naprawdę świetny poważnie... respect.

Intro - profesjonalna robota
1:30 - tłusto, podoba mi się.
Fragment z preview'a już komentowałem więc sobie odpuszczę ;)

Szczerze jedyną rzeczą do której mógłbym się tutaj przyczepić jest climax i break.
Przede wszystkim melodia, ma lubiany przeze mnie klimat ale mimo to mogła by być nieco lepsza.

Brakuje tam też podkładu do tych leadów, mam na myśli jakieś
pady, chórek, pianinko lub drugi lead który gra na niższych tonach uproszczoną wersje melodii.
Po prostu, sam jeden Lead nutka po nutce brzmi pusto.

No i kick w climax'ie, brzmi dobrze nie gryzie się z leadem, słychać tam reverse kick'a i przyśpieszenia.
Ale brakuje tam przynajmniej jednej pauzy. Po prostu pod koniec melodii, gdzie powinny być
jeszcze ze dwa kick'i zostawiasz same melo, czasem to dobrze brzmi
i zostawia słuchacza z uczuciem niedosytu, co sprawia, że chcę posłuchać track'a jeszcze raz.

4:40 Tutaj to mnie zaskoczyłeś - rewelka, kapcie mi się zsuneły jak to usłyszałem xD
Naprawdę ciekawie zainicjowałeś outro.

Kawał dobrej roboty, szacunek. Mam nadzieje, że kiedyś zostaniesz polskim B-front'em
a ja polepszę skila i może jakiś collab będzie :P
Powodzenia w kolejnych produkcjach, Pozdrawiam :D


RE: Headwave pres. The Thunder - Spark Of Hope (Original Mix 1.1) - Adamzzz - 30.04.2014

Zioooooooommmmmmuuuuuśśśśśśś. To jest piękne! NARESZCIE dojebany traczek w tym dziale. Lol normalnie cieszę się jak dziecko. Tak mi humor poprawiłeś panie kolego ;)
Wszystko na medal. Kick zajebisty, co tu więcej mówić (i mówisz że użyłeś phasera.. ciekawe, sam muszę spróbować).
Skrecz w intrze, idealny. Nie za dużo go, nie za mało.
Melodia wspaniała, taka B-Front'owa czyli smutna ale w ten diaboliczny sposób.
Fx kicki brzmią profesjonalnie i ogólnie wszystkie zabiegi jak w trakach prosto ze Scantraxxu.
Gratulacje. Na pewno trochę czasu musiałeś spędzić na sklejaniu tego do kupy. Taka już to żmudna robota z tym gatunkiem ale opłaciło się, stary uwierz mi opłaciło się.
PO ZDRA WIAMmmm


RE: Headwave pres. The Thunder - Spark Of Hope (Original Mix 1.1) - Head - 1.05.2014

Trusted napisał(a):4:40 Tutaj to mnie zaskoczyłeś - rewelka, kapcie mi się zsuneły jak to usłyszałem xD
Naprawdę ciekawie zainicjowałeś outro.

Chciałem aby był wpier*dol gryby komuś się reszta nie spodobała. Jednocześnie nawiązuje delikatnie do kolejneego tracka. Postaram się aby było cięźko i mrocznie :) pzdr i dzięki za komentarze :)


RE: Headwave pres. The Thunder - Spark Of Hope (Original Mix 1.1) - Head - 1.05.2014

Trusted napisał(a):4:40 Tutaj to mnie zaskoczyłeś - rewelka, kapcie mi się zsuneły jak to usłyszałem xD
Naprawdę ciekawie zainicjowałeś outro.

Chciałem aby był wpier*dol gryby komuś się reszta nie spodobała. Jednocześnie nawiązuje delikatnie do kolejneego tracka. Postaram się aby było cięźko i mrocznie :) pzdr i dzięki za komentarze :)

Co do collaba to myślałem nad MPH All Stars czyli wszyscy z z naszego działu :P
po wakacjach z collabami jestem jak najbardziej na tak :)


RE: Headwave pres. The Thunder - Spark Of Hope (Original Mix 1.1) - woziu122 - 1.05.2014

HOHO!
Kick super, taki rajder ;D, ladnie go w mixie umiesciles, ja mam ostatnio z tym problem, przyznaje ze klimat ciezki kawalka, cos wlasnie jak b-front albo frequencerz, fajnie go opracowales. Na outro to zes grubasem pojechal, tylko pigule lyknac i jedziemy haha :D.
Oby tak dalej Ci szlo w produkcjach, pozdro. :)


RE: Headwave pres. The Thunder - Spark Of Hope (Original Mix 1.1) - BEBE - 4.05.2014

fajnie klimacik zrobiony, na mainie za bardzo dźwięki się coś gryzą, jedno na drugie wchodzi
dźwięki też dobre jak dla mnie
ogólnie udana produkcja :)


RE: Headwave pres. The Thunder - Spark Of Hope (Original Mix 1.1) - Overtunerz - 17.05.2014

Kawał solidnej roboty.
Screech nieco za głośno (na prawdę minimalnie) i niepotrzebnie zpitchowany kick.
Ale ma swój mroczny klimat za co wielki plus.


RE: Headwave pres. The Thunder - Spark Of Hope (Original Mix 1.1) - Aryman - 31.05.2014

Fajne BuM bUM bUm od 0:40 ;D podobają mi się te scretche - jakbym słyszał produkcję E-Forca ;P Kawałek ma moc i klimat.. wielki plus za 4:45 uwielbiam takie niespodzianki :) jedynym minusem, ale to jedynie kwestia gustu jest dla mnie melodia.. ogólnie to porządny track :)