MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Problem z "płynnością" dźwięku - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Problem z "płynnością" dźwięku (/temat-fl-studio-fl-studio-problem-z-plynnoscia-dzwieku)



FL Studio: Problem z "płynnością" dźwięku - Devors - 7.06.2014

Witam serdecznie drogich użytkowników Musicproducers !

Na wstępie chciałbym oznajmić, że nie miałem tak na prawdę pojęcia, jak nazwać ten temat. Znając życie będzie chodziło zapewne o coś zupełnie innego, patrząc na to waszym okiem, czyli okiem profesjonalistów.


Problemem jakim się z wami dziele jest następujący, jak na poniższym filmiku którym wam przedstawiam, autor pokazuje jak ,,na szybko" zrobić remake. Oczywiście nie zwracajcie uwagi na cały filmik, tylko dokładnie na 2:59, otóż nie wiem jak zrobić linie melodyjną, aby ten dźwięk tak jak już pisałem był taki ,,płynny". Było to jak widać robione w programie 3xOsc


Chodzi mi głównie jak można by takie coś zrobić w innych programach, typu Sylenth1, czy choćby Nexus.

Bardzo liczę na waszą pomoc. Gdyby coś było nie jasnego w tym co napisałem, postaram się jak mogę jeszcze raz to wytłumaczyć.

Pozdrawiam !



RE: Problem z ,,płynnością" dźwięku - meatBall - 7.06.2014

legato ? wydaje mi się, że to o to chodzi, ale ręki nie dam :]


RE: Problem z ,,płynnością" dźwięku - Devors - 7.06.2014

Najprawdopodobniej to jest to :D.


RE: Problem z ,,płynnością" dźwięku - Zirds - 7.06.2014

W lewym górnym rogu pianorolla jest taki trójkącik i ukośnik...

Zaraz ci to pokaże w inny sposób

[Obrazek: pianoroll_general.jpg]


przy liczbie 10 masz pokazane

Cytat:10 Left icon: Slide Toggle (S) - When selected, notes added to the Piano roll become 'slide notes' that cause standard notes, above or below the slide-note, to slide to the pitch of the slide-note. The slide-time = the duration of the slide-event. Right icon: Portamento Toggle (O) - When selected, notes added to the Piano roll will display a 'portamento flag' (/ icon). The portamento flag causes a short slide in pitch from the end of one note to the note with the portamento flag. This is a note transition effect. NOTES: 1. these features only work with native FL Studio instruments and not VST/DX instruments. 2. Click-and-hold functions in piano roll - Click and hold when adding a note to cycle through slide, portamento note mode. See General Options settings.


Działa na wszystkich wtyczkach z FL Studio i na niektórych z zewnętrznych firm.

Jeżeli zależy Ci aby uzyskać efekt "GLISSANDO" w innych VSTkach to sprawdź czy mają taką opcję - poszukaj czegoś co się nazywa Glis, albo glissando lub Legato, które brzmi podobnie ale przechodzi przez wszystkie dźwięki pośrednie, ale płynnie bez żadnych przerw.

Można taki efekt uzyskać używając monofonicznego trybu gry gdzie tylko jeden dźwięk może być zagrany przez jeden instrument - wtedy jest możliwa opcja slide.

Polecam poszukać czegoś właśnie w stylu Sylenth Glissando na youtube.


RE: Problem z ,,płynnością" dźwięku - Devors - 8.06.2014

Ok ! Wielkie dzięki za pomoc !

Już wszystko obczajone :).


RE: FL Studio: Problem z "płynnością" dźwięku - efg1 - 8.06.2014

Ten efekt we wtyczkach najczęściej się "Glide" nazywa. Nie wiedziałem, że z poziomu FLa też można go uzyskać. Dzięki za info :)


RE: FL Studio: Problem z "płynnością" dźwięku - FL FAN - 18.06.2014

(7.06.2014, 17:40)Devors napisał(a): otóż nie wiem jak zrobić linie melodyjną, aby ten dźwięk tak jak już pisałem był taki ,,płynny".


Mnie się wydaje że tam było "portamento" użyte po 3 minucie czyli płynne przechodzenie pomiędzy tonami bez pominięcie pośrednich nut pomiędzy nimi. Zresztą widać na filmiku, że zarówno opcja "portamento" jak i "slide" jest aktywna (symbole na dodanych nutkach) widać zresztą jak autor je włącza i tam dodaje te nutki z tym efektem aby uzyskać takie płynne przejścia pomiędzy nutami. Portamento to funkcja raczej dostępna też we wtyczkach (z tego co widziałem) często z opcją regulacji natężenia tego efektu.

(7.06.2014, 17:40)Devors napisał(a): Chodzi mi głównie jak można by takie coś zrobić w innych programach, typu Sylenth1, czy choćby Nexus.

Te programy to są instrumentowe wtyczki VST (virtual studio technology - potrzebują programu sekwencerowego, jak FL Studio) i VSTi (virtual studio technology instrument - posiadają zazwyczaj własny, zintegrowany interfejs) są jeszcze wtyczki efektowe - dodawane przez mikser.


(8.06.2014, 18:43)efg1 napisał(a): Ten efekt we wtyczkach najczęściej się "Glide" nazywa. Nie wiedziałem, że z poziomu FLa też można go uzyskać. Dzięki za info :)


Tak, można ale tylko w natywnych wtyczkach FL Studio, jak głosi uwaga w cytacie ;)

Cytat:1. these features only work with native FL Studio instruments and not VST/DX instruments.