MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jamendo - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Wskazówki użytkowników (https://musicproducers.pl/forum-wskazowki-uzytkownikow)
+---- Dział: Serwisy Muzyczne (https://musicproducers.pl/forum-serwisy-muzyczne)
+---- Wątek: Jamendo (/temat-jamendo)



Jamendo - FL FAN - 17.06.2014



Cytat:Platforma nr 1 wolnej muzyki dla miłośników, niezależnych artystów i licencji za korzystną cenę Pobieranie darmowe i legalne do użytku prywatnego - Zakup licencji na cele komercyjne. Ponad 55.000 albumów oryginalnych artystów.

Fani muzyki

- Poznaj więcej niż 35.000 niezależnych artystów
- Bez limitowe słuchanie i pobieranie muzyki
- Aplikacje na Twojego smartphona i tableta

Niezależni artyści

- Zdobywaj nowych fanów i słuchaczy
- Zarobić pieniądze z naszym programem licencjonowania
- Chroń i kontroluj twoją twórczość


Licencje za korzystną cenę

- Licencjonowanie muzyki za bardzo korzystną cenę
- Największy niezależny katalog muzyczny świata
- Licencje do wszystkich rodzajów projektów multimedialnych
- Muzyka w tle dla sklepu

Jamendo SA, utworzony pod nazwą Peermajor SARL w 2004 roku, rozpoczął działalność w styczniu 2005 roku i od początku oferuje muzykę na zasadach licencji Creative Commons/Free Art License. W dniu 18 czerwca 2008 r. platforma osiągnęła w swoich zasobach liczbę 10.000 albumów. Z czasem serwis powołał usługę "PRO" dla komercyjnych zastosowań. Jamendo jest serwisem wielojęzycznym i działa również w wersji polskiej, więc nawet osoby nie posługujące się angielskim odnajdą się tam bez problemu.

Z tego co zdążyłem zauważyć to albumy można pobierać bezpłatnie do użytku domowego ale istnieje możliwość zakupu licencji komercyjnej do nagrań. Do tego celu serwis Jamendo wykorzystuje systemu płatności PayPal. Pliki obsługiwane to głównie MP3 i Ogg Vorbis. Nic nie stoi na przeszkodzie aby i tam dzielić się swoją muzyką, bo dzięki wbudowanemu systemowi ocen możemy uzyskać dodatkowe opinie ale przede wszystkim możemy pozyskać nowych słuchaczy !

Nie mogą zamieszczać tam muzyki osoby będące w jakiejś organizacji chroniącej prawa autorskie. Większość umów zawieranych przez organizacje chroniące prawa autorskie ma klauzule wyłączności i nie zezwala artystom na udostępnianie swojej muzyki w sieciach p2p.


RE: Jamendo - Knifeman - 19.06.2014

znalazłem tutaj sporo muzyki której próżno szukać w innych miejscach - kolega po fachu korzysta i nie narzeka

na starej Operze serwis nie działał prawidłowo


RE: Jamendo - FL FAN - 19.06.2014

Ciekawostką jest fakt, że swego czasu ZAIKS próbował się podpiąć pod tantiemy za wolną zaznaczam muzykę, później wycofano się z tego zamiaru. Było to chyba w 2007 roku jeśli mnie pamięć nie myli i dotyczyło to właśnie licencji CC, pamiętam śmiech wielu muzyków w związku z tą sprawą, bo naprawde to było nieporozumienie tysiąclecia.. Nawet można na Wikipedii wyczytać o tej zaszłości pod hasłem "Jamendo".

Cytat:Wyszukiwarka muzyki na stronie Jamendo umożliwia między innymi odnalezienie utworów, których autorzy zezwalają na komercyjne wykorzystanie ich muzyki – pozwala to na uniknięcie opłat pobieranych przez organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi lub prawami pokrewnymi osobom, które pragną odtwarzać muzykę w miejscu prowadzenia działalności gospodarczej. Stowarzyszenie ZAiKS próbowało pobierać opłaty za muzykę dostępną na Jamendo, wycofano się jednak z tego pomysłu, nazywając próby pobierania opłat za wolną muzykę „wypadkiem przy pracy”



RE: Jamendo - CaffeineMC - 22.01.2015

na jemendo zarejestrowałem się poł roku temu, ale jakoś olałem sprawę i nie dodałem tam muzyki, coś mi świrowała ta strona, nie mogłem się zalogować, wczoraj dodałem 6 kawałków i dziś patrzę na statystyki i 125 odsłuchań i 5 pobrań i w ogole widzę, że tam odsłuchania idą w kilkadziesiąt tysięcy nawet mało znanych twórców - fajno

Do tego zawsze jakaś minimalna szansa, że ktoś skorzysta z naszej muzyki w programie pro, dodatkowo podoba mi się to, że serwis wymusza dokładne opisanie, otagowanie uploadowanej muzyki.

Świetny, przejrzysty kanał promocji !


RE: Jamendo - Dragon_Studio - 26.09.2016

Sprawdze co w trawie piszczy:)


RE: Jamendo - Burning Car - 6.12.2018

Wiem ,że to stary post ale pytanie moje pasuje dokładnie tutaj. Próbowałem się skontaktować a tej sprawie z Jamendo ale zero odzewu. Pytanie: Czy ktoś wie czy i jeśli tak to jakiego poziomu LUFS oczekuje Jamendo?


RE: Jamendo - Plague - 16.03.2019

Tak sobie pomyślałem że zbiorę kilka moich remixów i wrzucę na Jamendo w formie albumu. Czy jest mus pytać wokalistów których wokalu użyłem o pozwolenie? Nie jest to przecież robione w celach zarobkowych, więc?