MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDCORE Knifeman ft. Szyn Jebiasza - Sześćset Sześćdziesiąty Szósty Pszalm Aszkelona (+1) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDCORE Knifeman ft. Szyn Jebiasza - Sześćset Sześćdziesiąty Szósty Pszalm Aszkelona (+1) (/temat-hardcore-knifeman-ft-szyn-jebiasza-szescset-szescdziesiaty-szosty-pszalm-aszkelona-1)



Knifeman ft. Szyn Jebiasza - Sześćset Sześćdziesiąty Szósty Pszalm Aszkelona (+1) - Knifeman - 1.05.2014

[Obrazek: artworks-000072582403-jounex-t500x500.jpg?61e8f21]

Tempo 66.6 BPM, eksperymentacja, tematyka z jakiej zna mnie większość

Wokale: Szyn Jebiasza
Muzyka: Knifeman

można śpiewać
download za free (jak zwykle)





Cytat:
Czytanie z księgi kaznodziei Eklezjastesa:

gdy czas niedzielnych wojowników nastanie, każdy z w prawdę wierzących
pomszczony siedmiokrotnie zostanie
bądź gotów zabić człowieka dorosłego siedemdziesiąt siedem razy narzędziem
z brązu i metalu przeznaczenia sporządzonym w ogniu wybranych
oby Jibnejasz, syn Jerochama, Ela, syn Uzziego, syna Mikriego, Meszullam,
syn Szefatiasza, syn Reuela, syna Jibniasza z synów Benjamina dopomniał, iż
Ci co szemrali przeciw woli naszej złożeni zostali w ofierze całopalnej, a
szósta część każdego złowiercy połową hinu oliwy namaszczona, pierwociną
soli przebłagania oczyszczona zostanie

I udręczeni zostaną winowajcy
niczym plugastwo zapalczywe zakrzyknie z rozpaczy

-

dziś przyszedł dzień gniewu Pańskiego
szukajcie Pana psy bezwierne
Aszkelon w pył was obróci
jako plewa wyrwane chwasty zostaną
a Ci którzy pełnicie jego rozkazy
sprawiedliwie biesiadą nadmorską wynagrodzeni zostaniecie
tak głosi wyrocznia Pana

-

Drżyj trzodo pyszna przed ziemią pokrzyw
by każdy z miejsca swego
pokłon mu oddał na pogańskich wybrzeżach
przeto biada splugawionym
albowiem ogień wybawienia nastanie by sądzić nieprawości
gwałtem i oszustwem przy
Bramie Rybnej !!!
Rybnej !
Rybnej !
Bramie Rybnej !!!
Kurvva !!!
Rybnej !

-



[Obrazek: avatars-000004743994-4y2tkj-t500x500.jpg?61e8f21]


dwojeczka:



Jura - Case (Knifeman Remix)

raczej bardziej stonowany stylistycznie hardcore - jak zwykle za free

remix dla świetnego producenta (Polak) którego twórczość wyhaczyłem przypadkiem - miło że cory w Polszy kwitną

oryginał można odsłuchać tutaj
Jura - Case



RE: Knifeman ft. Szyn Jebiasza - Sześćset Sześćdziesiąty Szósty Pszalm Aszkelona (+1) - FL FAN - 1.05.2014

Nożu jak zawsze oryginalnie i kontrowersyjnie. Nagranie 1 pomysłowe i bardzo mroczne. Tło, ten niskotonowy chór robi potężne wrażenie wraz z wybrzmiewaniem tych stłumionych młotów jak w Terminatorze. Mam na myśli ten moment gdzie kończą się słowa "wypiek ciasta, na ofiary" (na 2: 00) Brzmi tak apokaliptycznie. Naprawde tutaj klimatycznie jest potęga.

W drugim nagraniu miałeś mniejsze pole do popisu autorsko ale świetnymi efektami ale przede wszystkim brzmieniami pokazałeś, że świetnie się czujesz także remixując. Nie czuje tutaj już klimatu z jedynki ale jak mówię to remix więc pewne ograniczenia się pojawiły.

Podoba mi się to, że swoje utwory nasycasz klimatycznie i merytorycznie, są przemyślane, dobrze zaaranżowane, przeplatasz zawsze instrumenty, eksperymentujesz - a takie podejście zawsze znajdzie moje uznanie.


RE: Knifeman ft. Szyn Jebiasza - Sześćset Sześćdziesiąty Szósty Pszalm Aszkelona (+1) - FrancescoKationi - 7.05.2014

Nie będę ukrywał, że rozje..łeś mnie pierwszym trackiem, zajeżdża strasznie klimatami kiedy to słuchało się Gagi i Sedesu na kasetach i wtedy nikt się również w tańcu nie pierdo..ił. Wokal istnie diabelski znam tylko jednego człowieka, który jest na tyle pop...olony aby to tak zacnie śpiewać:) Można by tu pisać bez końca, tak jak i cały ten syf z brudnego kibla cały czas trzeba sprzątać ale tu myślę, że klimat jest na tyle pojechany w tym tracku, iż najlepszym podsumowaniem są słowa na koniec tego tracka :)

Drugi utwór nie wysłuchałem, nie moje klimaty i nie potrafię tego ani słuchać ani oceniać pozdRO:):):):): Ave


RE: Knifeman ft. Szyn Jebiasza - Sześćset Sześćdziesiąty Szósty Pszalm Aszkelona (+1) - mumu - 7.05.2014

Remix Jura jest mocny.

A Pszalm brzmi jak jakiś zlepek losowo wybranych zdań z artykułu w Przekroju o wakacjach emeryta nad Bałtykiem w czasach stanu wojennego.


RE: Knifeman ft. Szyn Jebiasza - Sześćset Sześćdziesiąty Szósty Pszalm Aszkelona (+1) - Trusted - 7.05.2014

Pierwsza produkcja bardzo oryginalna jak wspomniał Fl Fan.
Ciężka, ale za razem dobrze rozplanowana i nie nudzi cały czas jest coś nowego
jak nie kontrowersyjny wokal to przyśpieszenie itp.
No i jest przesłanie :P

Co do drugiej, to podobnie jak w pierwszej nie ma nudy.
Przede wszystkim masa dźwięków co jest oczywiście plusem.

Jak pewnie wiesz na co dzień nie interesuje się takimi klimatami,
dlatego ciężko jest mi to solidnie skomentować,
ale jako zwykły niedoświadczony słuchacz wiem,
że na pewno jest oryginalnie za co plusik ;)
Powodzenia w kolejnych produkcjach :D


RE: Knifeman ft. Szyn Jebiasza - Sześćset Sześćdziesiąty Szósty Pszalm Aszkelona (+1) - Herman - 7.05.2014

wyHaczyłem*

__[ Knifeman ]_____
dzięki :]



RE: Knifeman ft. Szyn Jebiasza - Sześćset Sześćdziesiąty Szósty Pszalm Aszkelona (+1) - Aryman - 1.06.2014

Na karaoke z tym pierwszym wałem ;D.. Kontrowersja, oryginalność.. czysty wokal, przemyślane to wszystko, melodia ciekawa. Podoba mi się :)
Remol trochę mniej podszedł, nie przykuł mnie na tyle, żeby przesłuchać więcej niż raz - w przeciwieństwie do S.S.S.P.A :P