MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Odświeżenie - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Odświeżenie (/temat-odswiezenie)

Strony: 1 2


Odświeżenie - headlike - 17.07.2014

Hej. Mam taką propozycję, uwagę. Chodzi mi o kategorie, np. "Utwór tygodnia". Czy te działy będą odświeżone? Tzn. czy będą jakieś nowe posty, tematy? Bo trochę pusto na forum jest
:) Więc jak to będzie? ;)


RE: Odświeżenie - Herman - 18.07.2014

Ja nie mam za bardzo czasu żeby to ogarniać. Tzn wrzucanie to nie problem, gorzej z odsłuchiwaniem wszystkiego na forum, ludzi trzeba. Poza tym muszę usprawnić system, bo nawet jak już utwór jest wybrany to często się zdarza że albo nie dostaję na czas pliku od autora, albo nie otrzymuję go w ogóle.


RE: Odświeżenie - headlike - 18.07.2014

Hmm... A co byś powiedział na to, że w każdym dziale byłby "Najlepszy utwór tygodnia/miesiąca"? Dodałbyś jakieś plusiki, i ten utwór, który w danym dziale będzie miał najwięcej plusików zostanie najlepszym utworem. Co ty na to? ;)


RE: Odświeżenie - OProject - 18.07.2014

Z tymi plusami nawet nie głupie :)


RE: Odświeżenie - Head - 18.07.2014

No niby tak ;P u nas trochę by to nie przeszło [1 track w tygodniu, czesem wogóle] ale w dziale house i electronica jak najbardziej.
Czemu Ty czy Key macie się tym zajmować, nie lepiej zostawić to w rękach forumowiczów.


RE: Odświeżenie - Herman - 18.07.2014

jest za mało dobrych utworów żeby coś takiego zrobić, poza tym najlepsze utwory stanowiłyby spory odsetek całości. Utwór tygodnia jako jeden track z wszystkich działów, a opcja z plusikami odpada bo to dyskwalifikuje gatunki mniej popularne i faworyzuje utwory z gatunku, który ma najwięcej entuzjastów na forum. Na obiektywne głosowania nie ma co liczyć. Kolejna rzecz jest taka, że Kay na bank nie zrobi jakiś plusików. Tak więc pozostaje ręczne wybieranie, słuchając całej zawartości działu z produkcjami.


RE: Odświeżenie - headlike - 18.07.2014

(18.07.2014, 17:53)Headwave napisał(a): No niby tak ;P u nas trochę by to nie przeszło [1 track w tygodniu, czesem wogóle] ale w dziale house i electronica jak najbardziej.
Czemu Ty czy Key macie się tym zajmować, nie lepiej zostawić to w rękach forumowiczów.

W działach innych niż house i electronica może być utwór miesiąca. I wcale nie muszą się tym zajmować administratorzy. Admini mogą tylko ułatwić to forumowiczom dodając, np. takie plusiki. Łapiesz o co chodzi? :)


RE: Odświeżenie - Xorbolanid - 18.07.2014

(18.07.2014, 17:41)Vic L!ke napisał(a): Hmm... A co byś powiedział na to, że w każdym dziale byłby "Najlepszy utwór tygodnia/miesiąca"? Dodałbyś jakieś plusiki, i ten utwór, który w danym dziale będzie miał najwięcej plusików zostanie najlepszym utworem. Co ty na to? ;)

Tak! Po prostu może w normalnych działach (Dubstep/Electronica/Drum'n'Bass etc...) są te utwory, głosowanie odbywałoby się na tych właśnie utworach i tak właśnie wyłaniałby się utwór tygodnia/miesiąca/roku/dekady/wieku/millenium/życia ziemi.

Chyba że każdy użytkownik wskazywałby swojego faworyta (tylko nie siebie) i my wszyscy jako jury po prostu by dowalało plusami, czy czym tam, pod każdym postem, który wskazywałby na ulubioną piosenkę/utwór.


RE: Odświeżenie - headlike - 18.07.2014

Do jednego utworu, jeden user może dać jeden plusik, a zwycięża ten utwór, który dostanie najwięcej plusików.


