MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Głośniki od wieży podłączone do kompa? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Głośniki od wieży podłączone do kompa? (/temat-glosniki-od-wiezy-podlaczone-do-kompa)



Głośniki od wieży podłączone do kompa? - Wicked - 25.05.2014

Witam,

pytanie jak w temacie - czy jest sens podłączać głośniki od wieży do kompa w pewnym sensie zamiast monitorów? Czy odsłuch będzie realistyczny, czy cały ten zabieg nie ma sensu? Wieża Panasonic SA-PM5

Pozdrawiam


RE: Głośniki od wieży podłączone do kompa? - Zirds - 25.05.2014

Nie będzie realistyczny bo sama wieża prawdopodobnie ma już w sobie ustawione tak EQ, żeby podbijało tony niskie + możliwość ustawienia swojego dodatkowego EQ. Ja mam wieże Sony podpiętą do komputera - jest to na pewno lepsza opcja niż kupowanie głośniczków, ale nie lepsza niż posiadanie monitorów. Minusem wieży jest właśnie to, że nigdy nie będziesz miał czysto odwzorowanego brzmienia tak jak byś miał przy odsłuchach studyjnych bliskiego pola.


RE: Głośniki od wieży podłączone do kompa? - Wicked - 25.05.2014

A porównując to z monitorami za 400-500 zł - jest sens inwestować w takie monitory, biorąc pod uwagę, że nie wiem, czy będę cały czas się bawił w muzykę? Czy lepiej zorganizować sobie te głośniki od wieży w tym wypadku?


RE: Głośniki od wieży podłączone do kompa? - Zirds - 25.05.2014

Monitory za taką cenę to chwyt marketingowy mający na celu znalezienia tak zwanego barana nie znającego się na rzeczy po to żeby mu opchnąć byle badziewie za 500 zł. Monitory, które już w "miarę" można uznać za monitory to te, których cena zaczyna się od (powiedzmy) 700 zł za sztukę.
Jeżeli nie produkujesz profesjonalnie i starasz się jakoś ciągle szukać inspiracji i uczysz się to najpierw naucz się podstaw produkcji, opanuj efekty, akustykę, a potem zacznij kombinować ze sprzętem. A dobre monitory i dobry sprzęt do odsłuchów oczywiście do dobrze zaadaptowanego pomieszczenia dobrze posłużą przez parę lat nie tylko do produkcji, ale też do zwykłego słuchania muzyki.


RE: Głośniki od wieży podłączone do kompa? - eightrate - 25.05.2014

Kup monitory bez wentylacji to podstawa . Podłączyć głośniki od sprzętu hi-fi warto , ponieważ masz odsłuch tego na czym większość odbiorców słucha . To co na twoich monitorach zagra przepięknie nie zawsze tak zagra na normalnym sprzęcie . Pozdrawiam


RE: Głośniki od wieży podłączone do kompa? - Knifeman - 26.05.2014

im więcej sprzętu na którym możesz odsłuchiwać tym lepiej ale na studyjną jakoś bym nie liczył - pasmo na pewno będzie podkolorowane, bebechy tez raczej nie są najwyższych lotów - za 40zł spokojnie kupisz z pozłacanymi wtykami, dobrej jakości kablem i końcówkami rozgałęziacz minijack (męska) na 2x cinch lewy/prawy (żeńska) i przedłużkę 2x cinch (męska-męska) D

co do gorszych monitorów zirds dobrze prawi - dobrych nie kupuj jeżeli nie przygotowałeś choć trochę pomieszczenia lub po prostu masz kiepską akustykę w pomieszczeniu - tym bardziej jeżeli nie wiesz czy za chwile ci się to nie znudzi

a może słuchawki?


RE: Głośniki od wieży podłączone do kompa? - Wicked - 27.05.2014

Moje Sennheisery HD201 zmartwychwstały, więc nie mam potrzeby. A do kompa chyba jednak podłącze głośniki od wieży. Tylko czy wtedy ta wieża będzie mogła dalej służyć jako wieża, czyli odtwarzanie CD głównie?

I czy jest sens kupować jakąś klawiaturę MIDI do 500 zł? Jak wcześniej wspomniałem - nie jestem jakimś geniuszem muzycznym, ale mam potrzebę uczenia się gry na pianinie, do tego cały czas gra na klawiaturze komputerowej w FLu mnie trochę ogranicza - a przynajmniej takie mam wrażenie. Co o tym sądzicie?


RE: Głośniki od wieży podłączone do kompa? - Knifeman - 28.05.2014

Wieża powinna mieć wejście audio in/ line in/ aux i podobną opcję w menu także bez problemu będzie służyć według przewidywań

Co do klawiatury - nie zaczynamy odrębnego wątku w tym samym temacie