MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Karta dźwiękowa i klawiatura midi do 600 zl - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Karta dźwiękowa i klawiatura midi do 600 zl (/temat-karta-dzwiekowa-i-klawiatura-midi-do-600-zl)



Karta dźwiękowa i klawiatura midi do 600 zl - tita6 - 11.05.2014

Hej.
Zaczynam zabawę w produkowaniu muzyki za pomocą programów daw. Zakupiłem niedawno do tego komputer, ale potrzebuje jeszcze do niego kartę dźwiękową i klawiaturę midi. Co polecacie za cene 600 zl (za wszystko). Jestem początkujący w tej materii, dlatego nie potrzebuje czegoś mega profesjonalnego, a coś na początek, aby było lepsze od wbudowanej karty w płytę.


RE: Karta dźwiękowa i klawiatura midi do 600 zl - Grisha - 11.05.2014

a masz jakies słuchawki, tudzież monitory ?


RE: Karta dźwiękowa i klawiatura midi do 600 zl - tita6 - 11.05.2014

Behringer HPS3000
Wiem, szału nie ma, ale jak początkujacy jestem to chyba wystarczy :P


RE: Karta dźwiękowa i klawiatura midi do 600 zl - Stiopa - 11.05.2014

Ja mam klawe midi sterującą M- Audio oxygen 25

http://www.djshop.pl/i4916,maudio,m-audio-oxygen-iii-25.html#

Dla mnie wystarczy i współpracuje z większością daw'ów :D
Karty nie mam, :( tylko zintegrowaną.


RE: Karta dźwiękowa i klawiatura midi do 600 zl - tita6 - 11.05.2014

Fajna, tylko z tego co widzę dedykowana jest pod Logic'a, ja działam na FL Studio, zapomniałem chyba dopisać.
Płytę główną jaką mam to ASRock Z87 EXTREME4, Z87, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, ATX (Z87 EXTREME4).


RE: Karta dźwiękowa i klawiatura midi do 600 zl - Stiopa - 11.05.2014

Ja na niej robiłem na reasonie, a teraz na abletonie, więc na fl'u też pójdzie :D


RE: Karta dźwiękowa i klawiatura midi do 600 zl - tita6 - 11.05.2014

Aha, ok klawisze plynnie chodza i odbijaja? :>


RE: Karta dźwiękowa i klawiatura midi do 600 zl - Stiopa - 11.05.2014

Elegancko i do tego są pełnowymiarowe
Jedyny minus to dwie oktawy...


RE: Karta dźwiękowa i klawiatura midi do 600 zl - FearSyndrome - 11.05.2014

Jak siedzisz w FLu to uwierz - klawa midi za jakiś miesiąc/dwa będzie Ci nie potrzebna. :DD większość początkującyh kupuje na początek klawiature midi bo myśli, że to sprawi, że produkcje będą bardziej profesjonalne (sam tak robiłem ale po tym jak poznałem możliwości mojego DAW to używam mojej klawiatury midi tylko po to żeby np odgrać perkusje z drum racka)
Więc klawiatura midi nie jest tak ważna, tylko lekko ułatwia prace a można kupić tanie 25 klawiszy na początek, najlepiej z padami (tudzież dobrą opcją będzie Akai MPK Mini).
Natomiast już karta dźwiękowa jest ważna. Na początek polece Ci M-Audio M-Track (kosztuje coś kolo 350 zł a jest serio niezła)
A jak będziesz chciał tańszą karte to wiele producentów (bardziej i mniej znanych) używa M-Audio Fast Tracka którego dostaniesz za ok 200 zł.


RE: Karta dźwiękowa i klawiatura midi do 600 zl - Zirds - 11.05.2014

Wiele osób odradzało mi zakup produktów od AVID/M-audio. I to nie osób typu home recording, czy grajków weselnych, ale producentów i masteringowców, którzy w tym siedzą i z tego żyją.

A co do klawiatury to kolega FearSyndrome ma rację. Wszystkie nuty jakie chciałbyś zagrać odegrasz chociażby na klawiszach klawiatury do komputera. No chyba, że planujesz zakup syntezatora jako klawiatury zewnętrznej z funkcją obsługi MIDI.


