MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Ściągał z sieci na potęgę. Teraz jest w rękach policji - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Ściągał z sieci na potęgę. Teraz jest w rękach policji (/temat-sciagal-z-sieci-na-potege-teraz-jest-w-rekach-policji)



Ściągał z sieci na potęgę. Teraz jest w rękach policji - Herman - 11.06.2014

Znalezione w sieci:

Mieszkaniec Głogowa (26 lat) miał na dysku zapisanych ponad dwa tysiące utworów muzycznych. Jego pasja do muzyki kończy się jednak zarzutem o naruszenie praw autorskich.


Głogowscy policjanci zabezpieczyli dyski komputera z zawartością nielegalnie uzyskanych utworów muzycznych.

- Internet jest kopalnią wiedzy i oprogramowania. Jednak oprogramowanie to posiada swojego właściciela, który decyduje w jaki sposób można je rozpowszechniać - tłumaczy Bogdan Kaleta z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. - Obok oprogramowania typu freeware, czyli mówiąc najprościej darmowego, istnieje też oprogramowanie komercyjne. Najczęściej za utwory muzyczne, filmy i programy musimy po prostu zapłacić, jeśli chcemy je mieć na własność i bez problemów z nich korzystać.

26-letni głogowianin na swój komputer pobrał utwory muzyczne przy pomocy specjalnego oprogramowania p2p. Pobierając pliki, jednocześnie dochodzi do dzielenia się nimi z innymi użytkownikami, nawet bez wiedzy osoby pobierającej.

Mężczyźnie grozi teraz kara grzywny, a nawet dwa lata więzienia. Wartość 2765 utworów muzycznych została wyceniona na prawie 4 000 złotych.

Źrófło MMW http://tnij.org/x7bsn6h


Kto z Was ma na dysku mniej niż 2765 utworów pobranych z sieci? :D


RE: Ściągał z sieci na potęgę. Teraz jest w rękach policji - OProject - 11.06.2014

Od czasu do czasu policja łapie piratów, tak żeby coś tam się pojawiło w aktach i w mediach xd
Tak to musieli złapać każdego włącznie ze sobą, politykami, prokuratorami... xd
Ja mam 8tys :D


RE: Ściągał z sieci na potęgę. Teraz jest w rękach policji - Knifeman - 11.06.2014

[Obrazek: D8d3ZvL.png]
w kolejce następne kilka GB

około 20% to utwory udostępnione na licencji CC

30% nie posiada żadnej licencji lub nic o niej nie wiadomo

ani jeden utwór nie jest chroniony przez ZAIKS lub inne polskie pokraki (chyba ze remixy ale to nie moja sprawa)
bo to zwykle oni zlecają "łapanki"

także... ch*je mogą mi nagwizdać <relaks>

edit: doczytałem i tu raczej chodzi o sam fakt udostępniania ich przez p2p a nie posiadanie


RE: Ściągał z sieci na potęgę. Teraz jest w rękach policji - abyssMB - 14.06.2014

Można posiadać utwory i filmy , nie wolno ich udostępniać. W sieciach p2p ściagając stajesz się jednocześnie źródłem a to jest karalne.
Sciagasz z chomika za płatne sms pobierasz na własny uzytek nie popełniasz przestepstwa , to ktoś udostepnia.
Publikacja i udotępnianie treści chronionych jest karalne. Toretycznie w/g idiotycznego prawa powinniśmy opłacac ZAIKS za puszczanie muzy na prywatkach , lub na grilu bo słuchaja tego goście i czasami cała ulica . :)


RE: Ściągał z sieci na potęgę. Teraz jest w rękach policji - Knifeman - 15.06.2014

@zetzet

clasic winamp zawsze spoko - popraw tagi bo przyjdzie potwór i ci zje

@kay

te akcje bardziej są potrzebne organizacjom broniącym praw autorskich (muszą z czegoś zarabiać i oddać % artystom), możliwe że to oni podjęli trop a smutni panowie zwieńczyli dzieło
a co do policji - poprawa statystyk - no i można sobie wzajemnie pogratulować, możliwe że kryje się tutaj nawet awansik :]

nie pisze czego używał ale w kilku programach jest opcja podglądu plików użytkownika, możliwe że delikwent wspomniał gdzieś w internecie że udostępnia takie zbiory (tak jak my tu teraz XD ), możliwe też, że podczas "wizyty" sprawdzili udostępnione foldery

Cytat:Stanowił ogromne zagrożenie dla społeczeństwa.
BEZSPRZECZNIE xd Ciekawe czy wpadł do niego oddział w płenym oporządzeniu o 4 nad ranem


RE: Ściągał z sieci na potęgę. Teraz jest w rękach policji - Dave - 19.11.2014

A np. taki Dj grający kawałki w klubie... i te kawałki ściągnął pirata to czy mu coś grozi ? I czy musi kupować w takim razie je na np. Beatporcie ?


RE: Ściągał z sieci na potęgę. Teraz jest w rękach policji - K - 19.11.2014

Raczej nic mu nie grozi, aczkolwiek powinno się kupować kawałki do setów, by można ich było używać (przynajmniej na BP mają bodajże one taką licencję). Na zachodzie takie czynności są na porządku dziennym. U nas jak wiadomo to się nie uda przynajmniej z dwóch powodów. Każdy może się domyślić jakich.


RE: Ściągał z sieci na potęgę. Teraz jest w rękach policji - Stiopa - 19.11.2014

Ja pobieram tylko te, które mi wysyłacie, wiec legalnie xd


RE: Ściągał z sieci na potęgę. Teraz jest w rękach policji - pabloeop1989 - 21.12.2014

Witam ;) mi sie wydaje że te łapanki są poprostu żeby podbić średnią policji ;)