MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Overtunerz - Who Wants The Bass - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Overtunerz - Who Wants The Bass (/temat-hardstyle-overtunerz-who-wants-the-bass)



Overtunerz - Who Wants The Bass - Overtunerz - 17.05.2014

No więc jedna z pierwszych produkcji, która ujrzała światło dziennie.
Zapraszam do odsłuchu, komentowania, udzielania porad i oceniania.
Pozdro!




RE: Overtunerz - Who Wants The Bass - Trusted - 17.05.2014

Kolejni producenci w tej części forum z doświadczeniem. :D
I zgaduje, że jesteście pierwszą "grupą" jako producent w tym dziale.

To lecimy. :)
Jakiś down fx na początek by siadł.
0:35 Ale mielonka! Chyba nawet trochę przesadziliście :P
Pod koniec mogliście tam fx kick'a wcisnąć.

Wokal całkiem spoko, trochę monotonny ale to pewnie już sami wiecie.

Break dobry klimatyczne pady i ostry build up.

Potem beacik nie jestem przekonany do tego screech'a.
Po prostu na mój gust mógłby być jakiś inny.
2:32 tutaj można by było skończyć beat lub
znacznie zmienić grę screech'a na szybszą poeksperymentować z nim nieco.
Mam nadzieje, że wiecie o co mi chodzi :P

No i potem main.
Zajmuje się dzisiejszym nu-style dlatego nie pitchowany kick wydaje mi się dziwny 4:28 - 4:50.
No ale potem 5:00 jak weszły te pady to już lepiej.
Lead spoko ostry i pasuje do melodii.

Ogółem solidna produkcja, z mocnym klimatem.
Dobra robota, łapcie punkt. Powodzenia w kolejnych produkcjach :D


RE: Overtunerz - Who Wants The Bass - Overtunerz - 17.05.2014

Jesteśmy przeciwnikami pitchowanych kicków :D
A to jest pierwszy track gdzie nie daliśmy celowo FX kicków jako test jak to się przyjmie :)
Domyślam się że niektóre momenty się po prostu przeciągają i postaramy się to jakoś poprawić.
Cieszymy się z tak pozytywnego przyjęcia :)
screech jest taki typowo raw'owy z dobrym pierdolnięciem.

Zaczynam dziś nowy projekt - niedługo w "Demo i Preview" pojawi się test kick'u :P (może dla Was zrobimu pitchowany nawet :D)


RE: Overtunerz - Who Wants The Bass - Head - 17.05.2014

O pany !
Mysłałem, że to Radical Redemption Heart przez ten kick. Hardcorowy, mocny tok. Dużo suba, dynamiczny, czysto rawstylowy. Brawo !
Dobry hard lead w intro, proste ułożenie, nadaje klimatu, ale jednak za dużo wysokich. Ciachnąłbym poniżej 10k bo z deka za bardzo szumi i wzmocnił trochę średnie aby były bardziej wyraźne. Dobrze użyte distro też daje dobry efekt - tutaj mam na myśli tą całą saturację.
Heh fajniutki wokal, dobrze wkomponowany, słychać, że któryś z was podkładał, potem pitch-down i darksidowo ;P
Nie podoba mi się przejście 2:06 - brakuje tego efektu WOW. Brak jebnięcia. Osobiście wywaliłbym cały ten moment od 1:43, bo to zamula intro.
Za długie intro breaka - 3:00 - 3:30, można by to szybciej zakończyć.
Fajne melo, proste ułożone na 2/3 b (dobrze liczę ?), trochę pustawo do momentu, ale sam popełniam ten błąd ;P
Po 5min mam wrażenie że pady są delikatnie za głośno.
Outro jak intro - bajeczka.

Podsumowując: dobry mix, nie zwróciłem uwagi aby coś się z czymś gryzło, na sb nachodziło itp, całość jest spujna aczkolwiek są momenty gdzie zamula, ale chyba tylko ze 2 albo 3 takie wyłapałem.
Mroczny klimacik jaki lubię, kick na mistrzowskim poziomie. Wydaje mi się, że chopaki z Bassinflectz są na podobnym poziomie, a stosunkowo niedawno się wypromowali :D
Technicznie spoko, można by parę rzeczy poprawić. I piszecie że 2 latka siedzicie - ładnie :)

Gratuluję udanego tracka i powodzenia życzę przy dalszej produkcji. No i witam na forum :D
PZDR


RE: Overtunerz - Who Wants The Bass - woziu122 - 18.05.2014

Naprawde ciekawa produkcja, kick super chociaz jak dla mnie to troche za ciezki(moglbys wrzucic ten track na 180bpm :D), lead dobrze siada, widac ze panowie obcykani w temacie :D
Czekamy na kolejne lupanki!