RE: Karta dźwiękowa i klawiatura midi do 600 zl - tita6 - 11.05.2014

Nie, nie. Po prostu z tego co oglądałem to prawie każdy producent posiada taka klawiaturę, z tego jak ja na razie pracowałem, to proste melodie nagrywałem za pomocą zwykłej klawiatury i było trzeba zawsze poprawiać w piano rollu, bo coś krzywo i nie równo jedna nutka czy dwie wyszły do pozostałych. Wydaje mi się, że na takiej klawiaturze midi uda się zagrać coś już "równiej". Ten Akai ok, trochę droższy, ale z tego co zauważyłem, ma sampler, na który nie widzę zastosowania podczas produkcji, może bardziej podczas grania live (ale tym się nie zajmuje).

Cytat:Wiele osób odradzało mi zakup produktów od AVID/M-audio. I to nie osób typu home recording, czy grajków weselnych, ale producentów i masteringowców, którzy w tym siedzą i z tego żyją.

Ja zaliczam się do tych pierwszych, wiec może taka karta mi wystarczy. Wątpię aby ktoś na razie chciał moje wypociny gdzieś wydać.

No to już nie wiem co mam wybrać :)

EDIT: Może jednak zrezygnuje na razie z klawiatury midi i 600 zl przeznaczę na kartę. Zawsze będę mógł dokupić, a karta będzie lepsza. Tylko jaką?


RE: Karta dźwiękowa i klawiatura midi do 600 zl - Zirds - 11.05.2014

(11.05.2014, 17:11)tita6 napisał(a): na takiej klawiaturze midi uda się zagrać coś już "równiej"

Zagrasz chyba, że masz idealną kwantyzacje i znasz idealnie melodie jaką chcesz zagrać.


RE: Karta dźwiękowa i klawiatura midi do 600 zl - tita6 - 11.05.2014

Nie wiem co to kwantyzacja, ale zawsze trening czyni mistrza. Jak pisałem z klawiatury na razie mogę zrezygnować wiec te 600 zl przeznaczyć tylko na kartę dzwiękową.


RE: Karta dźwiękowa i klawiatura midi do 600 zl - Revnotes - 12.05.2014

W tym przedziale cenowym ponoć (zaufam opiniom ekspertów) wszystko wypada podobnie, niestety nigdy nie mogłem porównać ze sobą większej liczby interface'ów audio. Osobiście korzystam z produktu Focusrite i jestem bardzo zadowolony, dosłownie 2-3 razy w ciągu roku przytrafia mu się jakiś błąd sterownika (dźwięk się nagle wycisza, trzeba zresetować PC). Innych usterek brak. Co prawda w głównej mierze bazuję na poleceniach innych osób, ale skoro ktoś dany produkt poleca to pewnie nie bez powodu, tym bardziej jeżeli jest to większa liczba osób. W takim razie sugeruję sprawdzić Focusrite Scarlett 2i2, E-MU 0204, PreSonus AudioBox lub Tascam US-144mkII. Jeżeli działasz jak typowy domorosły producent, tzn. w głównej mierze bazujesz na samplach i vst i nie zamierzasz nagrywać orkiestry, taki interface będzie tym docelowym.


RE: Karta dźwiękowa i klawiatura midi do 600 zl - tita6 - 12.05.2014

Ok, dzięki za konkretne propozycje. Zastanowię się, tego Focusrite ktoś mi już polecał.


RE: Karta dźwiękowa i klawiatura midi do 600 zl - Stiopa - 12.05.2014

Jeśli będziesz pracował tylko na słuchawkach to interface Ci nie jest potrzebny ;), dobry jest tylko gdy mamy do czynienia z monitorami.
Pozdro


RE: Karta dźwiękowa i klawiatura midi do 600 zl - Revnotes - 12.05.2014

(12.05.2014, 11:31)Stiopa napisał(a): Jeśli będziesz pracował tylko na słuchawkach to interface Ci nie jest potrzebny ;), dobry jest tylko gdy mamy do czynienia z monitorami.
Pozdro

Nieprawda. Chyba, że korzystasz ze słuchawek z najniższej półki cenowej, którym żaden wzmacniacz i tak nie pomoże. Moje Beyerdynamici przebudziły się dopiero z Saffirą, której aktualnie używam. Podpięte pod zwykłego Realtecka cierpiały i grały bardzo cicho, już nie skupiając się na samym oddaniu szczegółów dźwięku.


RE: Karta dźwiękowa i klawiatura midi do 600 zl - Stiopa - 12.05.2014

Ja czytałem że nie trzeba no ale jak kto woli. ;-)