MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Zirds & FL FAN - Untitled 05 (dynamic version) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Zirds & FL FAN - Untitled 05 (dynamic version) (/temat-other-zirds-fl-fan-untitled-05-dynamic-version)



Zirds & FL FAN - Untitled 05 (dynamic version) - FL FAN - 8.05.2014

[Obrazek: 262789211962850.jpg]

Utwór w pierwotnej formie był stworzonym na żywo niekształtnym zarysem ambientowego klimatu. Zirds nadał nagraniu rytm i bardziej wyrazisty charakter poprzez wyważone naniesienie kolejnych brzmień. Prezentujemy zatem wersję dynamiczną wierząc, że ten eksperyment również zaliczyć można do udanych prób budowania własnej drogi muzycznej i oryginalnego kierunku poszukiwań.




RE: Zirds & FL FAN - Untitled 05 (dynamic version) - Zirds - 8.05.2014

Pady zostały dograne na żywo, reszta już jakoś sama się potoczyła... Najtrudniej mi było dobrać barwę basu, ale się udało.


RE: Zirds & FL FAN - Untitled 05 (dynamic version) - F.P.P - 8.05.2014

Widzę że dalej jedziecie z tematem i nie wąsko odpuszczacie. Całość brzmi oldschool-owo jak wchodzi ten bassik ok 2:40 tym bardziej. Dla mnie oczywiście na + lubię takie klimaty. Utwór kojarzy mi się to z jakąś szybką akcją w zwolnionym tempie :D. Tak trzymać eksperymentaliści :D.


RE: Zirds & FL FAN - Untitled 05 (dynamic version) - piral - 8.05.2014

Dobrze lata, coś innego, kreatywnie.


RE: Zirds & FL FAN - Untitled 05 (dynamic version) - MAB - 9.05.2014

Brzmi to jak bardzo przemyślana kompozycja. Z aranżem zrobionym najpierw na kartce papieru. Jednak na tyle na ile się orientuję jest to zagrane tak prawie na raz, co? Brzmi lepiej niż większość kawałków ułożona klocek po klocku w piano rollu. Brawo.


RE: Zirds & FL FAN - Untitled 05 (dynamic version) - Wappa - 9.05.2014

(9.05.2014, 6:31)MAB napisał(a): Brzmi to jak bardzo przemyślana kompozycja. Z aranżem zrobionym najpierw na kartce papieru. Brzmi lepiej niż większość kawałków ułożona klocek po klocku w piano rollu. Brawo.

Jako iż poważnie nie wiem co mam wyskrobać, a zastałem poproszony to mogę się z czystym sumieniem przykleić do tego co powiedział MAB.

Od siebie dodam tylko, że to piękny "analog sesion" sam bardzo lubię grać na padach takie długie, przeciągane akcje, można sobie w nich odpłynąć po marzeniach, fantazjach i co tam tylko macie w głowach. ;)
Kawałek słucha się bardzo przyjemnie, leciutka stopa, mięciutki basik... wszystko idealnie połączone w całość.

Graty Panowie twórcy i szczerze mogę powiedzieć, że możecie dziubać więcej takich kawałeczków/eksperymentów ;)


RE: Zirds & FL FAN - Untitled 05 (dynamic version) - Tomi - 9.05.2014

Wooo, Jean Michel Jarre na flecie elektrycznym :D

Szczerze, melancholia, ale graty za wklad wlozony, nie tędy droga.


RE: Zirds & FL FAN - Untitled 05 (dynamic version) - FL FAN - 9.05.2014

F.P.P, piral, MAB i Wappa - piękne dzięki !

Na żywo jak najbardziej, lecimy na żywioł, naturalnie, co będzie to będzie, czasem udaje się zarejestrować coś wartego uwagi.
Eksperymenty są dobre, ale eksperymenty rejestrowane na żywo są jeszcze lepsze, bo ujawniają jakiś tam już kunszt twórcy.
Oczywiście wartych uwagi efektów jest znikoma ilość, dlatego ciesze się, że w ogóle mieliśmy z czym tutaj wystartować.

Dziękuje Zirdsowi za kolejną udaną prace zespołową ;)



(9.05.2014, 16:33)_Tom_ napisał(a): nie tędy droga.