RE: Odświeżenie - Thomas - 18.07.2014

Wybacznie, że wtrącę się nie na temat - proszę Was, nie piszcie już "plusików". "Plusów" też jest poprawnie, a tak nie drażni :D


RE: Odświeżenie - Squirrel wax - 18.07.2014

Nie przejdzie bo trzeba by skrypt napisac. O.o chyba, ze sa podobne. nie wiem. #milosc #sex #elo #pingwiny #swag #hashtag #edm #za #hajs #matki #. #dwie #dekady #w #branzy #setki #melanzy


RE: Odświeżenie - headlike - 18.07.2014

Tak Sivelis, takie skrypty istnieją. ;)

I PS. Te tagi co mają znaczyć?


RE: Odświeżenie - Zirds - 18.07.2014

To nie zależy od skryptu lecz od Hermana. To on decyduje co się znajdzie w "utworach tygodnia".


RE: Odświeżenie - headlike - 18.07.2014

(18.07.2014, 23:10)ZetZet napisał(a): To nie zależy od skryptu lecz od Hermana. To on decyduje co się znajdzie w "utworach tygodnia".

Ale mi właśnie o to chodzi, że Herman da userom możliwość głosowania na utwór tygodnia.


RE: Odświeżenie - Herman - 19.07.2014

Jezeli chcesz to daje Ci wolna reke, dobierz sobie kogos do pomocy i mozesz wybierac utwor tygodnia. Haseł do sc i uprawnien na fb nie moge Ci dac, wiec wybrany utwor w postaci pliku mp3 podsylasz mi a ja wrzucam. Warunek jeden - obiektywne podejscie. Plusy odpadaja nawet jezeli bylby taki skrypt.
Myslalem troche o zmianie zasad wybierania utworu tygodnia i mysle ze dobrym posunieciem bedzie wprowadzenie""zgloszen" zeby tylko chetmi wysylali propozycje z tego co bedzie nadeslane wybierac. To wyeliminuje problem z kontaktem w sprswie podeslania mp3. Zredaguje w wolnej chwili maly regulamin uczestnictwa


RE: Odświeżenie - K - 19.07.2014

Hedwawe, nie znam żadnego Keya.

System ocen jest domyślnie wbudowany w forum. Jest on również wyłączony od samego początku.

Nie jestem nastawiony pozytywnie do decyzji jaką ma podejmować jakakolwiek społeczność (np. najdurniejszym pomysłem na świecie jest to, aby każdy obywatel, który skończy 18 lat mógł decydować o losach Państwa poprzez głosowanie w wyborach). To samo tyczy się oceniania utworów na forum. Jedni będą starali oceniać się jak najbardziej obiektywnie, inni po prostu wlezą w dział i będą dawać 5 lub 1 totalnie destabilizując cały ten system.

Nie jestem jednak dyktatorem i czasem dam Wam jakąś możliwość. :)
Mogę zrobić temat, w którym będziecie mogli zagłosować czy chcecie ocenę tematów z utworami, czy też nie.
Nie będzie miała dla mnie znaczenia większość. W zależności ile będzie głosujących - może uruchomimy oceny utworów.

Jednakże nie zmienia to faktu, że utwory z wyższą oceną nie będą od razu utworem tygodnia (a tym bardziej nie będzie utworu tygodnia w każdym dziale), ale mogłoby to wspomóc Hermana, który nie musiałby słuchać wszystkich utworów, a mógłby zasugerować się oceną użytkowników.

Mimo wszystko wciąż bardziej przychylam się do opcji zgłoszeń, o której pisze Herman.


RE: Odświeżenie - headlike - 19.07.2014

Kay... wierzę, że nie jesteś dyktatorem. :D Jak możesz robić głosowanie to je rób. ;)

PS. A zastanawiałeś się nad nowymi działami, żeby przyciągnąć więcej nowych użytkowników? :)


RE: Odświeżenie - Knifeman - 20.07.2014

@Kay - a daj na próbę te oceny :D

za nieuzasadnione sypanie jedynkami czy piątkami zawsze można karać


RE: Odświeżenie - Zirds - 20.07.2014

(20.07.2014, 19:06)Knifeman napisał(a): @Kay - a daj na próbę te oceny :D

za nieuzasadnione sypanie jedynkami czy piątkami zawsze można karać


Coś w stylu: Wpisujesz komentarz, w którym uzasadniasz to co Ci się podoba, bądź nie podoba w utworze. Minimalnie 3 Zdania w komentarzu i możliwość oddania głosu.

I skala głosów typu: Za i przeciw. Chociaż z drugiej strony jednemu może się utwór podobać w skali 3/5.


RE: Odświeżenie - Vampir3 - 20.07.2014

Może stworzyć juri z grupy aktywnych "obiektywnych" (:P) użytkowników?