MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Problem z gross beatem - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Problem z gross beatem (/temat-fl-studio-fl-studio-problem-z-gross-beatem)



FL Studio: Problem z gross beatem - Alsso - 1.05.2014

Witam was serdecznie.

Postaram się króciutko. Na jednej melodii wrzucilem gross beat i ustawiłem w opcjach time: complex 9

wł. melodie z complex 9 jako sam pattern , brzmi fajnie-tak jak chce.

ale jak juz wł. to jako cały utwór(czyli leci bas,kick,snare,clapy etc) to niestety nie brzmi tak samo. wgl całkiem inaczej-nie podoba mi się to.

dodam,że opcja time ma automation clip i sprawdziłem , jest idealnie z linią melodii . Nawet ustawiłem by ciut szybciej się wł. od samej melodii. Jak wył. wszystkie dźwięki tylko pozostawie sam automation clip z melodią to pierwsze pare nut wgl niegra (coś sobie tam zaburczy ) i po chwili łapie odpowiednią melodyjność jakiej wymagam.

W czym jest problem ? czemu tak się dzieje. mógłby mi ktoś wytłumaczyć?z góry dziękuje:)


RE: FL Studio: Problem z gross beatem - weedplay - 2.05.2014

A jak nagrasz caly kawalek do wav/mp3 to w playeru jest tak jak powinno być czy nie?


RE: FL Studio: Problem z gross beatem - Alsso - 2.05.2014

właśnie,że nie :/ już probowałem wielu dziwnych metod . zmieniałem ustawienia na inne i nie brzmi to tak jak powinno. myslalem,ze jakieś pasmo wali mi zakłocenia no ale nie w tym problem.


RE: FL Studio: Problem z gross beatem - Amalon - 2.05.2014

Witam

Musiałbym to zobaczyć, albo usłyszeć bo wiele razy używałem tej wtyczki i żadnego problemu nie było. Nie wiem, może moment w którym się uruchamia jest w złym takcie i dlatego brzmi inaczej.
Musisz poszukać problemu i to nie koniecznie w samej wtyczce, czy też w mikserze.

Pozdrawiam


RE: FL Studio: Problem z gross beatem - Alsso - 5.05.2014

dobrze , dzisiaj wrzuce sam pattern i cały utwór na którym pracuje do przesłuchania


RE: FL Studio: Problem z gross beatem - Herman - 5.05.2014

Zobacz sobie czy na playliście masz ścieżki ustawone na pełnych taktach.


RE: FL Studio: Problem z gross beatem - Alsso - 6.05.2014

[zs]http://www7.zippyshare.com/v/36956913/file.html[/zs]

jest to plik rar w ktorym sa 2 pliczki mp3.

jeden z kawałkiem utworu , drugi sam pattern .


RE: FL Studio: Problem z gross beatem - Herman - 6.05.2014

ponawiam swą sugestie.


RE: FL Studio: Problem z gross beatem - Alsso - 6.05.2014

tak mam ."(przynajmniej tak mi sie wydaje :D)


RE: FL Studio: Problem z gross beatem - Amalon - 6.05.2014

(5.05.2014, 13:50)Herman napisał(a): Zobacz sobie czy na playliście masz ścieżki ustawone na pełnych taktach.

Dokładnie..:) Myślałem tak samo jak Herman ale chciałem się jeszcze upewnić dlatego napisałem abyś pokazał nam w czym leży problem.

Problem masz na Playlist-cie albo w samej wtyczce Gross Beat w opcji "Edit events" ponadto opcji która odpowiada za odpowiednie umieszczenie "start" owego efektu. Ta druga opcja jest raczej mało prawdopodobna więc raczej na Playlist-cie masz coś źle ustawione co powoduje start Gross-a w złym takcie..:)

Myślę że uzyskałeś odpowiednią odpowiedź aby odnaleźć problem.

Pozdrawiam Serdecznie


RE: FL Studio: Problem z gross beatem - Alsso - 6.05.2014

dobra problem chyba tkwi w gross tylko,ze nie potrafie sobie z nim poradzić. wł. go nawet pare sekund wcześniej by ustawienie gross ruszyło idealnie z melodia i nic... ciagle nie łapie tak jak trzeba. tzn. chodzi mi o to,ze nie moge/potrafie ustawic grossa tak by zaczął się idealnie z dana melodia .


RE: FL Studio: Problem z gross beatem - Frashby - 14.05.2014

hmm, a może masz ustawione nie pełne takty w playiliście i mimo tego że wydaje Ci się że jest równo to wcale nie jest bo jest mała różnica wtedy, sprawdź to

Już to zostało powiedziane, niezauważyłem