Dzięki za opinię ale tak szczerze to przyznam, że nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi i skąd taki proroczy wniosek. Rozumiem, że to Twoja ocena i jak najbardziej przyjmuję to do wiadomości, że nie każdemu się to spodoba bo, to jest rzeczą oczywistą dla mnie (po to wrzuciliśmy tutaj nagranie aby wyczuć na ile to się przyjmie i z jakim stopniem uznania się spotka) ale chcę zauważyć, iż to, że komuś się nie podobało, to nie znaczy od razu, że nasze eksperymenty idą złym torem. Idealnym też nie idą i zdaje sobie z tego sprawę. Budujemy dopiero jakąś drogę, zamiast podążać już utartymi, a to nie należy do łatwych zadań. Wiadomo, potknięcia są tutaj po prostu rzeczą nieuniknioną i wpisaną w takie działania, gdyż są to eksperymentalne nagrania na żywo - taką mamy ideę, chcemy aby brzmiało to naturalnie, aby zamysł przeradzał się natychmiast w efekt końcowy.


RE: Zirds & FL FAN - Untitled 05 (dynamic version) - Zirds - 10.05.2014

(9.05.2014, 16:33)_Tom_ napisał(a): Wooo, Jean Michel Jarre na flecie elektrycznym :D

Szczerze, melancholia, ale graty za wklad wlozony, nie tędy droga.


Za tego Michel Jarre'a dziękuję. Zagrałem tą melodię bez wcześniejszego odsłuchania muzyki, którą wykręcił FL FAN - znaczy się tego ambientu, który nadawał całości tła.

Ma być melancholijnie, czasem ze szczyptą nadziei w odczuciu.

Ale też się zgodzę z FL FANem, że to jest eksperyment i nie zawsze się uda tak jak powinno. Chociaż nigdy nie wiadomo co z tego wyjdzie bo szczerze Ci powiem, że to jest jedna wielka spontaniczna zabawa.
FL FAN robi jakiś wstępny utwór, a ja dogrywam do tego to co mi do głowy wpadnie. I to może nie jest ta droga, która wszyscy chcą podążać, ale to jest ta droga, która daje Nam wiele radości.

Nie jesteś tą osobą, która może decydować którędy nasza droga powinna podążać bo my w tym siedzimy już po 10-15 a nawet więcej lat. I co z tego, że na tym nie zarabiamy... Robimy to dla siebie i dla tych, którzy to doceniają.

Nasze drzwi są otwarte dla każdego potrafiącego coś dać od siebie. Jeśli potrafisz i chciałbyś coś dodać od siebie - dograć się? ZAPRASZAMY!


RE: Zirds & FL FAN - Untitled 05 (dynamic version) - piral - 10.05.2014

Cytat:Dzięki za opinię ale tak szczerze to przyznam, że nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi i skąd taki proroczy wniosek. Rozumiem, że to Twoja ocena i jak najbardziej przyjmuję to do wiadomości, że nie każdemu się to spodoba bo, to jest rzeczą oczywistą dla mnie (po to wrzuciliśmy tutaj nagranie aby wyczuć na ile to się przyjmie i z jakim stopniem uznania się spotka) ale chcę zauważyć, iż to, że komuś się nie podobało, to nie znaczy od razu, że nasze eksperymenty idą złym torem. Idealnym też nie idą i zdaje sobie z tego sprawę. Budujemy dopiero jakąś drogę, zamiast podążać już utartymi, a to nie należy do łatwych zadań. Wiadomo, potknięcia są tutaj po prostu rzeczą nieuniknioną i wpisaną w takie działania, gdyż są to eksperymentalne nagrania na żywo - taką mamy ideę, chcemy aby brzmiało to naturalnie, aby zamysł przeradzał się natychmiast w efekt końcowy.

Zgadzam się w stu procentach. Każda pojedyncza osoba, która chcą zrobić coś innego na scenie muzycznej mnie bardzo cieszy. Gdyby takich osób zabrakło to wałkowalibyśmy disco przez 100 najbliższych lat.


RE: Zirds & FL FAN - Untitled 05 (dynamic version) - FrancescoKationi - 10.05.2014

Subtelny początek wspaniale wprowadza w klimat. Tutaj koncepcja utworu okazało się weselsza niż w poprzednim Waszym eksperymencie. Na pewno jest szeroko i pozwala sięgać myślami w odległe przestrzenie... Utwór jest dla mnie tym razem formą spokojnego wyciszenia. Zastanawiam się dokąd Was zaprowadzą te wojaże z syntezatorami...:) Track wpasuje się doskonale w płytę, aczkolwiek ja jestem zwolennikiem Waszego poprzedniego tworu:) Gratuluję i pozdrawiam:)


RE: Zirds & FL FAN - Untitled 05 (dynamic version) - L.G. - 10.05.2014

Dobrze wam wyszły te analogi, tym bardziej że znów dogrywane live :)
Gratuluję i życzę dobrego collabu.
Pozdro.


RE: Zirds & FL FAN - Untitled 05 (dynamic version) - Castiel - 10.05.2014

Bardzo fajny klimat pady mi się podobają

dobry utwór ale słyszałem lepsze od ciebie jak i od Zirdsa :P