MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CHILL OUT Zero3Growlithe - Crystal Waves - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CHILL OUT Zero3Growlithe - Crystal Waves (/temat-chill-out-zero3growlithe-crystal-waves)



Zero3Growlithe - Crystal Waves - zero3growlithe - 18.03.2012

Fajnie mi coś tu wyszło no ale za diabła nie mam pomysłu co dalej, jakiś bass dodać może? Pasowało by tu coś rozwinąć czy już się nie da nic z tym zrobić? <mysli>

Przyjmę każdą krytykę <omg> :P


RE: Zero3Growlithe - Crystal Waves - sowa - 19.03.2012

zainteresuj się pojęciem koła kwintowego :) będziesz wiedział wtedy jakie nuty ze sobą pasują co ułatwi Ci układanie melodii, bo u Ciebie to kiepsko wygląda momentami :)

na początku radziłbym Ci jednak postarać się określić jaki gatunek jest Ci najbliżej sercu i jaki chciałbyś tworzyć... z czasem kiedy nabierzesz podstawowych umiejętności możesz wychodzić poza schematy gatunku, ale na początku te schematy ułatwiają naukę... sama budowa utworu jest ważna, u Ciebie utwór jest niekompletny... nie ważne jaki gatunek tworzysz, ale pewne elementy występują w każdym i jest to wiedza elementarna... bez której nie ruszysz :) utwór powinien zawierać:
-linię perkusyjną... cóż cała energia i dynamika utworu zależy od tego.. stopa nadaje rytm a haty dynamikę... tego u Ciebie nie ma... nie ma groove... przez to kawałek jest nijaki... bez energii... jałowy
-bass line... wrzuciłem fajnego tutka dzisiaj na forum o bassie... dowiesz się z niego sporo ciekawych rzeczy o tej partii utworu...
tego u Ciebie nie ma... nie ma fundamentów... a jak nie ma fundamentów... to wiadomo wszystko się zawali...

aranżacyjnie też jest kiepsko... posłuchaj sobie tego co stworzyłeś i powiedz szczerze czy to Cie rusza? ciągle jest to samo... te same dźwięki etc. całe 2 minuty leci to samo... pamiętaj, że utwory składają sie ze zwrotek i refrenów... nawet w muzyce elektronicznej chociaż określa się to inaczej np. breakami... podstawowym pojęciem w tej sferze utworu jest "fraza" która składa się z 32 beatów (uderzeń stopy/kicku) bynajmniej tak jest w muzyce klubowej gdzie takt jest grany 4/4... to nadaje rytm całemu utworowi... wracając do frazy... umownie przyjęło się, że po frazie w utworze coś się zmienia.. wchodzi jakiś instrument etc., ale... tak jest w muzyce klubowej... w hip-hopie np. już rytm może być inny... inne tempo utworu już robi swoje... dlatego zazwyczaj zanim zacznie się wdrażać w produkcję warto poczytać o gatunku jaki chcemy robić... żeby poznać fundamenty...
ważnym aspektem aranżacji jest automatyzacja i fxy... znajdziesz na forum jak robi się w FLu automatyzacje :)



RE: Zero3Growlithe - Crystal Waves - zero3growlithe - 19.03.2012

Awwww, zgaszony totalnie xD Koło kwintowe i te zwrotki, refreny... chyba ogarniam:

(długo się zaczyna... 30 sec)
Co do wyboru gatunku to bardziej trance ale tak nie do końca... bo na przykład muzyka z
"Ridge Racer 64" (np, Manual Override) to chyba nie trance (jedyny gatunek jaki rozpoznaję jako tako =.=) a celuję właśnie w coś takiego :/
No i jeszcze takie cuś jak music z Final Fantasy: (np, "Water")
Dzięki za info i poradę! Ale to "koło" to jeszcze przestudiuje, zobaczę co i jak.


RE: Zero3Growlithe - Crystal Waves - ProCkers - 19.03.2012

Dla mnie bardzo słabo, praktycznie ciągle i to samo, zero urozmaiceń. Ułożenie tego synth'u ociera się o fałsz. Delay jest zbyt długi. Dźwięk sam w sobie nie jest rewelacyjny. I tyle, bo więcej nic do oceny niema, nie wiem nawet do jakiego gatunku to sklasyfikować :)


RE: Zero3Growlithe - Crystal Waves - Mixee - 26.03.2012

"Zawsze lepiej coś przyciszyć niż pogłośnić" :) staraj się przesłuchiwać tracki na bieżąco i unikać chaosu. Nawet fajnie rozłożyłeś rzeczy na panoramie i za to plus, bo głębia jest, ale dziwny kontrast zauważyłem - jak leci wszystko, to jest chaos, a jak robisz zejście jest totaaaalnie sucho. FXy jakieś? 6:05 przesterek na hihacie - i to do poprawy. Więcej ni powiem, nie mój klimacik (o: