MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CHILL OUT Eimear ft. Minette - I will wait For you - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CHILL OUT Eimear ft. Minette - I will wait For you (/temat-chill-out-eimear-ft-minette-i-will-wait-for-you)



Eimear ft. Minette - I will wait For you - eimear - 8.05.2014

Czas : 3:11
Gatunek : downtempo, chill out

Jakoś tak ostatnio miałem na to chęć :)




RE: Eimear - I will wait For you - FL FAN - 8.05.2014

Bardzo płynne subtelne ale nie pasuje mi tutaj ten hi-hat co leci totalnie kontrą do wszystkiego przewija się tam gdzieś od przypadku do przypadku. Wytrąca to troche z rytmu i tego transu. Nie wiem może jest za głośno. Słucham już któryś raz i coś mi nie pasuje.
Poza tym całkiem ładna przestrzeń, emocjonalny przekaz i prostota, która często bywa kluczem do tego aby efekt końcowy miał jasny i wyraźny przekaz.



-------------------------------------
A-ha

Już wiem co. Puść go na dłuższy release (albo delay) i daj większy reverb i będzie to grało w pełni ok. (ewentualnie podmień na inny)
Za pierwszym odsłuchem miałem wrażenie że to leci totalnie nie w takt, a to niedobrze, znaczy że trzeba ten element dopracować. Obecnie brzmi bardzo sucho tak jak niektóre crashe i trzeba im nadać "miękkości" przy tego typie muzyki koniecznie.


-------------------------------------

Dalej rano nie dawało mi to spokoju nadal więc postanowiłem wprowadzić na fragmencie nagrania to o czym mówiłem.
Dodałem kilka dodatkowych tego typu efektów dla porównania jeden Twój HAT pozostawiłem bez nakładania na nim niczego.
Już na początku (4 sekunda) wprowadziłem swój dodatkowy dźwięk i porównaj jak on się komponuje w porównaniu z tym hatem.
Na 21 sekundzie też jest dodany dźwięk, a zaraz po tym leci hat z oryginału na którym nic nie dokładałem.

[zs]http://www37.zippyshare.com/v/7034525/file.html[/zs]

Myślę, że brakło tej subtelności i wyważenia względem całości, przede wszystkim w poziomie głośności tego elementu - ale to jest do poprawienia bez problemu z pewnością.


RE: Eimear - I will wait For you - OProject - 9.05.2014

Początek bardzo fajny, wokal również :)
Zastrzeżenia mam tylko do stopy i hi hatu.
Stopa dla mnie za bardzo rozmyta, brzmi jakbyś za bardzo odfiltrował środek i górę, nie jest zła ale według mnie mogła by grać nieco wyraźniej.
Hihat natomiast najgorzej tu wypada, gra jakby w losowym rytmie, dla mnie psuje tutaj sporo, nawet obraz fali wygląda dziwnie :(
Myślę ze jakbyś zamienił na jakiś z 808 albo 909 z dużym pogłosem to było by lepiej.
Ogólnie popraw te 2 małe elementy... miks jest okej, utwór jest dobry podoba mi się :D


RE: Eimear - I will wait For you - Almhome - 9.05.2014

Mi sie bardzo podoba bo sa to w 100% moje klimaty, zazdroszcze skilla do tego typu kawalkow.
Technicznie bardzo dobrze, klimat subtelny dzieki temu MA TO COS :)
W sumie ja bym to jeszcze dal pod chillstep.
Bardzo mi sie podoba praca stopy z bassem, stopa taka miekka, podkresla tylko linie bassowa, bardziej na odczuciach polega niz na tymm ze ja slychac, pieknie :P
Ludzie na Nexusa czesto wyzywaja a tutaj jest piekny przyklad ze chocby mozna z niego "czerpac" piekna gitarke, swietnie wyszlo :)
Cykanie w tle tez mi sie podoba, moim zdaniem pasuje tutaj, serio, sluchalem setek tego typu kawalkow i czesto wlasnie haty pojawialy sie w takiej formie - zyly wlasnym zyciem :)...No co ja sie bede rozdrabnial, ode mnie wielki plus!
Jaram sie bardzo! Zaraz siadam do produkcji, bo mnie natchnienie przez Ciebie zlapalo, pozdro! :D


RE: Eimear - I will wait For you - eimear - 10.05.2014

dziękuje bardzo :)
ten kawałek robiłem po po prostu :) nie żeby grało- ale - co mi w duszy grało :)


RE: Eimear ft. Minette - I will wait For you - FrancescoKationi - 10.05.2014

Eimear jestem Twoim cichym prześladowcą:) Zaglądam do Twoich tracków i czekam aż uda Ci się ogarnąć monitory. Z tracka na track uważam, że idziesz w dobrym kierunku, a na pewno wyrabiasz swój styl co jest bardzo ważne. Co do tego tracka to spokojna nuta która w tle grając spełnia swoje przeznaczenie. Czekam dalej i wierzę w Ciebie, gdyż słucham Cię już od dawna. Wielkie Pozdro:)


RE: Eimear ft. Minette - I will wait For you - Herman - 10.05.2014

Minette xd


RE: Eimear ft. Minette - I will wait For you - L.G. - 10.05.2014

Zajebisty kawałek, choć ten hajhet trochę nie pasuje, to klimat jest wspaniały.