MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING RF & BMat ft. Mario B – The Prologue (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING RF & BMat ft. Mario B – The Prologue (Original Mix) (/temat-uplifting-rf-bmat-ft-mario-b-%E2%80%93-the-prologue-original-mix)



RF & BMat ft. Mario B – The Prologue (Original Mix) - Rafau - 2.07.2014

Wykonanie: RF & BMat ft. Mario B
Tytuł: The Prologue
Jakość: 192
Link:

Komentarz: Pierwszy utwór na forum. Stworzony wspólnymi siłami. Niedawno uległ poprawie mix. Mam nadzieję, że zostanie (w miarę możliwości) ciepło przyjęty. Miłego odsłuchu.

Cheerzzz.


RE: RF & BMat ft. Mario B – The Prologue (Original Mix) - Estrax - 2.07.2014

Powiem tak - da się słuchać, ale...
...skupię się na tym, co można poprawić.

Bassline trochę zamula, problemem są tu acidy, z których nie wszystkie (IMO) pasują. Niektóre po prostu nie spełniają swojej roli. Suba śmiało mogłoby być więcej. Nie do końca rozumiem sens tego highpassa od 0:41, tak samo tego stuttera z voice w 0:58, ale można to podciągnąć pod magiczne hasło "gust". Low pad w breakdownie czasami schodzi zbyt nisko. Breakdown nudzi, nie dzieje się w nim praktycznie nic, a zabiegi na bokach panoramy powodują, że środek jest pusty. W mono brzmi to nieciekawie. Piano mogłoby mieć mocniejszy reverb, oraz być nieco bardziej miękkie (spróbuj trochę stłumić górne pasmo w celu uzyskania takiego efektu). FXy mogłyby zostać potraktowane przynajmniej jakimś mocniejszym reverbem, bo są strasznie suche. Zwróć też uwagę na ich głośność, bo w paru miejscach są one w moim odczuciu zbyt głośno.


RE: RF & BMat ft. Mario B – The Prologue (Original Mix) - Rafau - 3.07.2014

No dzięki. Ogólnie jak sobie go przeglądałem to jest trochę przekombinowany (w mikserze). Tak to jest jak 3 osoby go robią. Gdzie kucharek 6, tam niby cycków 12, ale z jedzeniem już gorzej. Nie wiem czy będzie mi się chciało to robić, aczkolwiek zobaczę jak to wyjdzie z czasem po prostu.

Dzięki za wyczerpującą opinię.


RE: RF & BMat ft. Mario B – The Prologue (Original Mix) - Druii - 3.07.2014

Zgadzam się z wszystkim co napisał Estrax.
0:58 ten stutter voice - jeśli już się czegoś takiego używa, to wypadałoby jakichś chórków w breaku użyć.
Break nudzi, piano........ piano VELOCITYYYYYY. Używając instrumentów takich jak fortepian, harfa, skrzypce.. no jakichkolwiek "żywych", należy pamiętać, żeby grały i brzmiały żywo, ludzko, prawdziwie.

Technicznie - no w miarę dobrze jak na pierwszy track tutaj, jednak miks jest troche skopany.
Perka nie istnieje.

No i samo melo też mi niestety nie podeszło - ostatnia fraza wg mnie próbuje być dark, a wychodzi weird - albo akord nie w skali albo jakaś kosmiczna progresja, której moje ucho nie akceptuje.

No i po breaku pad troche też zamula.

Podsumowując: nie ma źle, ale nie ma też szału. Wałek nie ma w sobie nic wyjątkowego, zapadającego w pamięć, technicznie wymaga poprawy, a muzycznie... no, mi melo nie podchodzi.